Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Nováčik na lídra úspešný recept nenašiel

Beľania v Malom Čepčíne nenechali nikoho na pochybách, prečo po troch kolách bez straty bodu vedú tabuľku. Kláštor sa pohral s Demänovou, najmä v druhom polčase nemal jeho výkon slabiny. Kľačanci v Dražkovciach prešustrovali dvojgólový náskok a domov sa v

rátili naprázdno. Sučany nestačili na Bobrov, chytili od neho šestku.

Malý Čepčín – Belá-Dulice 1:4 (1:2)

MALÝ ČEPČÍN. Už v 3. min sa presným zakončením pod brvno blysol Vajagič a poslal hostí do vedenia. Vzápätí udreli i domáci, keď po faule na Kubatku premenil pokutový kop Ľ. Hromada. Zaujímavý duel pokračoval aj ďalej. V 18. min využil zaváhanie Prokaina aktívny M. Kováčik a vrátil Beľanom vedenie. Hráči M. Čepčína napriek nepriaznivému vývoju neskladali zbrane. Snažili sa byť aktívni, často strieľali, no pokusy Rešetára a Koleníka si cestu do siete nenašli.

Po zmene strán mohol najskôr vyrovnať Ľ Hromada. Následne nedokázali domáci zachytiť rýchlu kontru protivníka a Ľ. Brzák poistil náskok svojho mužstva. Zverenci Milana Koleníka i naďalej skúšali s výsledkom niečo urobiť. Beľania s dvojgólovým náskok v chrbte však už dokázali dianie na ihrisku kontrolovať. Ich pohodu podčiarkol v 75. min Ľ. Brzák, ktorý svojím druhým presným zásahom v stretnutí stanovil konečný výsledok.

Góly: 5. Ľ. Hromada (pok. kop), resp. 3. Vajagič, 18. M. Kováčik a 59. a 75. Ľ. Brzák. MALÝ ČEPČÍN: Topor – K. Chovanec, M. Chovanec, Šmatlák, M. Boďa – J. Chovanec, Prokain, Koleník, Rešetár (80. M. Hromada) – Ľ. Hromada, Kubatka (80. Rybár). BELÁ-DULICE: Gonšor – Ondrla, Žabka, A. Kováčik, Páleš, Ľ. Brzák (81. M. Brzák), Šulan, Fazika, M. Kováčik, Vajagič (77. Debnár), Hulej (85. Kopiš).

Kláštor – Demänová 6:1 (2:1)

KLÁŠTOR.V súboji nováčikov mali domáci výborný štart do stretnutia a už v 10. min viedli dvojgólovým rozdielom. V 5. min vypálil Cabada a jeho strelu úspešne pred hosťujúcim brankárom tečoval Lukášik. Potom predviedol peknú individuálnu akciu Móric. Loptu si z kraja ihriska potiahol až pred šestnástku, odkiaľ prízemnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Tlak jeťkovcov potom prerušila nevinná akcia hostí. Brankár Pekárik strelu jedného z Liptákov vyrazil iba pred nikým nekrytého Švárneho, ktorý v 15. min dorážkou znížil. Od tohto momentu sa až do konca polčasu prakticky nič významné neudialo, hra sa odvíjala väčšinou v strede poľa.

Do druhého dejstva nastúpili domáci aktívne a ich zvýšený pohyb, akcie na jeden dotyk a rýchle zakončenie prinieslo ovocie. V 50. min po centri P. Šmičeka potešil divákov utešenou strelou pod brvno T. Mravec. Potom v rozpätí dvoch minút, v 59. a 60., nováčik z Turca dvakrát skóroval. Na 4:1 zvyšoval Móric a piaty gól, hoci na dvakrát, pridal J. Jeťko. V oboch prípadoch skúsení hráči zužitkovali centre od T. Mravca. Liptáci padli na kolená a ich bezradnosť dokumentoval Nadzam, ktorý si marošov center v 75. min nešťastne vrazil do vlastnej brány.

Góly: 5. Lukášik, 10. a 59. Móric, 50. T. Mravec, 60. J. Jeťko a 75. Nadzam (vlastný), resp. 15. Švárny. KLÁŠTOR: Pekárik – Krutek, L. Mravec, Kubový, Cabada – P. Šmiček (78. J. Šumichrast), Móric, J. Lukášik, T. Mravec – M. Jeťko (30. Maroš – 87. J. Šmiček), J. Jeťko.

Dražkovce – Turč. Kľačany 3:2 (1:2)

DRAŽKOVCE. Domáci nemali k dispozícii ani jedného gólmana, a tak do brány musel ísť záložník Egrecký. Hostia rýchlo odhalili boľavé miesto Dražkovčanov a v priebehu šiestich minút strelili dva góly. O obidva sa postaral Kello. V 2. min prekvapil Egreckého úspešným lobom, v 6. min mu zas vypichol loptu na hranici šestnástky a pohodlne do odkrytej brány skóroval.

Zverencov trénera Drljaču nešťastný úvod do zápasu nepoložil na kolená. Naopak, zvýšili aktivitu a vypracovali si viacero možností. Brankár hostí Poništ v 17. min vyrazil Rapanovu hlavičku, pričom v 20. min si poradil aj s Pedanovou strelou k žrdi. Blízko ku gólu mal po rohu aj Pisch, avšak jeho volej nakoniec tesne minul bránu. Dražkovčanom sa nakoniec do polčasu podarilo znížiť, keď za ruku v pokutovom území bezpečne premenil jedenástku Rapan.

Po prestávke domáci pokračovali v aktívnej hre s cieľom zvrátiť vývoj zápasu vo svoj prospech. V úvode druhého dejstva sa najprv ešte neujali hlavičky Rapana a Pleška, no v 57. min sa už krížnou strelou povedľa brankára presadil Feranec. Hostia pohrozili v 65. min Kellom, jeho dravý prienik však obrancovia Dražkoviec stihli v poslednej chvíli zastaviť. Rozhodnutie prišlo v 82. min. Feranec v pokutovom území našiel voľného Čiljaka, ktorého presne mierený pokus priniesol domácim tri body.

Góly: 42. Rapan, 57. Feranec a 82. Čiljak, resp. 2. a 6. Kello. DRAŽKOVCE: Egrecký – Štefanides, Kutman, Pravňan, Pedan – Pisch (59. Jesenský), Pleško, Čiljak, Jaško – Rapan, Feranec. KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz, S. Gregor, T. Mažári (31. Padych), Miháľ – Lukaček, Bukovčan, Jurkov (69. Hykl), Vítek – Kello, Ďaďo (46. Nosek)

Sučany – Bobrov 1:6 (1:2)

SUČANY. Hneď v úvode tesne minul priestor medzi tromi žrďami Bránik. V 6. min Vojvoda vysunul Zelienku, no ten samostatný nájazd nepremenil. Vzápätí nečakane udreli hostia, keď nikým nekrytý Belovčík otvoril skóre. V 16. min po Zelienkovej prihrávke vyrovnal M. Staňo. O dvanásť minút neskôr vyšlo Bobrovu rýchle prenesenie hry a agilný Herdel opäť strhol vedenie na stranu svojho tímu. Tatran sa s nepriaznivým vývojom nechcel zmieriť. V 43. min Šibík strelou z priameho kopu orazítkoval brvno. Vzápätí neuspel zoči-voči brankárovi protivníka M. Staňo.

V druhom polčase úplne otupil snaženie Sučian presný zásah Tropeka, ktorý zvýšilo vedenie Oravčanov na 3:1. Po tomto góle už domáci hráči rezignovali a hostia si na ihrisku v niektorých chvíľach robili čo chceli. Dezorganizovanú defenzívu Tatarana prekonali ešte trikrát a bez problémov dokráčali za jednoznačným víťazstvom.

Góly: 16. M. Staňo, resp. 8. a 80. Belovčík, 26. Herdel, 56. a 85. Tropek a 63. Kolčák. SUČANY: Margetín – Bránik, Vyletel, Prchlík, Huličiar – Maruna (72. Ďugel), Kališ (40. Šibík), Zelienka, Vojvoda, Košinár (74. Švec) – M. Staňo.

Ostatné výsledky 3. kola: Bešeňová – Palúdzka 3:1, Dúbrava – Vavrečka 1:2, Likavka – Černová 2:2.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.