Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVER

Beľania sa pochlapili na Kysuciach, domov doviezli tri body

Beľania predviedli na pôde Kysuckého Lieskovca kvalitný výkon a zaslúžene zvíťazili. Sučanci cestovali do Tvrdošína deviati a súperovi dokázali vzdorovať len počas prvého polčasu.

Kysucký Lieskovec – Belá-Dulice 1:3 (0:1)

KYSUCKÝ LIESKOVEC. Zverenci trénera Miroslava Kovalčíka od úvodu zápasu pozorne bránili a podnikali rýchle protiútoky. Počas prvého dejstva sa z ich umnou hrou domáci nevedeli vysporiadať a v ofenzíve okrem ôsmich rohových kopov, ktoré si však obrana Belej na čele s Krkošom postrážila, prakticky nič neukázali. V 21. min zahrával priamy kop Vajagič, v šestnástke najvyššie vyskočil Šulan a jeho prudkú hlavičku zastavila až sieť. Potom sa hralo predovšetkým v strede ihriska, obidvaja súperi výborne vykrývali strelecké priestory a najmä preto už v prvom dejstve gól nepadol.

V 52. min sa peknou akciou prezentoval najlepší hráč na ihrisku Ľ. Brzák a presne mierenou strelou k tyči zvýšil náskok svojho tímu. O desať minút neskôr pekne unikol po ľavej strane Delton, ideálne prihral Vajagičovi a ten zvýšil už na 3:0 pre hostí. Následne mohli pridať ďalšie góly J. Lukášik aj Kucej. Potom sa ešte dvakrát vyznamenal Krkoša. Brankár Belej kapituloval až desať minút pred koncom, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Baláž.

Góly: 80. Baláž, resp. 21. Šulan, 52. Ľ. Brzák a 62. Vajagič. BELÁ-DULICE: Krkoša – Šulan, Vajagič (74. Ritkuf), Hulej (83. M. Brzák), Delton, Ľ. Brzák, J. Lukášik, A. Kováčik, Ľ. Lukášik (63. Kucej), Ondrla, Žabka.

Miroslav Kovalčík, tréner Belej: - V súčasnosti sa už pohybujeme v pokojných vodách tabuľky, čo sa pozitívne podpísalo pod náš výkon. Najmä v koncovke sa prejavila určitá uvoľnenosť, a tak chalani svoje šance ľahko premieňali. Dnes celé mužstvo podalo kompaktný výkon a silného súpera zaslúžene porazilo. Mojich zverencom musím za prístup k stretnutiu pochváliť.

Tvrdošín – Sučany 6:0 – nedohrané

TVRDOŠÍN. Družstvo Tatrana cestovalo na Oravu len s deviatimi hráčmi, pričom šiesti z nich boli dorastenci.

Domáci si boli vedomí svojej výhody a od začiatku svojho protivníka zatlačili pred jeho šestnástku. Už v 2. min nastrelili brvno a následne sa dvomi výbornými zákrokmi prezentoval Silvester. V 20. min však už ani gólman hostí nezabránil najhoršiemu. Prvý pokus útočníka Tvrdošína ešte vyrazil, no proti drážke Petereka už bol bezmocný. O osem minút neskôr sa ten istý hráč presadil po štandardnej situácii a poistil náskok svojho tímu. V 31. min zachránila Sučancov tyč. O sedem minút neskôr však Peterak po rýchlej akcii skompletizoval hetrik. V závere prvého polčasu strelili domáci v rozpätí piatich minút zásluhou Sirotu ďalšie tri góly a do šatní tak odchádzali z bezpečným náskokom.

Po prestávke už tím z Turca pre zranenia viacerých hráčov na ihrisko nenastúpil a rozhodca duel predčasne ukončil.

Góly: 20., 28. a 38. Peterek a 41., 43. a 45. Sirota. SUČANY: Silvester – Prchlík, Peťko, Ďugel, Vyletel, Hric, Vojvoda, Huličiar, Homola.

Pavol Pronaj st., tréner Sučian: - Nezostávam my nič iné len poďakovať chalanom, ktorí na zápas prišli. Hanbiť sa môžu tí, čo nechali spoluhráčov v „štichu“. Do dvadsiatej minúty sme so súperom držali krok. Šiesti dorastenci, čo nastúpili, však v sobotu odohrali ťažký zápas proti Stráňavám a postupne im začali dochádzať sily. Potom už bola prevaha domácich viditeľná.

*Ostatné výsledky 24. kola: Dolná Tižina – Skalité 2:0, Liptovský Hrádok – Bytča 3:1, Oravská Jasenica – Bytčica 0:1, Makov – Predmier 8:1. Výsledok zápasu Oravské Veselé – Stráňavy sme do uzávierky nedostali.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 292

Mesto Martin zverejnilo údaje zo skríningového testovania k pondelku 25. januára.

51m
Adela Gallová, praktická lekárka pre dospelých.

Ostatné diagnózy nezmizli. Pacienti sa často boja ísť do nemocnice.

2 h
Mobilné odberové miesto vo Vrútkach.

Vrútocké mobilné odberné miesto prechádza na objednávkový systém.

3 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.