KEĎZE KLÁŠTOR NEZAKOPOL, SÚBOJ O PRVÉ MIESTO SA DRAMATIZUJE

Lipovec bez rešpektu obral o body lídra

Stále čoraz viac nepríjemnejší Lipovčania si na svoje konto pripísali ďalší cenný úlovok. Na domácej pôde remizovali s lídrom z Malého Čepčína. Ten bol nakoniec rád, že sa domov vracal s bodom.

Lipovec – Malý Čepčín 1:1 (0:1)

Domáci sa do lídra tabuľky pustili bez rešpektu. V 15. min trafil žrď Štilla a o desať minút ho napodobnil aj Kúdelka. Mlaý Čepčín však v záverečných fázach prvého dejstva strelili kuriózny gól. Koleník hľadal vpredu dlhým pasom spoluhráča. Lopta pred súperovým brankárom Híllom nepríjemne skočila a ponad neho doplachtila až do siete.

Lipovčania v druhom polčase vrhli všetky sily do útoku. Dlho ale nevedeli prelomiť strelecké prekliatie. Navyše v 67. min musel ísť pod sprchy po druhej žltej karte hosťujúci Rešetár. Až sedem minút pred koncom sa v skrumáži najlepšie zorientoval striedajúci Smolár a vyrovnal.

Góly: 83. Smolár, resp. 43. Koleník. LIPOVEC: Híll – Rybárik, Šenšel, Raček, Kúdelka, Kovalčík, Špilla (Páleš), Kosinak, Ertl, Both (Smolár), Kionka. MALÝ ČEPČÍN: Topor – Liner, M. Chovanec, Šmatlák, Prokain – J. Chovanec, R. Boďa, Koleník, Rešetár – Ľ. Hromada, Rybár (Ch. Chovanec).

Blatnica - Kláštor 1:3 (1:1)

Domáci sa nezľakli súpera z opačného pólu tabuľky a po rýchlej kontre Líšku rýchlo vyhrávali. Favorit sa presadil v 22. min, keď pohotovosť pred Švadlenkom preukázal Ján Jeťko.

Začiatok druhého dejstva lepšie vyšiel Kláštorčanom. V 49. min prešiel od pol ihriska L. Mravec až pred bránku domácich a jeho strela skončila v sieti. Blatničania mohli vyrovnať po centri Škutu, no Líška kopol loptu len do tyče. V 63. min prišiel rozhodujúci úder hostí, keď chybu domácej defenzívy potrestal Šumichrast.

Góly: 2. Líška, resp. 22. J. Jeťko, 49. L. Mravec a 63. Šumichrast. BLATNICA: Švadlenka – Sklenár, Popluhár, Škuta, Baranček, Ďanovský, Miskoci, M. Hideg (Vlas), L. Hideg, Líška, Kozák (Jelšovský). KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko, Černák, Cabada (Halahija), Róna, T. Mravec, Šmiček, Slivka (Maroš), J. Jeťko, L. Mravec, Šumichrast.

Žabokreky – Necpaly 2:2 (1:2)

Od začiatku zápasu sa domáci pustili do súpera z ostra, no boli to hostia, ktorí sa v 9. min ujali vedenia po zakončení M. Hanzela. Slovan gól zaskočil, viazla mu kombinácia. Na chvíľu ich vykúpila ruka Necpalčanov v šestnástke, po ktorej nasledoval pokutový kop. V 27. min ho premenil Maruniak. Z vyrovnania sa favorit dlho netešil, už o tri minúty po rohovom kope vrátil svojmu mužstvu vedenie M. Hanzel.

V druhom polčase domáci pridali. Výrazne zlepšili hru, ktorou dostali súpera pod tlak. Odmena za snahu prišla v 62. min, keď sa po peknej kombinácii z vnútra šestnástky presadil skúsený J. Šavol.

Góly: 27. Maruniak (pok. kop) a 62. Šavol, resp. 9. a 30. M. Hanzel. ŽABOKREKY: Štefánik – Hulej (Jariabka), Kališ (Štefanides), Majerčík, Wänke, Šavol, Ďanovský, Maruniak, Matejčík (Kysel), D. Kalnický, M. Kalnický. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, P. Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel, Staník, J. Dolník, Frolo, I. Roháčik, P. Dolník, Pádej.

Košťany – Dubové 2:0 (0:0)

V prvom polčase 120 divákov nič podstatné nevidelo. Hra sa odvíjala v strede ihriska, ani jedno z mužstiev sa do šance nedostalo. Až po prestávke prišli aj góly. Domáci s podporou vetra zatlačili hostí pred ich pokutové územie, no až po príchode Wehleho, ktorý v 72. min ideálne prihral Rohoňovi, sa dočkali aj gólu. Autor prvého presného zásahu nakoniec v 83. min pridal aj druhý, keď po akcii Berkyho zúročil ďalšiu prihrávku Wehleho.

