Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
I. QUICK TRIEDA

Súboj o prvenstvo sa zužuje na dvoch, Kláštor naháňa M. Čepčín

Tri kolá pred koncom sa súťaž dramatizuje. Jeťkovci v šlágri porazili koleníkovcov a v tabuľke sa im priblížili na dva body. Kláštor však nemá svoj osud vo vlastných rukách, musí čakať na zaváhanie M. Čepčína. Víťazstvo v súťaži sa vzdiaľuje Žabokrečanom,

ktorí schytali poltucet v Sklabini.

Kláštor – Malý Čepčín 4:1 (2:1)

Početnú divácku kulisu, dobrý futbal, zaujímavú zápletku a ešte aj päť gólov priniesol šláger 23. kola. V ňom lepšie začali domáci, ktorí sa už v 10. min ujali vedenia, keď sa presadil najlepší kanonier súťaže J. Jeťko. Hostia však tiež nezaostávali za svojou povesťou a v 30. min Hromada krížnou strelou spoza šestnástky vyrovnal. Do kabín však nakoniec išli s tesným vedením Kláštorčania. V 39. min svoje schopnosti opäť preukázal J. Jeťko, tentoraz prekonal Topora hlavou.

Po zmene strán zaujímavý futbal pokračoval a výsledok bol dlho otvorený. Rozhodnutie priniesla až 80. min. V nej si obrana hostí nedala pozor na nezastaviteľného J. Jeťka, ktorý krížnym projektilom priblížil svoj tím k trom bodom. Tie v samom závere ešte poisťoval ďalší strelec domáceho tímu – M. Jeťko.

Góly: 10., 39. a 80. J. Jeťko, resp. 30. Ľ. Hromada. KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko, Černák, Cabada, Róna, T. Mravec, R. Lukášik (J. Šumichrast), Maroš, J. Jeťko, L. Mravec, P. Svrček (Slivka). MALÝ ČEPČÍN: Topor – Líner, Rybár, Šmatlák (J. Ďanovský), Kašuba, Prokain, Baruník, Koleník, J. Boďa, Ľ. Hromada, J. Chovanec.

Sklabiňa - Žabokreky 6:0 (2:0)

V 6. min vybojoval loptu Ľ. Blizňák, prihral ju Sanigovi a ten krížnou strelou k tyči poslal domácich do vedenia. V 33. min Truchlík predĺžil loptu hlavou do pokutového územia Sanigovi a ten ani po druhýkrát nezaváhal. Hostia sa ešte v prvom polčase i na začiatku druhého snažili o zmenu skóre, no obrana domácich stála na pevných nohách. Keď v 60. min svoju šancu nevyužil D. Kalnický a z následného protiútoku si center Ľ. Blizňáka do šestnástky sklepol do vlastnej brány P. Kalnický, bolo o výsledku rozhodnuté. Potom už boli diváci svedkami Sanigovej parády, ktorý ďalšími tromi peknými gólmi dokonal dielo žabokreckej skazy. Nevydarené nedeľné popoludnie Slovana ešte zahodenou jedenástkou dokumentoval Horník.

Góly: Saniga 5 a P. Kalnický (vlastný). SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, Macek, Jančovič, Bambušek, Truchlík, Wehle, Horňák, Ľ. Blizniak (Klinčuch), Saniga (Vajan), Kováč (Poláček). ŽABOKREKY: Štefánik – Kališ (Jesenský), Gállik, P. Kalnický (Maruniak), Wänke, Šavol, Jariabka, Bulák, Matejčík (Horník), D. Kalnický, M. Kalnický.

Necpaly - Košťany 5:0 (3:0)

Zverenci trénera Hanzela začali derby tlakom. Vypracovali si viacero šancí, no až v 28. min sa po priamom kope J. Keveša strelecky presadil Staník. Domáci v ofenzíve nepoľavili a neustálym napádaním robili hosťom problémy. Tí kopili chyby v obrane, za ktoré ich ešte do prestávky potrestali Erban a po najkrajšej akcii zápasu i Pádej.

V druhom polčase prevzali iniciatívu aj Košťany, ale v koncovke im šťastie neprialo. Naopak, Necpalčania po presných zásahoch Dolníka z penalty a hlavičke R. hanzela ešte prikrášlili svoje vysoké víťazstvo.

Góly: 28. Staník, 36. Erban, 43. Pádej, 75. P. Dolník (pok. kop) a 90. R. Hanzel. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, Kňazko (M. Hanzel st.), M. Hanzel, R. Hanzel, Staník, Erban (Maroš), Frolo, I. Roháčik, P. Dolník, Pádej. KOŠŤANY: Čordáš – Krkoša (Wehle, E. Kotlár), Melník, Golský, M. Kotlár, Bujna, Zigo, Déry, Zvoda, Rohoň, Berky.

Dubové – Blatnica 5:0 (4:0)

Domáci súpera nepodcenili a od začiatku dávali jasne najavo, kto bude na ihrisku pánom. Z úvodnej prevahy vyťažili verešovci dva rýchle góly, o ktoré sa postaral. J. Hrivnák. Dubovčania sa so sľubným náskokom neuspokojili a naďalej hrali útočný futbal. V 23. min už na 3:0 zvyšoval Kováč, krátko po ňom sa presne trafil i Biščák.

