Strelecký apetít expiatoligistu nevyprchal

Zo 14-členného pelotónu už iba tri mužstvá ešte nestratili ani bod. Víťazstvá z prvého kola v druhom potvrdili Mošovce, Diviaky a aj Žabokreky.

Bystrička – Mošovce 1:4 (1:2)

Domáci začali proti favoritovi bez rešpektu a už v 5. min po štandardnej situácii strelou z voleja otvoril skóre Kubinec. Zverenci trénera Karasyho sa však dlho neradovali, v 11. min premenil nariadený pokutový kop Dubáň. Keď potom v dobrej pozícii Paško netrafil bránu, udrelo na druhej strane. V 28. min sa pred Cupanom najlepšie zorientoval Štencel a po jeho zakončení bolo 1:2.

V druhom polčase Slovan zatlačil súpera, no boli to opäť hostia, ktorí v 70. min využili brejk a poistili si tak svoj náskok. O ďalších desať minút thomkovci spečatili svoje víťazstvo, keď strelu Lehotzkého si domáci zrazili do siete.

Góly: 5. Kubinec, resp. 9. Dubáň (pok. kop), 28. a 70. Štencel a 80. Lehotský. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Truban, Dolník, Štefánek (Marko), Mazurák, Baláž, Barčin, Paško, Hanuliak, Kubinec. MOŠOVCE: Plešo – Záborský, Ertel, Petrovič, Ludík, Magoč, Lehotzký, Jelluš, Zubáň (Rišian), Štencel, Mika (Šavol).

Diviaky – Turany 2:0 (0:0)

Na strelu Kučmu v 19. min, ktorá išla len vedľa bránky, odpovedal Š. Kviatkovský, no ani ten nebol úspešný. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali domáci v 24. min, keď po prihrávke Horvátha Jozef Koleno preloboval brankára Gajdočecha, no na bránkovej čiare stihli loptu ešte obrancovia Turian odkopnúť do bezpečia.

Druhý polčas sa rovnako ako prvý začal opatrne a dlho sa na ihrisku nič významné nedialo. V 62. min sa ale priaznivci Diviak dočkali, keď po centri Jaroslava Kolena gólovo hlavičkoval Jozef Koleno. Domáci dostali chuť a už o päť minút Horváth ideálne vysunul Š. Kviatkovského a ten po druhýkrát rozvlnil sieť.

Góly: 62. Jozef Koleno a 67. Štefan Kviatkovský. DIVIAKY: Hrivnák – Kubica, Lehotský, T. Koleno, Ursíny, Jaroslav Koleno, Zelenec (Šefraník), M. Kviatkovský (Turčány) , Horváth, Š. Kviatkovský, Jozef Koleno. TURANY: Gajdočech – Bárdy (Vaňa), M. Majerník, P. Meliš, Getta, Vrabec, M. Meliš, L. Majerník, Golier, Maron (Kišš), Kučma.

Krpeľany – Žabokreky 0:1 (0:0)

Diváci videli pomerne kvalitný a útočný futbal. Spočiatku boli aktívnejší hráči Slovana, no postupne sa hra vyrovnala. V 25. min sa domáci po zákroku brankára hostí na Fečka dožadovali penalty, no rozhodcova píšťalka ostala nemá. Dynamo to na pár minút vyviedlo z koncentrácie, ale postupne sa z najhoršieho dostalo. V závere polčasu sa šance striedali na obidvoch stranách, no do prestávky sa na bezgólovom výsledku nič nezmenilo.

Útočný futbal pokračoval aj v druhom polčase, strelci však mali vychýlenú mušku. Až keď v 65. min Badáň fauloval v šestnástke hráča hostí, prišlo aj na gólové korenie. Loptu si na biely bod postavil D. Kalnický a jedenástku premenil.

Gól: 65. D. Kalnický (pok. kop). KRPEĽANY: D. Vojt – M. Volna, Klobučník, Badáň, R. Vojt , D. Časár, Špirko, Kráľ (Siva), E. Časár, P. Fečko, Vaňko (Mačto). ŽABOKREKY: P. Ďanovský – Líška, Gállik, Bielický, Jesenský (Jariabka), Hulej, Matejčík (Štefánik), A. Ďanovský, D. Kalnický, Horník (Vlas), M. Kalnický.

Trebostovo – Necpaly 3:3 (2:2)

V daždivom počasí sa diváci nenudili, v zápase videli poltucet gólov. O prvý sa už v 6. min postarali domáci. Po vybojovanej lopte v strede poľa nasledovala blesková prihrávka na Mackuru, ktorý úspešným pokusom spoza šestnástky nedal Kevešovi šancu zasiahnuť. Hostia odpovedali čoskoro, o tri minúty sa v koncovke presadil pohotový Pádej. Necpalčania v 34. min už dokonca viedli, menšie zaváhanie Krkošu potrestal Ritkuf. Trebostovčania do prestávky zrovnali skóre. V 45. min za ruku v pokutovom území premenil jedenástku Kulašiak.

Začiatok druhého dejstva lepšie vyšiel hanzelovcom, po prihrávke do uličky Ritkuf v 48. min prízemnou strelou k žrdi prekonal Krkošu. Po inkasovanom góle domáci hostí doslova zvierali v kliešťach, ale z množstva šancí sa im podarilo už iba vyrovnať. V 78. min Pečit našiel dobre postaveného Porubčanského a ten ideálne trafil dolný roh Kevešovej brány.

