Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
KENO 10 III. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

Fomat v premiére obstál

Martinčanom vstup do ročníka vyšiel. Doma porazili Moldavu a najmä v prvom polčase podali veľmi sympatický výkon.

MARTIN. Do stretnutia vstúpil nováčik aktívne. Už v úvodných minútach sa na ľavej strane dvakrát individuálne presadil Špirko a jeho kvalitné centre spôsobili v defenzíve súpera poriadny chaos. V 13. min sa svojou typickou akciou predviedol Thomka, ideálne našiel Peržeľa a jeho presná koncovka poslala Fomat do vedenia.

„Ľuboš videl, ako si nabieham za chrbty obrancov a ideálne načasoval prihrávku do uličky. Ja som sa snažil nešpekulovať a čo najrýchlejšie zakončiť. Podarilo sa,“ opísal situáciu strelec prvého gólu.

Vedenie dodalo domácim ešte viac sebavedomia a začali na ihrisku jednoznačne dominovať. V 35. min pekne prenikol stredom ihriska Kačák, loptu posunul Peržeľovi, no jeho pokus z hranice šestnástky zlikvidoval brankár Novák. Po rohu Thomku si do stopercentnej príležitosti nabehol Remeň, ale v poslednej chvíli ho obranca protivníka šikovne postrčil a krajný obranca tesne minul. Potom ešte poriadne vystrašila hostí hlavička Romančíka a tiež zakončenie Peržeľa.

„V týchto fázach duelu sme hrali naozaj dobre a všetci chalani si zodpovedne plnili svoje úlohy. Škoda len, že sa nám nepodarilo poistiť tesný náskok,“ zamyslel sa Peter Peržeľ.

Po prestávke totiž východniari začali potvrdzovať svoje kvality, výrazne zvýšili tempo a dostali Martinčanov pod tlak. Vo výhodných streleckých pozícia sa po dobrej práci Ribára postupne ocitli Kandráč i Hanzel. Defenzíva Fomatu na čele s Pronajom ale nápor východniarov i s prispením šťastia ustála.

„Možno nás mierne ukolísalo vedenie a dobrý výkon v prvej štyridsaťpäťminútovke. Skúsený protivník to dokázal využiť a vrátil sa do duelu. Našu slabšiu chvíľu našťastie gólom nepotrestal,“ povedal Peter Peržeľ.

Postupne sa hra opäť vyrovnala a v 78. min zaútočil do rozhodenej defenzívy Moldavy Kačák. Jeho tvrdá strela sa obtrela o pravú tyč. Na druhej strane už hostia nedokázali dotiahnuť do konca sľubne rozbehnuté akcie, a tak nakoniec všetky body zostali v Turci.

„Podarilo sa nám v mnohých veciach nadviazať na výkony z minulej sezóny. Určite sa v našej hre vyskytli i chyby, no súper mal svoju kvalitu. Vyhrali sme však zaslúžene,“ zhrnul stretnutie jeho jediný úspešný strelec.

*Gól: 13. Peržeľ. FOMAT MARTIN: Pronaj – Palenčár, Romančík, Bízik, Remeň – Matej Facuna (85. Valášek), Thomka, Garaj (77. Marek Facuna), Špirko – Kačák (90.+ Kollár), Peržeľ.

*Ostatné výsledky 1. kola: Námestovo – Vranov 1:1, Spiš. N. Ves – Lučenec 3:1, Lok. Košice – Lipany 1:2, Trebišov – Humenné 2:1, Poprad – Košice B 3:0, Prešov jun. – B. Bystrica B 1:2, Kremnička – Pohronie 1:0.

ico

Tréner o zápase

Stanislav Ruman: - Mali sme dobrý vstup do zápasu a strelili úvodný gól. Moji zverenci na ihrisku dominovali, no ďalšie dobré šance, ktoré si pripravili, už nedokázali premeniť. Súper tak stále mohol bojovať o dobrý výsledok. V úvodnej štvrťhodine druhého dejstva nás Moldava dostala pod tlak, ale ťažkú chvíľu mužstvo ustálo bez ujmy a potom už svoj náskok udržalo. Dnes pre zdravotné problémy nenastúpil Kucian a oddychoval aj Škuta. Ešte sa nepodarilo dotiahnuť príchod Ociepku a pre rodinné povinnosti absentoval aj Ižip. Mladí chalani, ktorí ich zaskočili, v skúške ohňom obstáli celkom slušne. Pre povinnosti našich hráčov v slovenskom amatérskom výbere máme týždeň voľno. Využijeme ho na doliečenie zranení.

ico

MY o zápase

Martinčanov pred treťoligovou premiérou zasiahlo niekoľko zlých správ. Najťažšou ranou bola absencia viacerých hráčov základnej zostavy. Na pohode určite nepridala ani správa, že výnimka hrať na umelej tráve platí len na prvé kolo. Pred úvodným hvizdom vypovedala poslušnosť aj svetelná tabuľa, čo bola v sobotu našťastie posledná jóbovka. Moldava pricestovala do Turca s tímom zloženým z dvoch družstiev. Jeho kostru tvoria hráči bývalého béčka, ktoré skončilo minulý rok v tabuľke tretej ligy na 12. mieste. Vystužili ho viacero futbalistov áčka, ktoré sa pred štartom aktuálneho ročníka odhlásilo z druhej ligy.

Fomat bol v prvom polčase jasne lepší. Trénerovi Rumanovi vyšiel ťah so záložníkom Peržeľom, ktorého poslal na hrot útoku a ten sa mu za dôveru odmenil víťazným gólom. Úlohu tvorcu hry potvrdil Thomka a viacerými peknými individuálnymi prienikmi sa predviedol Špirko. Výrazné nebezpečenstvo pre obranu protivníka predstavoval i Kačák. Po prestávke Martinčania urobili pod tlakom súpera niekoľko zbytočných individuálnych chýb, ktorých sa musia v ďalších dueloch určite vyvarovať. V globále však podali aj vzhľadom na všetky okolnosti kvalitný výkon a o jeden gól si vyhrať zaslúžili.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY