Záverečné kolo vystrelilo Štiavničanov na bronzovú métu

Ratajovci na jednotku zvládli súboj v Ludrovej a po prehre Černovej v Likavke sa mohli tešiť z konečného tretieho miesta. S poltuctom vo vlastnej sieti sa so sezónou lúčili Mošovčania. Či aj so súťažou, to sa ukáže až v najbližších dňoch.

Dražkovce – Vrútky 2:1 (0:0)

DRAŽKOVCE. Napriek tomu, že v úvodnom polčase diváci gól nevideli, šancí si obidve mužstvá vypracovali viac ako dosť. Lepšie začali hostia a už v 2. min Fučela strelou spoza šestnástky opečiatkoval žrď. O chvíľu na to nebezpečne z priameho kopu zo vzdialenosti 30 metrov vypálil Rohoň a Čuba mal čo robiť, aby skákajúcu loptu vyrazil. V 12. min sa ukázali aj domáci, po Čiljakovej prihrávke Rapan v dobrej príležitosti trafil len brankára. Potom sa znovu pripomenul Fučela, ktorý zblízka v čistej šanci hlavičkoval vedľa. Podobne zakončil svoju tutovku aj Korbeľ, hoci mal pred sebou už len opustenú bránu.

V druhej časti polčasu prišli chvíle Dražkovčanov. V 34. min Tomka včasným vybehnutím zmaril sľubný pokus Mortenovi – Jacobsenovi. Potom ale vrútocky gólman v pokutovom území fauloval unikajúceho Nezdobu a musel sa predčasne porúčať do z ihriska. Do brány sa postavil Rakyta a hneď musel čeliť penalte. Tú však Čiljak zahodil. V závere prvého dejstva Čiljak trafil žrď a tesne pred prestávkou Rapan brvno.

V druhom polčase mali prvú príležitosť oslabení Vrútočania, v 50. min však M. Botoš sám pred brankárom v koncovke neuspel. Na druhej strane sa už domáci priaznivci dočkali. V 56. min po autovom vhadzovaní vybojoval loptu Jacobsen – Morten a z jeho dôrazu ťažil v skrumáži Čiljak. V 64. min brankár Čuba dlhým výkopom našiel Rapana, ktorý strelou z prvej pohotovo zvýšil na 2:0. Loky zápas nevzdávala a v 72. min striedajúci Kľačan znížil, avšak pre ofsajd nakoniec gól neplatil. Hostia tak prvý raz regulárne skórovali až v 78. min, keď sa z priameho kopu nádherne trafil Rohoň.

Góly: 56. Čiljak a 64. Rapan, resp. 78. Rohoň. DRAŽKOVCE: Čuba – Kutnam, Murček, Štefanides (78. Ondraský), Pisch – Egrecký (75. Hornák), Haugvad, Nezdoba, Čiljak – Rapan (90. Kirkebi), Jacobsen – Morten. VRÚTKY: Tomka – Prjevara, Pevala, Zboja, Rakyta – Šulík, Rohoň, Letrik, Fučela – M. Botoš, Korbeľ (62. Kľačan).

Ludrová – Turčianska Štiavnička 0:3 (0:2)

LUDROVÁ. Hostia ak chceli byť tretí, museli na Liptove vyhrať. Svoje ambície naznačili hneď v úvode, keď sa do šance v 5. min dostal Chmúrny a vzápätí aj Gregor. Tie ešte ostali nevyužité, no v 32. min sa už zverenci trénera T. Rataja tešili. Po rohovom kope si streleckú pozíciu pripravil Tomka a zblízka poľahky skóroval. V 36. min sa blysol Chalupka, na jeho hlavičku domáci brankár nestačil adekvátne zareagovať.

Aj po prestávke mali hostia viac z hry. Ovládli ihrisko a domácim veľa nedovolili. Rendko mal dve možnosti na prikrášlenie náskoku, avšak v koncovke nemal šťastie. To naopak prialo v 65. min Chalupkovi, ktorý po kolmej prihrávke od Gregora rutinérsky premenil samostatný nájazd.

