Okrem nej si v čísle, ktoré sa už predáva na obvyklých predajných miestach môžete prečítať:
- Prvá obeť metanolovej kauzy v Čechách bol Turčan. Muža, ktorý si len odnedávna začal užívať dôchodok, pochovali v Turanoch. V nedeľu si dal tuzemák a v pondelok už bol mŕtvy.
- Na dome, kde žila vo Vrútkach herecká legenda Radoslav Brzobohatý, osadia tabuľu. V meste, kde žil len sedem rokov si na neho spomínajú s úctou a pokorou k jeho umeniu a ľudským odkazom.
- V Sučanoch sa stalo čosi neuveriteľné. Chlapca na bicykli dvakrát prešlo to isté auto. V šoku sa zdvihol a schoval sa na najbližšej čerpacej stanici. Skončil v rukách záchranárov, no vyviazol len s ľahšími zraneniami.
- Prechod pre chodcov pri priemyselnej zóne v Sučanoch sa tak skoro stavať nebude. A to aj napriek tomu, že cez frekventovanú cestu musia ľudia doslova driblovať.
- Krajské inštitúcie v Turci už majú riaditeľov. Po plošnom odvolávaní menovali nových a staronových v minulom týždni.
- V Turci máme novú cyklotrasu. Meria 12 kilometrov a vedie po známej tankovej ceste.
- Čerstvo zrekonštruovaný horúcovod na Mudroňovej ulici onedlho prekryjú asfaltom. Vodičom ešte čakajú drobné dopravné obmedzenia.
- Na Trusalovej veterinári a dopravná polícia zastavila kamión s bravčovým mäsom z Poľska. Hrdza, mušky, špina – to sú len tri prehrešky, za ktoré auto aj s tovarom vyprevadili kompetentní späť domov.
Autor: V.Legerská