Víťazstvo v šlágri vystrelilo do čela Mošovčanov

Po siedmom kole ostávajú jediným tímom bez prehry Mošovčania, ktorí v šlágri kola na domácej pôde zastavili spanilú jazdu futbalistov Diviak. Susedské derby rozhodl už v 5. min M. Zubáň.

Mošovce – Diviaky 1:0 (1:0)

Susedské derby i šláger kola sa rozhodol už v úvode stretnutia. V 5. min zahrávali Mošovčania J. Ertlom priamy kop a M. Zubáň, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii, otvoril skóre.

V 10. min mohol kontrovať Š. Kviatkovský, avšak Plešo sa pri jeho hlavičke vyznamenal. V 25. min išiel sám na domáceho brankára Gaurík, ale ten ho vychytal. Zverenci trénera Thomku mohli zvýšiť svoj náskok v 35. min, keď sa po prihrávke Petroviča vo vyloženej šanci ocitol M. Ertel, no netrafil bránu.

V druhom polčase už expiatoligistai takticky kontroloval hru, nepúšťal sa do bezhlavého útočenia a hostí udržiavali v bezpečnej vzdialenosti od svojej brány. Napriek tomu sa hráčom Diviak ešte naskytla jedna možnosť na vyrovnanie, ale Horváth v sľubnej pozícii loptu nespracoval a Mošovčania si mohli vydýchnuť.

*Gól: 5. M. Zubáň. MOŠOVCE: Plešo – Záborský, J. Ertl, M. Petrovič, Ludík, Magoč, Lehotzký, Jelluš, M. Zubáň (Rišian), M. Ertl (Šavol), Štencel (P. Zubáň). DIVIAKY: A. Hrivnák – Kubica, Zelenec (Šefraník, D. Hrivnák), Kubatka, Ursíny, J. Koleno, T. Koleno, Gaurík (Húšťa), Horváth, Š. Kviatkovský, M. Kviatkovský.

Žabokreky – Necpaly 1:0 (0:0)

Slovan sa od úvodných minút bez rešpektu pustil do súpera, ktorý sa počas prvého polčasu pred bránu domácich nedostal. Žabokrečania sa však predbiehali v zahadzovaní aj tých najvyloženejších šancí, a tak Necpalčania rušné chvíle pred Kevešom prežili bez ujmy.

V druhom polčase si už hostia dávali väčší pozor a občas aj oni vystrčili rožky, no bez efektu. Derby nakoniec rozhodla 69. minúta. M. Kalnický perfektne zvládol krídelnú akciu a po jeho centri Matejčík volejom zabezpečil aktívnejším domácim tri body.

Gól: 69. Matejčík. ŽABOKREKY: P. Ďanovský – Líška, Gállik, Adamec, Wänke, Matejčík, Maruniak (Jariabka), A. Ďanovský, D. Kalnický, Horník (Jesenský), M. Kalnický. NECPALY: Keveš – Jesenský, R. Roháčik, Staník, M. Hanzel st., R. Hanzel, Bobrovský, Kňazko (I. Roháčik), M. Hanzel, Dolník, Pádej.

Košťany – Lipovec 1:3 (0:1)

Domáci nastúpili oslabený o oporu Michala Ziga, čo využili hostia už v druhej minúte na strelenie gólu. Zaváhanie v ich obrane potrestal Páleš. V ďalšom priebehu prvého polčasu si obe mužstvá vytvorili po dve gólové šance, no zostali nevyužité.

V druhom polčase boli Košťany aktívnejšie, dokázali dostať Lipovčanov pod tlak, z čoho v 53. min rezultoval vyrovnávajúci gól. Postaral sa oň Smutný.

Hostia sa sústredili najmä na rýchle brejky. Táto taktika im dokonale vychádzala a nerozhádzala ich ani Pálešova nepremenená jedenástka zo 60. min. Rozhodnutie prišlo o desať minút neskôr, keď sa hlavou presne trafil Šenšel. Istotu troch bodov kellerovcom priniesol v 80. min mladý Homola.

Góly: 53. Smutný, resp. 2. Páleš, 70. Šenšel a 80. Homola. KOŠŤANY: Taraba – Golský, Melník, Karlovský (Berky), Sobkuliak, J. Bujna (E. Kotlár), D. Bujna, Gomola, Martinček, M. Kotlár, Smutný (Kačica). LIPOVEC: Hübner – Šenšel, Hričina, Raček, Kúdelka, Šimko, Koscelník, Kovalčík, Ertl (Vallo), Páleš, Kijonka.