Góly: 6. Mackura, 45. Kulašiak (pok. kop) a 77. Porubčanský, resp. 9. Pádej, 34. a 48. Ritkuf. TREBOSTOVO: Krkoša – Pečit, Kulašiak, Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský, Stehlík (Čepčány), Kučírek, Meliš (Ruttkay), Mackura, Marguš. NECPALY: V. Keveš – J. Keveš (J. Dolník), Roháčik, Dobrovský, R. Hanzel, Staník, Grajciar (Jesenský), Ritkuf (Kňazko), Jurko, P. Dolník, Pádej.

Blatnica – Príbovce 4:2 (2:1)

Začiatok lepšie vyšiel hosťom, keď po nedôrazných obranných zákrokoch domácich obrancov z uhla poslal loptu do siete Rohoň. Blatničania sa ale rýchlo spamätali a v 23. min po rohovom kope Sklenár hlavou vyrovnal. Už o dve minúty bágelovci viedli, o radosť domácich priaznivcov sa postaral presnou strelou Líška.

Do druhého polčasu nastúpili Príbovčania so snahou o vyrovnanie, no ich strelecké pokusy končili zväčša mimo brány. V čase, keď tlak Príbovčanov vrcholil, vyšiel domácim rýchly brejk, na ktorého konci sa po prihrávke Líšku radoval skúsený Privitzer – 3:1. Nováčik sa nevzdával a v 81. min Stranay predsa len stihol zápas zdramatizovať. To však bolo zo strany hostí všetko. Naopak, posledné slovo mali hráči Družstevníka, keď po prihrávke Privitzera pečatil v 90. min výsledok striedajúci Kozák.

Góly: 23. Sklenár, 25. Líška, 72. Privitzer a 90. Kozák, resp. 4. Rohoň. BLATNICA: Bágel – Sklenár, Popluhár, Ľ. Medvecký, Baranček, Zajasenský, Kalnický, M. Medvecký (Hideg), Švadlenka (Kozák), Líška, Privitzer. PRÍBOVCE: Matúš – Ľ. Lukašík, Svitač, D. Lukašík, Mucha, Mazurák, Štrbák, Janík (Kmeť), Rohoň, R. Lukašík, Stranay.

Dubové – Košťany 3:1 (3:0)

Verešovci sa už od úvodu pustili do svojho protivníka s chuťou. V 15. min otvoril skóre po rýchlej kombinačnej akcii Karas a ten istý hráč o päť minút zvyšoval náskok domácich po vyšachovaní súperovej obrany. V 30. min po ďalšej z mnohých kombinačných akcií Dubovčanov sa presne trafil i J. Hrivnák.

V prvom polčase hostia domácu bránku neohrozili a po zmene strán sa k nej dostávali sporadicky iba po rýchlych protiútokoch. Domáci aj napriek neustálemu útočeniu už nedokázali svoje šance premeniť. Mali však bezpečný náskok, a tak gól Smutného zo 63. min ich nevyviedol z miery

Góly: 15. a 20. Karas a 30. J. Hrivnák, resp. 63. Smutný. DUBOVÉ: P. Lettrich – Ďatko, Páleš, M. Lettrich, D. Hrivnák, Kamien, Biščák (Kováč), Očkaj (L. Lettrich), M. Vereš, J. Hrivnák, Karas. KOŠŤANY: Taraba – Karlovský (Ileš), Zigo, Krkoša, Golský, M. Kotlár, Bujna, Gomola, Sobkuliak (Kačica), Smutný, Berky (E. Kotlár).

Lipovec – Sklabiňa 0:1 (0:1)

V úvodnom kole vyšli obidve mužstvá naprázdno, a tak v druhom súboji už chceli bodovať. Predovšetkým od ambiciózneho domáceho tímu sa čakalo víťazstvo. Hostia sa však na stretnutie dobre pripravili a najmä pozornou obranou eliminovali útočné chúťky Lipovčanov. Zverenci trénera Rataja sa popri spoľahlivej defenzíve snažili využiť aj každú možnosť na útočenie. V 25. min potiahol na krídle loptu M. Truchlík a jeho následný strieľaný center si do vlastnej brány zrazil domáci hráč. Ďalšie možnosti hostí zmaril gólman Hübner.

Obraz zápasu sa ani po prestávke veľmi nezmenil. Kellerovci to na Sklabinčanov skúšali najmä nakopávanými loptami, no tento spôsob hry im veľa šancí nepriniesol. Tie sa skôr rodili po štandardných situáciách, ale hostia na čele s brankárom Bobčekom ich bez väčších problémov k svojej spokojnosti vyriešili.

Gól: 25. M. Truchlík. LIPOVEC: Hübner – Rybárik, Šenšel, Raček, Kúdelka, Both, Štilla (Vallo), Kovalčík, Ertel, Šimko, Homola. SKLABIŇA: Bobček – Chmúrny, Bambúšek, Macek, Žilák – M. Truchlík, M. Wehle, Fučela, Lacek (Šupena), Fleško (Enderla), Švábik (Polonec).