Góly: 72. a 83. Rohoň. KOŠŤANY: Čordáš – Krkoša, Melník, Golský, M. Kotlár, Bujna, Zigo, Déry, Kačica (Wehle), Rohoň, Berky (E. Kotlár). DUBOVÉ: Košút – Biščák, Dírer, Lettrich, D. Hrivnák, Daubner, Ďatko (Plica), Kováč, Očkaj, Karas, J. Hrivnák (Žubor).

Krpeľany - Sklabiňa 4:2 (3:0)

Domáci o svojom víťazstve prakticky rozhodli už v prvom polčase. Dynamo začalo s chuťou a hostia sa dostali pod tlak. Aktivita sa im vyplatila už v 18. min, keď sa presne trafil E. Časár. Hráči Krpelian sa s vedením neuspokojili a naďalej Sklabinčanom podkurovali. Príkladom išiel najmä hrajúci tréner Špirko, ktorí za 300 sekúnd, v rozpätí 27. a 32. min strelil dva góly.

Aj začiatok druhého polčasu patril Dynamu. V 52. min Špirko hlavičkou najprv otestoval tyč. Potom v 59. min poslal do šance Badáňa a ten ju premenil. Až za stavu 4:0 pre domácich sa ukázali aj hostia. Avšak góly Truchlíka a Ľ. Blizniaka iba zjemňovali ich prehru.

Góly: 18. E. Časár a 27. a 32. Špirko a 59. Badáň, resp. 70. Truchlík a 81. Ľ. Blizniak. KRPEĽANY: D. Vojt – Krajinčák, Dérer, R. Vojt, Volna, D. Časár, Špirko, Húťka (Kráľ), E. Časár, M. Vojt, Badáň. SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, Macek, Polonec, Bambušek, Truchlík, Harmaniak, Kováč, Ľ. Blizniak, Wehle, Šupena.

Diviaky – Trebostovo 3:1 (2:0)

Aj keď mali domáci od začiatku miernu prevahu, vedenia sa mohli ujať v 10. min hostia. Fečík sa sám ocitol pred brankárom Ursínym, no v koncovke vysoko prekopol bránu. Trebostovčanom zmarená príležitosť zamrzela v 15. min, keď po samostatnej akcii otvoril skóre Turčány. V 38. min už domáci vyhrávali o dva góly, na roh Húšťu najvyššie vyskočil M. Kviatkovský.

V druhom polčase už bola hra zo strany oboch mužstiev rozháraná. Útoky sa striedali na oboch stranách, no mužstvá dokázali z množstva šancí využiť už len po jednej. Najskôr v 51. min zvyšoval náskok domácich Gaurík a potom v 61. min čestný úspech hostí zaznamenal Fečko.

Góly: 15. Turčány, 38. M. Kviatkovský a 51. Gaurík, resp. 61. Fečko. DIVIAKY: Ursíny – T. Koleno (Šefraník), Kubica, Hyčko, Kubatka, J. Koleno, Húšťa, M. Kviatkovský, Turčány (Lukáč), Gaurík, Š. Kviatkovský. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, Paulovič, Stehlík, Výbošťok, Porubčanský, Sobkuliak, Šťasniak, Kučírek, Fečko, Marguš.

Bystrička – Valča 1:1 (0:0)

Pod Hrádkom sa hral len priemerný zápas. O niečo aktívnejší boli domáci a ich prvú príležitosť nepremenil Hanuliak. V 35. min mohol otvoriť skóre Kovanič, ale jeho strelecký pokus zastavila obrana súpera na bránkovej čiare.

Tesne po zmene strán Užík pekne vysunul Hanuliaka a ten nekompromisne rozvlnil sieť za chrbtom J. Nogu. V 70. min však dostali Valčania výhodu pokutového kopu a Škuta z bieleho bodu vyrovnal. Potom sa Slovan snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najväčšiu šancu mal tesne pred koncom Kovanič, no famózny zákrok J. Nogu mu radosť prekazil.

Góly: 55. Hanuliak, resp. Škuta (pok. kop). BYSTRIČKA: Cupan – Štefánek, Truban, M. Dolník, Blažek, Paško (Človiečik), Kovanič, Greško (Baláž), Užík, Hanuliak, Marko (Sirek). VALČA: J. Noga – Kapusta, Urmín, Tomčány, Romančík, Švábik, Jesenský (Janík), Gloss, Rizoň, Škuta, B. Noga.