Góly: 32. Tomka, 36. a 65. Chalupka. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Margetin – Fleško, Štefaničiak, Čujko, Pitoňák – Rendko, Kostra, Tomka, Chmúrny (55. Bodorík) – Gregor, Chalupka.

Turčianske Kľačany – Klin 2:2 (0:0)

TURČ. KĽAČANY. Turčania začali náporom, avšak ich úvodné príležitosti, ktoré mali Nosák a Barošinec, ostali nevyužité. Kľačancom chýbalo aj šťastie, veď v 10. min trafil G. Maron brvno a o tri minúty neskôr Žilák žrď. Keď v 20. min Hykl mieril iba do bočnej siete, polčas skončil bez gólov. A to aj preto, že vitekovci stiahli pedál z plynu a ich hra sa postupne prepadala do slabšieho priemeru.

Po prestávke dovtedy neškodní hostia vycítili príležitosť a v 58. min Fenik po samostatnej akcii skóroval. Odpoveď Turčanov prišla v 64. min. Nosákov gól síce neplatil, ale rozhodca nariadil penaltu, ktorú premenil Bukovčan. Oravčania išli do vedenia aj v 80. min, keď nezáujem domácej defenzívy potrestal strelou do odkrytej brány Úradník. Body sa nakoniec delili, v 86. min zachraňoval remízu vydarenou individuálnou akciou Nosák.

Góly: 64. Bukovčan (pok. kop) a 86. Nosák, resp. 58. Femik a 80. Úradník. TURČ. KĽAČANY: Poništ – Lukašek, G. Maron, Koscelník (75. Andris), Žilák – Martinček, Bukovčan, Mažári (46. Vitek), Hykl – Nosák, Barošinec.

Bobrov – Mošovce 6:0 (4:0)

BOBROV. Oravčania pred zápasom s Mošovcami sedemkrát po sebe bodovali naplno a svoju víťaznú šnúru si trúfali natiahnuť aj v súboji s Turčanmi. Bobrov nič neponechal náhode a hneď od úvodných minút bolo jasné, kto je na ihrisku pánom.

Domáci prvý raz udreli už v 5. min, keď chybu hostí v strede poľa strelou popri Plešovi potrestal Kližan. V 10. min skláňali až príliš odovzdaní Mošovčania hlavy opäť, po dlhom sóle Šípku bolo 2:0. Ďalší gól pridali Bobrovčania po polhodine hry, hlavičkou sa presadil Tadžakov. Kalich horkosti si zverenci trénera Thomku v prvom polčase vypili do dna v 40. min, keď sa pred Plešom dorážkou uplatnil dôrazný Majchrák.

Domáci sa s jasným náskokom neuspokojili a naďalej pokračovali v nátlakovej hre. Ich aktivita priniesla ďalšie dva góly. Hneď v úvode druhého polčasu sa v skrumáži presadil Kližan a v 70. min exportnou strelou pod brvno potešil oko fanúšikov Šípka.

Góly: 5. a 46. Kližan, 10. a 70. Šípka, 30. Tadžakov a 40. Majchrák. MOŠOVCE: Plešo – P. Zubáň (16. A. Ďanovský), Magoč, Lehotzký, M. Petrovič – M. Zubáň, M. Ertel (80. Milan Šavol), Štencel, Záborský – Fazika (65. J. Ertel), Kalnický.

Ostatné výsledky 26. kola: Bešeňová – Trstená 2:2, Likavka – Černová 3:1, Dúbrava – Palúdzka 1:1.

1 FK Slovan Trstená 26 18 1 7 57:29 55
2 FC Lokomotíva ŽOS Vrútky 26 15 2 9 63:34 47
3 ŠK Turčianská Štiavnička 26 14 3 9 52:42 45
4 Máj Černová 26 12 6 8 54:35 42
5 ŠK Agro Baník Dúbrava 26 13 3 10 37:38 42
6 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 26 11 7 8 62:45 40
7 OŠK Likavka 26 13 13 52:48 39
8 Družstevník Dražkovce 26 12 3 11 43:45 39