Nech sa robí, čo robí, koleníkovcov už nikto nepredbehne

Dve najdôležitejšie tajničky sú už vyriešené. Keďže Kláštor neuspel na Dubovom, Hromadov gól na konci súboja v Necpaloch mal pre Malý Čepčín dvojnásobne sladkú príchuť. Znamenal nielen tri body, ale definitívne aj víťazstvo Koleníkovho tímu v súťaži.

Necpaly – M. Čepčín 1:2 (1:0)

V prvom polčase to bol najmä súboj hostí s brankárom domácich J. Kevešom. Už v 8. min mal šancu Rešetár, z päťky však bránu prekopol. Lídra to zamrzelo v 20. min, keď sa krásnou strelou pod brvno zaskvel J. Keveš. Nasledovali sľubné príležitosti Ľ. Hromadu, ktoré ale favoritovi úspech nepriniesli. V 42. min sa vyznamenal aj Topor, ktorý zneškodnil pokus R. Hanzela.

Jeden z rozhodujúcich momentov zápasu prišiel v 57. min. Striedajúci Bobrovský ušiel hosťujúcim obrancom, avšak samostatný nájazd nepremenil. Koleníkovci tak prežili najhoršie a o chvíľu udreli. V 62. min sa po krídelnej akcii hlavičkou presadil J. Chovanec. Tri body nakoniec vedúcemu mužstvu zabezpečil Ľ. Hromada. Po rohu si na päťke vytvoril priestor a hlavičkou nekompromisne skóroval.

Góly: 20. J. Keveš, resp. 62. J. Chovanec a 90. Ľ. Hromada. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, P. Roháčik, I. Roháčik, R. Hanzel (J. Boďa), Staník, Kňazko (Bobrovský), Frolo, J. Dolník (Maroš), P. Dolník, Pádej. M. ČEPČÍN: Topor – Dianovský (Ch. Chovanec), Rybár (Baruník), M. Chovanec, Kašuba, Prokain, Rešetár, Koleník, M. Boďa, Ľ. Hromada, J. Chovanec (Scherer).

Dubové – Kláštor 4:2 (1:0)

Zverenci trénera Miroslava Vereša sa na favorita veľmi dobre pripravili. Taktiku postavili na pozornej defenzíve, pričom vo vhodných chvíľach vyrážali do brejkov. Hostia mali viac z hry, no ich akcie poväčšine končili v obrannej pasci domácich. Dobovčania išli do vedenia v 30. min. Na Karasov dobre zatočený priamy kop najvyššie vyskočil Kováč a po jeho hlavičke bolo 1:0.

V druhom polčase domáci za 20 minút tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve. V 50. min po brejku našiel Očkay pohotového J. Hrivnáka, ktorého volej Pekárik zaregistroval až v sieti. O päť minút Karas perfektne zvládol priamy kop, jeho strela popri múre bola z kategórie nechytateľných. V 65. min domáci dokonali veľké dielo, na konci rýchleho brejku sa z uhla presadil J. Hrivnák. Zaskočení Kláštočania sa prebrali neskoro. V 90. min korigoval výsledok z penalty J. Jeťko a v nadstavenom čase po rohu ešte i obranca Černák.

Góly: 30. Kováč, 50. a 65. J. Hrivnák a 55. Karas, resp. 90. J. Jeťko (pok. kop) a 90.+2 Černák. DUBOVÉ: P. Lettrich – Biščák (M. Daubner), Kamien, M. Lettrich, D. Hrivnák, Datko, Milan Vereš (P. Daubner), Kováč (Dírer), Očkaj, Karas, J. Hrivnák. KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko (Halahija), Černák, Cabada, Róna, T. Mravec, Krutek, Šumichrast (Slivka), J. Jeťko, L. Mravec, Šmiček.

Valča – Žabokreky 4:3 (2:2)

Po opatrnom úvode sa vedenia ujali hostia, keď otvoril skóre Jariabka. V 23. min sa však po rohu presadil hlavou Jesenský a začínalo sa odznovu. Potom sa na hranici šestnástky dostal k lopte Tomčány a presne mierenou strelou poslal domácich do vedenia. Tesne pred odchodom do šatní predviedol peknú individuálnu akciu D. Kalnický a vyrovnal.

Po prestávke aktívni Valčania pokračovali v aktívnej hre. V 65. min zastavili Žabokrečania unikajúceho Škutu len za cenu faulu a sám faulovaný premenil jedenástku. O desať minút neskôr sa dokázal do streleckej listiny zapísať i Švábik, ktorý poslal tím z Dielca do dvojgólového vedenia. V závere už len skorigoval konečný výsledok Maruniak.

*Góly: 23. Jesenský, 30. Tomčány, 65. Škuta (pok. kop) a 75. Švábik, resp. 14. Jariabka, 42. D. Kalnický a 82. Maruniak. VALČA: Noga – Urmín, Romančík, Tomčány, Gloss, Švábik, Oravec, Škuta, Ridzoň, Jesenský (Straka), Janík. ŽABOKREKY: Štefánik – Hulej (Bulák), Jesenský, P. Kalnický, Wänke, Štefanides, Jariabka, Maruniak, Matejčík, D. Kalnický (Líška), M. Kalnický.

