IV. LIGA SEVER

Oklieštenej zostave Tatrana v závere vykypelo z hrnca

Beľania doma po kvalitnom výkone zdolali druhý celok tabuľky. Tatran ešte na začiatku 78. min viedol, no záver nezvládol a prišiel o všetky body.

Belá-Dulice – Dolná Tižina 1:0 (0:0)

BELÁ-DULICE. Od začiatku stretnutia mali o niečo viac z hry domáci a súpera počas prvého polčasu prakticky nepustili do vážnejšej akcie. Naopak, v útoku si vypracovali niekoľko veľmi sľubných šancí.

V 14. min Páleš pekne unikol po ľavej strane, výborne zacentroval, no hlavičku Vajagiča brankár protivníka zneškodnil. Potom sa blysol kvalitným zakončením Hulej, ale skóre sa ani po tejto akcii nemenilo. V 30. min bol blízko ku gólu Brzák, defenzíva hostí však v poslednej chvíli odvrátila nebezpečenstvo. Štyri minúty pred odchodom do šatní ešte Šulanova hlavička tesne minula priestor troch žrdí.

Po zmene strán chceli obidvaja súperi strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia dosiahli aj gól, ale rozhodca im ho pre ofsajd neuznal. V 74. min sa z dobrej pozícii nepresadil J. Lukášik. O osude zápasu sa tak rozhodlo šesť minút pred koncom. Obrana Dolnej Tižinej nedovolene zastavila vo vlastnej šestnástke unikajúceho Brzáka a následný pokutový kop s istotou premenil Hulej.

*Gól: 84. Hulej (pok. kop). BELÁ-DULICE: Krkoša – Ondrla, Lučanský, Brzák, Ľ. Lukášik (58. J. Lukášik), Šulan, Hulej, Žabka, Páleš (66. Delton), A. Kováčik, Vajagič.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - Kvalitný súper sa u nás predstavil vo veľmi dobrom svetle. Neprišiel len brániť, ale chcel hrať predovšetkým futbal. Chalani podali kolektívny výkon a o zisku troch bodov mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Vyhrali sme síce gólom z penalty, no za predvedený výkon si mužstvo triumf zaslúžilo. Veľmi nám pomohli aj diváci, ktorí boli našim dvanástym hráčom na ihrisku.

Sučany – Makov 3:4 (2:0)

SUČANY. Tatran nastúpil v oklieštenej zostave s viacerými dorastencami. Navyše, pre zranenie mu chýbali brankári, a tak sa do brány musel postaviť Prchlík.

Už v 3. min sa presadil šikovný Vojvoda a poslal domáci tím do vedenia. Hostia mali loptu častejšie pod kontrolou, no cez pozornú defenzívu súpera sa presadzovali veľmi ťažko. Spoľahlivým výkonom sa takisto prezentoval aj Prchlík. Sučany hrozili z nebezpečných protiútokov a po jednom z nich sa akcia Košinárom takmer skončila gólom. V 25. min sa do úniku dostal Vojvoda a svojim druhým presným zásahom v stretnutí zvýšil na 2:0. V ďalšom priebehu prvého dejstva sa už skóre nezmenilo.

V úvode druhého polčasu futbalisti Makova faulovali vo vlastnej šestnástke Vojvodu, ale píšťalka zostala nemá. Potom sa zo situácie zaváňajúcej ofsajdom presadil Ľjubenovič, ktorý znížil. Následne spálil tutovku Šimko. Trest prišiel v 66. min, keď Ljubenovič po rýchlom brejku vyrovnal. Tatran ešte raz zdvihol hlavu a Vojvoda mu po zvládnutej štandardke vrátil vedenie. V 78. min však Číž krížnou strelou vrátil hostí do hry. Sedem minút pred koncom dokonal obrat Turták a zabezpečil tak svojmu tímu všetky body.

*Góly: 3., 25. a 73. Vojvoda, resp. 55. a 66. Ljubenovič, 78. Číž a 83. Turták. SUČANY: Prchlík – Vyletel, Majerčík, Švec, Šimko, Huličiar, Ďugel, Vojvoda, Košinár, Vaňo, J. Staňo.

Pavol Pronaj st., tréner Sučian: - Najmä v prvom polčase podala naša výrazne improvizovaná zostava solídny výkon a držala dobrý výsledok. Dokonca aj keď súper vyrovnal, opäť sa nám podarilo dostať do vedenia. Potom nám však došli sily a z toho pramenili naše chyby a súperovi sa podarilo výsledok otočiť. Ako sa hovorí, chudobnému aj z hrnca vykypí.

*Ostatné výsledky 23. kola: Predmier – Kysucký Lieskovec 1:2, Stráňavy – Tvrdošín 4:2, Bytčica – Oravské Veselé 2:3, Bytča – Oravská Jasenica 3:0, Skalité – Liptovský Hrádok 1:1.

1. Bytča 23 14 6 3 59:24 48

2. Dolná Tižina 23 12 5 6 39:23 41

3. Tvrdošín 23 10 7 6 33:20 37

4. Bytčica 23 11 3 9 36:44 36

5. Belá 23 9 8 6 29:22 35

6. Kys. Lieskovec 22 11 2 9 44:39 35

7. Predmier 23 10 3 10 37:30 33

8. Stráňavy 23 10 3 10 37:31 33