Príbovce – Turany 0:3 (0:1)

Už v 7. min využil zaváhanie domácej obrany J. Maron a hostia viedli. Domáci nezložili zbrane, zatlačili súpera na jeho polovicu, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, no ani jednu vďaka brankárovi Gajdošechovi nepremenili. Dokonca v 32. min Ľ. Lukašík nepremenil ani pokutový kop. V druhom polčase domáci pokračovali v nátlakovej hre, no boli to hostia, ktorí v 75. a 80. min po rýchlych brejkoch najprv Kučmom a potom Golierom poisťovali svoje víťazstvo.

*Góly: 7. Maron, 75. Kučma a 80. Golier. PRÍBOVCE: Jadroň – D. Lukašík, Svitač, Páleš (Facuna), Stráňay, Mucha, Kmeť (Veterník), Janík, Ľ. Lukašík, Poživenec, R. Lukašík. TURANY: Gajdošech – Mišuta, Majerík, P. Meliš, Getta, Vrabec, M. Meliš, Maron, Golier (Pavelica), Garaj, Kučma.

Blatnica – Krpeľany 5:1 (2:0)

Domáci sa od úvodu stretnutia s chuťou pustili do snaživého protivníka. Ich hru dirigoval skúsený Privitzer, ktorého bolo plné ihrisko. Aj keď nestrelil gól, mal prsty v štyroch presných zásahoch svojho tímu. Ten prvý pripravil v 29. min, keď otvoril skóre M. Kalnický. Dve minúty pred prestávkou zvýšil na 2:0 Škuta.

Blatničania i po zmene strán pokračovali v kvalitnom výkone. V 68. min sa po niekoľkých spálených šanciach dokázal presadiť Švadlenka. O päť minút neskôr ho napodobnil M. Kalnický a bolo už 4:0. Potom dostali Krpeľany výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Fečko. V poslednej minúte duelu skompletizoval hetrik M. Kalnický a stanovil tak konečný výsledok.

Góly: 29., 73. a 90. M. Kalnický, 43. Škuta a 68. Švadlenka, resp. 75. Fečko (pok. kop). BLATNICA: B. Bágel – Sklenár, Popluhár, Škuta, Baranček, Zajasenský, M. Kalnický, Medvecký, Švadlenka (Boďa), Privitzer, Štefunada (Ďanovský). KRPEĽANY: D. Vojt – Ma. Hajas (Jančo), Dérer, Mačto, Špirko, Časár (Mi. Hajas), R. Vojt, Poliak (Vaňko), Klobučník, Fečko, Badáň.

Bystrička – Dubové 1:5 (0:3)

Verešovci na začiatku zápasu sršali aktivitou, ale gól paradoxne strelili v čase, keď sa hra už vyrovnala. V 27. min zahrával priamy kop Karas a bolo 0:1. Domácich nečakaný úder vykoľajil a ešte do prestávky schytali ďalšie dva.

Bystrička sa ako tak prebudila až v druhom polčase. Iskričku nádeje jej vykresal v 61. min Kovanič, ktorý premenil pokutový kop. Zvrat v stretnutí sa ale nekonal. Dubovčanom vychádzali šztandardky, po ktorých ďalšími dvomi gólmi poslali domácich definitívne do kolien.

*Góly: Kovanič (pok. kop), resp. Kováč 2, Karas, J. Hrivnák a M. Daubner. BYSTRIČKA: Gajdoš – Košút, Líška (Kolník), Kovanič, Blažek, Greško (Sirek), Vilček, Barčin, Marko, Paško, Pinčiar. DUBOVÉ: Košút – Jelenčík (P. Daubner), Kováč, Biščák (M. Daubner), D. Hrivnák, Vereš, Datko, Očkaj, Karas, Plica (Lettrich), J. Hrivnák.

Sklabiňa – Trebostovo 1:0 (0:0)

Zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Ani jedno mužstvo si dlho nedokázalo vytvoriť šancu na strelenie gólu, hra sa odohrávala prevažne v strede poľa. Keď už sa zdalo, že sa diváci presného zásahu nedočkajú, prišlo rozuzlenie. V 88. min poslal loptu do šestnástky J. Blizniak a následná hlavička Žiláka zabezpečila domácim tri body.

Gól: Žilák. SKLABIŇA: Bobček - J. Blizniak, Chmúrny, Macek, Bambúšek, Švábik, Truchlík (Lacek), Fučela, Wehle (Markovič), Žilák, Šupena (Fleško). TREBOSTOVO: Krkoša – Trimaj, Kulašiak (Šťastniak), Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský (Meliš), Stehlík, Kučírek, Čepčány (Marguš), Mackura, Pečit.

3. Š. Kviatkovský (Diviaky), P. Smutný (Košťany) – po 5 gólov

6. M. Ritkuf (Necpaly), P. Fečko (Krpeľany), P. Golier (Turany), J. Koleno a Ľ. Horváth (Diviaky) – po 4 góly