Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
HOKEJ - TIPSPORT EXTRALIGA

Martin tesne zdolal dvadsiatku

Po včerajších suchotách našli Martinčania streleckú mušku. Najmä rýchle dva góly za sebou z úvodnej tretiny nakoniec rozhodli o ich tesnom víťazstve nad dvadsiatkou.

BRATISLAVA. Hostia sa ujali vedenia v 6. min, keď po osemnástich sekundách uplatnil dôraz pred Nagyom dobiedzajúci Vartovník. O necelú minútu pridali Turčania počas signalizovaného vylúčenia druhý gól. Postaral sa oň Hollý, ktorého nahodenie si zrazil gólman dvadsiatky do vlastnej brány. Mladíci sa chytili v závere prvej časti. V 18. min najprv Bíreš minul, potom trafil tyčku a nakoniec Uhrík doklepol odrazený puk za Šúrekov chrbát.

Začiatok druhého dejstva vyšiel favoritovi. Domáci nechali veľa priestoru skúsenému Beranovi, ktorý si stihol puk zastaviť, pomiešať a nakoniec aj gólovo vystreliť. Ešte pred druhou prestávkou sa dvadsiatka znovu vrátili do hry. V 36. min, len čo vylúčený Beňa skočil na ľad, sa po Uhríkovom príklepe od modrej dorážkou presadil Bíreš.

V tretej tretine mali Martinčania viacero možností na upokojujúci štvrtý gól. Ten však neprišiel, a tak v závere stretnutia, keď sedel na trestnej lavici kapitán Beran, bolo pred ich bránou horúco. Hostia sa nakoniec ubránili, aj krátkej power play a domov si viezli povinné tri body.

ico

SR 20 - MHC Mountfield 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 17:49 Uhrík (Bíreš) a 35:13 Bíreš (Uhrík), resp. 5:24 Vartovník (Novotný, Markovič), 6:22 Horský (Tupý), 20:49 Beran (Markovič, Novotný). Vylúčenia: 2:6 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia:0:0. Rozhodcovia: Štefík – Valach, Holienka. Diváci: 226.

SR 20: Nagy (Romančík) – Nechala, Luža, Korím, Rusina, Buri, Bednár, Tóth, Pospíšil – Uhrík, Bíreš, Hudec – Hinďoš, Kolena, Lipovský – Podsedlý, Boltun, Mráz – Klučiar, Fekiač, Klimčík.

MARTIN: Šúrek – Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Majer, Danko – Markovič, Beran, Vartovník- Petruška, Horský, Fadrný – Murček, Hollý, Mikušovič – Kentoš, Dírer, Slávik.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V dedine chýbali potraviny, ľudia majú opäť kde nakupovať

V Socovciach to mali náročné najmä dôchodcovia.

V Socovciach postavili celkom novú samoobsluhu.

Porucha horúcovodu spôsobila výpadok tepla i teplej vody

V niektorých martinských domoch a bytoch sa nekúrilo a netiekla teplá voda.

Ilustračná fotografia.

V Martine bude cez víkend 44 dočasných odberových miest

Na prihlásenie na testovanie budú môcť Martinčania využívať mobilnú aplikáciu.

V Tepliciach sa bude testovať od štvrtka, pozrite si kde a kedy

V meste zriadlili dve odberové miesta. Tretie je mobilné, to je v prevádzke už dlhšie.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.