Sklabiňa – Blatnica 2:3 (1:1)

Domáci v zápase po úspešných penaltách dvakrát viedli, no aj tak nakoniec v zápase s predposlednou Blatnicou ťahali za kratší koniec. Prvú jedenástku premenil Truchlík a druhú za stavu 1:1 M. Wehle. Za hostí prvý raz vyrovnával Vlas, druhýkrát Švadlenka. Obaja hráči potrestali chyby Bambúšeka. Zverenci trénera Bágela o svojom triumfe rozhodli v 63. min, keď po úspešnom osobnom súboji pretlačil loptu do siete Švadlenka.

Góly: 41. Truchlík (pok. kop) a 51. M. Wehle (pok. kop), resp. 45. Vlas, 60. a 63. Švadlenka. SKLABIŇA: M. Kováč (Klinčuch) – Polonec (Lojan), Macek, Lacek, Bambúšek, Truchlík, M. Wehle, T. Kováč, Horňák (Lörinc), Saniga, Fleško. BLATNICA: Fontáni – Sklenár, M. Hydeg, Škuta, Baranček, Miškoci, Ďuris, Vlas, L. Hydeg, Švadlenka, Líška.

Diviaky – Lipovec 3:4 (1:3)

Kým sa domáci stihli rozkukať, hostia viedli v 12. min už 3:0. Postupne sa po chybách Dynama presadili Kovalčík a dvakrát Štilla. Až v 26. min kapitulovali aj Lipovčania, keď iskierku nádeje Diviakom strelou spoza šestnástky rozhorel Húšťa.

Cez polčas sa domáci z nevydareného začiatku zápasu nepoučili a v úvode druhého dejstva opäť rýchlo inkasovali. V 47. min hostí k trom bodom nasmeroval Páleš. Diviačania nakoniec zápas zdramatizovali. V 66. min po rohu znížil hlavou Kubica, v 87. min už M. Kviatkovský strelou z vnútra šestnástky strelil kontaktný gól. To bolo však zo strany mužstva z horného Turca všetko. Naopak, Lipovčania po veľkých šanciach mohli ešte výsledok prikrášliť.

Góly: 26. Húšťa, 66. Kubica a 87. M. Kviatkovský, resp. 4. Kovalčík, 7. a 12. Štilla a 47. Páleš. DIVIAKY: M. Ursíny – Kubica, Hyčko, Klein, Chovanec, J. Koleno, Húšťa, M. Kviatkovský, T. Koleno, Gaurík, Š. Kviatkovský. LIPOVEC: Vallo – Both, Šenšel (Vydra), Kudelka, Kovalčík, Štilla, Kosinka, Ertl, Páleš, Kijonka (Smolák).

Trebostovo – Košťany 2:3 (1:3)

Domáci mali v zápase viac z hry. Dostali hostí pod tlak, ale nakoniec doplatili na nepremenené príležitosti. Naopak, Košťanci z minima dosiahli maximum. Skóre zápasu otvoril z penalty v 15. min Vácha, ktorý pridal o päť minút zblízka i druhý presný zásah. Jedenástka sa kopala aj na druhej strane, za Trebostovo ju premenil Baričič. V derby si hostia poistili náskok v 35. min, keď sa z hranice šestnástky strelou pod brvno prezentoval A. Lukášik.

V druhom polčase z veľkej prevahy zverenci trénera Fľaka vyťažili len jeden gól. Na konečných 2:3 upravil výsledok po Ruttkayovom priklepnutí utešenou strelou Kučírek.

Góly: 25. Baričič (pok. kop) a 75. Kučírek, resp. 15. a 20. Vácha (prvý z pok. kopu) a 35. A. Lukášik. TREBOSTOVO: Baričič - Trimaj, Paulovič (Ruttkay), Stehlík (Buocik), Výbošťok, Pečit, Sobkuliak, Čepčány, Kučírek, Mackura, Javorka (Fľak).

Bystrička – Krpeľany 3:0 (0:0)

Slovan hral od úvodu stretnutia aktívne, no dlho sa trápil v koncovke. Najväčšie šance na skórovanie nevyužili Blažek a po ňom ani Barčin.

Domácim však vyšiel vstup do druhého polčasu. V 57. min premenil penaltu Hanuliak. O tri minúty neskôr dostal ten istý hráč rovnakú výhodu po tom, ako jeden z futbalistov Krpelian zahral vo vlastnej šestnástke rukou. Aj druhú strelu z bieleho bodu Hanuliak s prehľadom premenil. Bystrička v ďalšom priebehu už výsledok kontrolovala. V 87. min ešte upravil na konečných 3:0 Mazurák.

*Góly: 57. a 60. Hanuliak (obidva z pok. kopu) a 87. Mazurák. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Štefánek, M. Dolník (Marko), Blažek, Mazurák, Človiečik, Barčin, Pinčiar, Hanuliak, Thomka. KRPEĽANY: D. Vojt – Hajas (A. Kráľ), Dérer, M. Vaňko, R. Vojt, Krajinčák, J. Vaňko, Jančo, Mačto, Siva, L. Kráľ.

1 Malý Čepčín 25 18 5 2 61 : 19 59 23
2 Kláštor p. Znievom 25 16 6 3 94 : 31 54 18
3 Žabokreky 25 15 4 6 69 : 43 49 13
4 Necpaly 25 12 4 9 43 : 35 40 1
5 Sklabiňa 25 11 5 9 59 : 41 38 -1
6 Dubové 25 10 7 8 53 : 53 37 -2
7 Lipovec 25 11 3 11 53 : 66 36
8 Diviaky 25 10 4 11 51 : 45 34 -5