V druhom polčase domáci pokračovali v nápore a ich piaty gól pridal v 58. min Očkaj. Sympatické na výkone hostí bolo, že ani za nepriaznivého stavu sa nevzdávali a podnikali rýchle protiútoky. Avšak na zdolanie pevnej obrany favorita recept nenašli. V závere mohol Blatničanom na cestu domov zabaliť poltucet Karas, no jedenástku nepremenil.

Góly: 10. a 13. J. Hrivnák, 23. Kováč, 28. Biščák a 58. Očkaj. DUBOVÉ: Košút – P. Daubner (P. Daubner), Miro Vereš, Biščák, D. Hrivnák, Ďatko, Milan Vereš (L. Lettrich), Kováč, Očkaj, Karas, J. Hrivnák. BLATNICA: Švadlenka – Sklenár, M. Hideg, Škuta, Baranček (Boďa), Miškóci, Ďuris, Ďanovský, L. Hideg (Vlas), Líška, Jelluš.

Bystrička – Lipovec 1:5 (0:2)

Najskôr spálili dve veľké šance domáci Thomka a Barčin. Hostia však pôsobili kompaktnejším dojmom a prvýkrát sa gólovo presadil v 30. min, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Páleš a otvoril skóre. Potom ten istý hráč potrestala chybu Slovana a poistil náskok svojho tímu.

Bystričke, hrajúcej vo výrazne oklieštenej zostave, sa podarilo znížiť v 62. min. Lipovčania zastavili Thomku len za cenu faulu a Hanuliak z penalty znížil. Vzápätí ale Páleš skompletizoval hetrik a zápas sa vrátil do starých koľají. V záverečných fázach duelu sa do streleckej listiny ešte zapísali hosťujúci Ertl a Kúdelka.

*Gól: 62. Hanuliak (pok. kop), resp. 30., 37. a 69. Páleš, 78. Ertl a 90. Kúdelka (pok. kop). BYSTRIČKA: Cupan – Štefánek, Kovanič, Truban, M. Dolník, Greško, Človiečik, Barčin, Marko, Hanuliak, Thomka. LIPOVEC: Híll – Rybárik, Šenšel (Smolár), Raček, Kúdelka, Kovalčík, Štilla (Ballo), Kosinka, Ertl, Páleš, Kionka.

Trebostovo – Krpeľany 5:2 (2:0)

Domáci začali bez rešpektu a za päť minút od úvodného výkopu si vytvorili dvojgólový náskok. V 3. min otvoril skóre Marguš, po ňom sa úspešnou koncovkou prezentoval Mackura. Trebostovčania ešte do prestávky mohli pridať i ďalšie góly, avšak Šťastniak s Margušom už svoje šance nepremenili.

V druhom polčase hostia otvorili hru, ale ich plány na lepší výsledok hneď v úvode druhého dejstva zmaril Marguš, ktorý gólmi z 50. a 55. min výrazným spôsobom priklonil misky váh na domácu stranu. Na hladkom víťazstve Trebostova už nič nezmenil ani presný zásah R. Vojta. Zvlášť, keď v 78. min hostia zabudli brániť a traja domáci hráči sa rútili na gólmana D. Vojta. Posledný pri lopte bol Čepčány, ktorý zvýšil na 5:1. Zverenci trénera Špirka mali napokon posledné slovo, R. Vojt v závere korigoval výsledok.

Góly: 3.,50. a 55. Marguš, 5. Mackura a 78. Čepčány, resp. 75. a 86. R. Vojt. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, Paulovič, Stehlík (Čepčány), Výbošťok, Porubčanský, Sobkuliak, Šťasniak (Pečit), Kučírek, Mackura, Marguš. KRPEĽANY: D. Vojt – Hajas (Sajdák), R. Vojt, Badáň, Krajinčák, D. Časár, Špirko (Dérer), Volna, E. Časár, Jančo, Kmeť.

Valča - Diviaky 1:6 (1:3)

Do 25. min sa hral z oboch strán opatrný futbal. Potom však vyšiel Dynamu rýchly protiútok a Valčania po inkasovanom góle museli otvoriť hru. Táto taktika im úspech nepriniesla a o chvíľu po chybe v obrane dostali druhý úder. Glos síce potom znížil, avšak zverenci trénera Windischa po úspešnej penalte M. Kviatkovskeho odchádzali do kabín s dvojgólovým vedením.

Po prestávke skúsení hostia nielenže vývoj zápasu kontrolovali, ale ďalšími tromi gólmi ešte zvýraznili svoje vysoké víťazstvo.

Góly: Gloss, resp. Gaurik 2, M. Kviatkovský 2 (1 z 11m), Š. Kviatkovský a T. Koleno. VALČA: J. Noga – Kapusta, Romančík, Jesenský, Gloss, Švábik, Tomčány, Škuta, Urmín, Rizoň, Korda. DIVIAKY: Ursíny – Žatko, Kubica, Hyčko, J. Koleno, Š. Kviatkovský, T. Koleno, Klein, Húšťa, Gaurík, M. Kviatkovský.

14. Valča 23 1 2 20 29:96 5

1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.