Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Titul majstra Turca oslávili koleníkovci poltuctom

Je dobojované, zápasmi 26. kola skončil ďalší ročník najvyššej turčianskej súťaže. Finiš nepriniesol žiadne napätie, o všetkom podstatnom sa rozhodlo už pred týždňom.

Malý Čepčín – Sklabiňa 6:1 (2:1)

Po opatrnom začiatku naštartoval v 25. min svoj gólostroj prízemnou strelou popri brankárovi mladý Rybár. Hostia rýchlo odpovedali. Po dlhom odkope Saniga obišiel dvoch obrancov a nekompromisne vyrovnal. Sklabinčania sa ale dlho netešili, v 35. min vrátil koleníkovcom vedenie Rybár.

Domáci útočník v parádnom predstavení pokračoval aj po prestávke. Svoj talent dokumentoval v priebehu 67. a 69. min hneď dvakrát. Najprv mu po vyšla samostatná akcia a potom strelou do opustenej brány ťažil z perfektnej kombinácie Rešetára s Koleníkom. Víťaz I. triedy sa s jasným vedením neuspokojil a v 80. min Rešetár nechytateľnou delovkou zvyšoval už na 5:1. V závere sa ešte strelecky blysol striedajúci CH. Chovanec, ktorý v 87. min uzavrel gólový účet stretnutia.

Góly: 25., 35., 67. a 69. Rybár, 80. Rešetár a 87. CH. Chovanec, resp. 30. Saniga. MALÝ ČEPČÍN: Topor (Piš) – Dianovský (Šmatlák), Kašuba, M. Chovanec, Prokain, J. Chovanec (Ch. Chovanec), M. Boďa, Koleník, Rešetár, Ľ. Hromada, Rybár. SKLABIŇA: Bobček – Polonec (Klinčuch), Macek, Lacek, Bambúšek, M. Truchlík, M. Wehle, Šupena (Lörinc), Horňák, Saniga, Polášek.

Žabokreky – Bystrička 1:2 (0:2)

Po dlhom odkope sa za domácu obranu dostal v 8. min Pinčiar a svojou šancou nepohrdol. Bystrička o chvíľu mohla svoje vedenie poistiť, Hanuliak však nepremenil jedenástku. Jeho strelu vytlačil Štefánik na brvno a dorážka zakončovateľa išla mimo bránu. Hostia nakoniec druhý presný zásah pridali. V 35. min sa k veľkému sólu z vlastnej polovice ihriska odhodlal Blažek a jeho slalom medzi hráčmi skončil až v sieti.

Po prestávke sa zverenci trénerov Lišku a Jesenského vrátili do zápasu. V 58. min dostal loptu do uličky Kysel a sám zoči-voči brankárovi nemal problém úspešne peknú akciu zakončiť. Zo strany domácich to ale napriek prevahe bolo nakoniec všetko.

Góly: 58. Kysel, resp. 8. Pinčiar a 35. Blažek. ŽABOKREKY: Štefánik – Jesenský, Gállik, P. Kalnický, Wänke, Štefanides (D. Kalnický), Jariabka, Maruniak (Bulák), Matejčík, Kysel, Horník (Kališ). BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Truban, Dolník, Blažek, Mazurák, Baláž (Štefánek), Barčin, Marko (Sirek), Hanuliak, Pinčiar.

Lipovec – Dubové 3:2 (1:2)

Do zaujímavého a ofenzívne ladeného súboja vstúpili lepšie domáci. V 18. min vystrihol pekné nožničky Rybárik a otvoril skóre. Približne v polovici prvého dejstva kopali hostia roh a Kováč nekompromisnou hlavičkou vyrovnal. Päť minút pred prestávkou vyšiel Dubovčanom rýchly protiútok, ktorý zakončil gólom agilný J. Hrivnák.

Po zmene strán posilnili Lipovčania ofenzívu, keď sa na hrot presunul Kúdelka. Tento ťah sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Najskôr však nepremenili svoje šance sympaticky bojujúci futbalisti z horného Turca. Potom už prišli chvíle spomínaného Kúdelku, ktorý dvomi presne mierenými ranami pod brvno otočil skóre duelu.

Góly: 18. Rybárik a 75. a 86. Kúdelka, resp. 26. Kováč a 40. J. Hrivnák. LIPOVEC: Vallo – Rybárik, Šenšel, Both (Smolár), Kúdelka, Kovalčík, Štilla (Vydra), Kosinka, Ertl, Páleš (Híll), Kionka. DUBOVÉ: Košút – Datko, D. Hrivnák, M. Lettrich, Milan Vereš, Biščák (P. Daubner), M. Daubner (Žubor), Kováč, Očkaj, Karas, J. Hrivnák.

Kláštor – Necpaly 3:1 (0:0)

V prvom polčase obe mužstvá predviedli priemerný futbal, hra sa odohrávala v strede ihriska. Až po polčase domáci pridali na dôraze a v 54. min ich poslal do vedenia Šmiček. Už o štyri minúty zvyšoval náskok favorita J. Jeťko svojim 40 gólom v sezóne. Za snahu a bojovnosť boli hostia odmenení v 75. min, keď brankára Halahiju prekonal Bobrovský. Domácich upokojil „vlastenec“ hostí, keď si po prudkom centre T. Mravca vrazil loptu do siete J. Dolník. V závere ešte domáci Šumichrast a M. Jeťko nastrelili žrď súperovej bránky.

