Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
KENO 10 III. LIGA, SKUPINA VÝCHOD

Fomat v súčasnosti nemôže nájsť ofenzívnu ľahkosť

Martinským futbalistom dvojzápasový týždeň nevyšiel. Najskôr v utorok prehrali v Lučenci a cez víkend nestačili v Žabokrekoch ani na Lokomotívu Košice.

Fomat Martin – Lok. Košice 0:3 (0:1)

ŽABOKREKY. Po úvodných desiatich minútach, počas ktorých vyprodukovali obidvaja súperi niekoľko nepresností, sa začalo v Žabokrekoch odohrávať zaujímavé ofenzívne predstavenie. Ako prví predviedli peknú akciu hostia, ale Sölözs šancu nepremenil. V 18. min sa pochybe v defenzíve protivníka dostal k lopte Škuta, no jeho pokus tesne minul ľavú tyč. Vzápätí chýbali voleju Kačáka len centimetre. Potom tečoval prudkú strelu Mateja Facunu aktívny Špirko a východniarom muselo pomôcť v tejto situácii brvno. V 27. min opečiatkoval na druhej strane po Bíľovej akcii pravú tyč Söllös. Následný rýchly protiútok Škutu s Kačákom zastavil stopér hostí v poslednej chvíli vydarený sklzom. V 34. min nechali v šestnástke hráči Fomatu veľa priestoru Timkovičovi a ten otvoril skóre. Vzápätí chytil Harman tutovku Jurkovi. Po následnom rohu sa sám na päťke ocitol Keresteš, no miesto odkrytej brány trafil len tyč. V závere prvého polčasu ešte mohol zmeniť skóre Škuta a na druhej strane pred Harmanom pohrdol dobrou šancou aj Bíľ.

V 58. min sa po dlhom aute dostala lopta k Jurkovi, ten ju hlavou predĺžil na Söllösa a ten zakončením z vnútra šestnástky nedal Harmanovi šancu. V 62. min musel ísť po druhej žltej karte pod sprchy Thomka, ktorí tak výrazne oslabil svoj tím. Košičania už v ďalších minútach bez väčších problémov kontrolovali priebeh stretnutia. V 70. min podržal spoluhráčov pri prečíslení troch proti jednému kvalitným zákrokom Harman. Desať minút pred koncom si za obranu Fomatu zabehol striedajúci Král a rutinérskym zakončením rozvlnil sieť. V závere ešte zahodil čistú šancu Jurko a niekoľkými kvalitnými zákrokmi sa predviedol spoľahlivo chytajúci Harman.

*Góly: 34. Timkovič, 58. Söllös a 80. Král. MARTIN: Harman – Remeň, Romančík, Bízik, Ižip – Matej Facuna, Garaj (72. Peter Koleno), Thomka, Špirko (75. Peržeľ) – Škuta (64. Kollár), Kačák. Rozhodoval: Prešinský. Diváci: 503.

Stanislav Ruman, tréner Martina:- Súper v dnešnom zápase potvrdil, že pozíciu na čele tabuľky neokupuje náhodou. Ak chcete proti takémuto vyspelému mužstvu uspieť, musíte počas celého duelu hrať veľmi disciplinovane a samozrejme premieňať šance. To sa nám nepodarilo, pretože väčšina našich predzápasových slov zostala v šatni. Po vylúčení Thomku nám už Košičania prakticky nič nedovolil. Na koňa sme ich však postavili vlastnou nedisciplinovanosťou.

*Ostatné výsledky 7. kola: Spišská Nové Ves – Trebišov 1:3, Námestovo – Humenné 0:1, Vranov – Košice B 1:3, Prešov jun. – Poprad 2:0, Kremnička – Lipany 1:1, Moldava – Pohronie 0:1, Lučenec – B. Bystrica B – odložené na 18. 9.

Lučenec – Fomat Martin 1:0 (1:0)

*Gól: 32. Palík. FOMAT MARTIN: Harman – Remeň, Romančík, Bízik, Ižip – Thomka, Peter Koleno (53. Garaj), Špirko (87. Valášek), Pálenčár (62. Kačák), Matej Facuna – Škuta. Rozhodoval: Očenáš. Diváci: 200.

Stanislav Ruman, tréner Martina: - V prvom polčase chalani podali veľmi zlý výkon. Súper to dokázal využiť a strelil úvodný gól. Po zmene strán sa náš prejav o niečo zlepšil. Napriek tomu, že sa nám podarilo vytvoriť tlak a dostať sa do dobrých šancí, ani jednu z nich sme nepremenili. S konečným rezultátom nemôžeme byť spokojní, pretože v Lučenci sa dalo dosiahnuť viac.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí