Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
FUTBAL, IV. LIGA

Štiavničania sa vytiahli, Loky pohorela na šanciach

V premiérových zápasoch Turčanov sa o niečo viac darilo ratajovcom, ktorý získali cenný bod v Bytčici. Na ten mali aj Vrútočania, zomreli však na krásu.

Bytčica – Turč. Štiavnička 0:0

BYTČICA. Duel mal od svojich úvodných minút všetky znaky začiatku súťaže. Obidvaja súperi sa zamerali predovšetkým na defenzívu, a tak sa ťažisko hry presunulo do stredu ihriska. Domáci mali loptu častejšej na svojich kopačkách, no na bránku Chalupku vyslali počas prvého dejstva len dve nevýrazné strely. V 42. min však M. Tavel ml. videl druhú žltú kartu v stretnutí a musel ísť predčasne pod sprchy. Turčania tak dohrávali duel v oslabení.

Počas druhého dejstva sa preto hostia zamerali na defenzívu a rýchle brejky. Na hrote operoval len osamotený Saniga, no obrane protivníka poriadne podkuroval. Trikrát sa dostal do úniku, ale v koncovke mu chýbalo viac šťastia. Bytčica si počas presilovky nedokázala vytvoriť vážnejšiu šancu. Jej hráči sa pokúšali len o strely z diaľky, s ktorými si však pozorný Chalupka bez problémov poradil. Keď rozhodca v 82. min vylúčil aj domáceho futbalistu, bolo prakticky jasné, že duel skončí bezgólovou remízou. Zverenci T. Rataja si tak svoju premiéru vo štvrtej lige okorenili ziskom cenného bodu.

TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalúpka – Pitoňák, Štefaničiak, Čujko, Bella – Rendko, Tomka, Kostra, Koťka – Saniga (75. Bodorík), M. Tavel ml.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Chalani do body naplnili všetky taktické pokyny a súper nepustili do vážnejšej šance. Teší má, že aj po vylúčení Tavela nespanikárili a pokračovali v poctivej hre. Pri troške šťastia sme mohli aj vyhrať, pretože tri naše brejky poriadne zaváňali gólom. Celému mužstvu musím za výkon poďakovať a zložiť pred ním veľkú poklonu.

Kysucký Lieskovec – Vrútky 2:1 (2:0)

K. LISKOVEC. Hostia vo štvrtoligovej premiére mali v prvom polčase oveľa viac možností na skórovanie ako domáci, ale tí im uštedrili lekciu z efektivity. Už v 7. min sa Vrútočanom črtala prvá šanca, Letrikova prihrávka v malom vápne na Gorgosza ale presná nebola. V 10. min sa Botoš z pravej strany rútil na domáceho brankára, no nezakončil presne. O ďalších päť minút ponúkol Letrik šancu Rohoňovi, avšak ani on nemal v koncovke potrebné šťastie.

Kysučania tak v úvode prežili najhoršie a potom sami udreli. V 17. min hostia pred vlastnou šestnástkou stratili loptu a po následnej akcii Vozár nedal šancu Veselovskému zasiahnuť. Ten sa potil aj v 20. min, tentoraz však domácemu hráčovi tutovku po nájazde zlikvidoval. Po polhodine hry mal na kopačke vyrovnanie Gorgosz, lopta z jeho kopačky ale minula bránu. Favorit potom v 33. min zo skrumáže najprv trafil tyč a následne v 39. min sa už po druhý raz znovu radoval. Hráči Lokomotívy opäť zaváhali pri rozohrávke a Povinec pohodlne zvýšil na 2:0. Ešte do prestávky mohol znížiť Gorgosz, no po jeho hlavičke pomohlo domácim brvno.

Do druhého polčasu vstúpili hráči Lokomotívy veľmi dobre, keď sa po rohu v skrumáži najlepšie zorientoval Zboja a ranou do šibenice znížil. Ďalší gól už ale nepadol. Šance Kysučanov poriešil Veselovský, na druhej strane sa v samom závere neujal Rohoňov priamy kop spoza šestnástky.

Góly: 17. Vozár a 39. Povinec, resp. 48. Zboja. VRÚTKY: Veselovský – Pevala, Volna, Tabaček (50. Korbeľ), Petrovič – Zboja, Letrik, Rohoň, Rakyta – P. Gorgosz, Botoš.

Ivan Janiga, tréner: - Je to možno otrepaná fráza, ale doslova sme zaplatili nováčikovskú daň. Mrzí ma, že chlapci z výraznej prevahy a z množstva šancí v úvode zápasu nevyťažili nič. Potom prišli zbytočné chyby a góly v našej sieti. Po prestávke nám pomohol rýchly presný zásah Zboju, ktorý nám dal nádej na lepší výsledok. Nakoniec ostalo len pri nej. Futbal sa totiž nehrá na krásu, ale na góly.

Ostatné výsledky 1. kola: O. Veselé – Trstená 3:2, Tvrdošín – L. Lúčka 1:0, O. Jasenica – Rosina 1:1, L. Hrádok – Stráňavy 1:0, Makov - voľno

1. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Aj matematika sa dá skrotiť
  4. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
  2. Bývanie v meste predlžuje život
  3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
  7. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
  9. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.