Góly: 54. Šmiček, 58. J. Jeťko a 80. J. Dolník (vlastný), resp. Bobrovský. KLÁŠTOR: Halahija – M. Jeťko, Čermák, Borko (Róna), Slivka (Cabada), T. Mravec, Krutek (Maroš), Šumichrast, J. Jeťko, L. Mravec, Šmiček. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš, P. Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel, Staník, J. Dolník, Frolo, Bobrovský, P. Dolník,

Košťany – Valča 4:2 (0:2)

Favorit začal nešťastne a v 4. min si Melník po rohu hostí pätou zrazil loptu do vlastnej brány. V 39. min Švábik strelou k žrdi druhý raz schladil domácich.

Po prestávke sa karta obrátila. V 55. min zavelil k obratu Melnik, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži. O ďalšie dve minúty mal gól na kopačke Vácha, loptu z penalty však poslal len do žrde. V 64. min kanonier domácich napravil svoje zaváhanie a po Berkyho prihrávke vyrovnal. V 68. min sa dravým prienikom blysol Rohoň a bolo 3:2. V 90. min uzavrel skóre hlavičkou Vácha.

Góly: 55. Melník, 64. a 90. Vácha a 68. Rohoň, resp. Švábik a Melník (vlastný). KOŠŤANY: Taraba – Krkoša, Melník, Golský, M. Kotlár, Déri (Berky), Zigo, A. Lukašík, Bujna, Rohoň (Illef), Vácha. VALČA: Noga – Urmín, Romančík, Tomčány, Gloss, Švábik, Straka, Janík, Rizoň, Jesenský, Mäsiar.

Blatnica – Trebostovo 3:2 (2:2)

Hostia sa ujali vedenia už v 4. min, chybu domácej obrany potrestal Ruttkay. Blatničanomm sa podarilo vyrovnať v 28. min, keď po trestnom kope hlavou skóroval Mareta. Už o päť minút bágelovci viedli, spoza šestnástky presne namieril Popluhár. Na konci prvého polčasu svoje kvality i s prispením ďalšej chyby domácich potvrdil pohotovým zakončením Ruttkay.

O zápase nakoniec rozhodla 74. min. Po priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Baranček a z hranice šestnástky zabezpečil svojmu tímu víťaznú rozlúčku so sezónou.

Góly: 28. Mareta, 33. Popluhár a 74. Baranček, resp. 4. a 44. Ruttkay. BLATNICA: Fontány – Sklenár, Popluhár, Škuta, Baranček, Mareta, Jelluš (Vlas), Ďanovský (Miškóci), L. Hideg (M. Hideg), Švadlenka, Líška. TREBOSTOVO: Baričič – Trimaj, Sobkuliak, Stehlík, Výbošťok, Porubčanský (Pečit), Ruttkay, Čepčány, Kučírek, Šťastniak (Mertiňák), Masnica.

Krpeľany – Diviaky 2:3 (2:1)

Úvod zápasu patril domácim a v 12. min Špirko hlavou prekonal brankára Ursínyho. V 22. min Siva ešte netrafil prázdnu bránu, no o sedem minút už strelou k tyči zvýšil náskok mužstva od Váhu. V 39. min T. Koleno vrátil futbalistov z horného Turca do zápasu, keď zužitkoval nedorozumenie v radoch hráčov z Krpelian.

Po zmene strán zverenci trénera Windischa vycítili príležitosť na zvrat a v 50. min zblízka vyrovnal Š. Kviatkovský. Hostia si potom vypracovali množstvo príležitostí, no domácich dlho držal nad vodou brankár A. Kráľ. V 81. min však Diviaky dostali možnosť kopať jedenástku, ktorú premenil M. Kviatkovský.

Góly: 12. Špirko a 29. Siva, resp. 39. T. Koleno, 50. Š. Kviatkovský a 81 M. Kviatkovský (z 11 m). KRPEĽANY: A. Kráľ – Krajinčák (Volna), J. Vaňko, L. Kráľ, Vojt, D. Časár, Špirko, Jančo, E. Časár (Huťka), Siva (P. Vaňko), Badáň. DIVIAKY: Ursíny – Kubica, Hyčko, Klein, Chovanec, J. Koleno, Húšťa, M. Kviatkovský, Tomčány (Šefraník), T. Koleno, Š. Kviatkovský.

4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 381

Roman Podhradský bol šesť dní nepretržite napojený na prístroj s vysokým prietokom kyslíka.

Romana Podhradského nedávno prepustili z nemocnice, kde bojoval o život.

10 h

Na ceste vás budú sprevádzať aj zrenovované informačné tabule.

10 h
Kapitán Michal Murček pomohol k víťazstvu tromi asistenciami.

V Považskej Bystrici naši nenechali nič na náhodu a už v prvej tretine si tromi gólmi vydláždili cestu za víťazstvom. Prvý presný zásah v martinskom drese zaznamenal Roman Kukumberg.