Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia
KENO 10 III. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

Tragický vstup do druhého polčasu zlomil Fomatu väzy

Zverenci trénera Stanislava Rumana mohli o osude stretnutia v Trebišove rozhodnúť už v prvom polčase. Vstup do druhého dejstva však nezvládli a sami sa pripravili o dobrý výsledok.

Trebišov - Fomat Martin 4:1 (0:1)

TREBIŠOV. Martinčania aj bez dištancovaného Thomku a tiež Ižipa, vstúpili do stretnutia veľmi dobre. V 7. min mieril tesne vedľa súperovej brány Peržeľ. Potom po priamom kope Špirka skončila Škutova hlavička na brvne. Vzápätí sa na ľavej strane pekne uvoľnol Kačák, ale trafil len nohy vybiehajúceho gólmana. V 30. min zahodil po akcii Mateja Facunu čistú šancu Peržeľ. O tri minúty neskôr vybojovali loptu v strede poľa Matej Facuna s Peržeľom. Druhý menovaný pekne vysunul Garaja a ten s prehľadom otvoril skóre. V 35. min po spätnej Kačákovej prihrávke opečiatkoval Špirko tyč a dorážky Garaja a Mateja Facunu zastavila defenzíva domácich na bránkovej čiare. V závere polčasu sa osmelili i futbalisti Trebišova, no Harman v týchto chvíľach svoj tím podržal.

V 47. min Bízik zbytočne váhal s odkopom a po následnom rohu vyrovnal hlavou Mižík. Vzápätí si hostia pred vlastnou bránou opäť zbytočne skomplikovali život a v neprehľadnej situácii sa lopta od Škutu odrazila za chrbát bezmocného Harmana. V 53. min chyboval pri autovej čiare Škuta a Demeho strela, ktorú ešte tečoval Romančík, skončila v martinskej sieti. V ďalšom priebehu duelu sa Fomat snažil zvrátiť nepriaznivý vývoj. Príležitosti striedajúceho Kollára, Garaja a Remeňa však zostali nevyužité. V 86. min vyšiel východniarom rýchly brejk a Kotľar presným zakončením k ľavej tyči upravil na konečných 4:1.

*Góly: 47. Mižík, 49. Šuta vl., 53. Romančík vl. a 86. Kotľár, resp. 33. Garaj. FOMAT MARTIN: Harman – Remeň, Romančík, Bízik (77. Palenčár), Škuta – Matej Facuna, Garaj, Peter Koleno, Špirko (68. Marek Facuna) – Kačák (68. Kollár), Peržeľ. Rozhodoval: Jánoš. Diváci: 350.

Stanislav Ruman, tréner Fomatu Martin: - V prvom polčase sme mali hru jasne v rukách. Vychádzali nám kombinácie, chalani sa dobre pohybovali, z čoho pramenili naše šance. Žiaľ premeniť dokázali iba jednu. Hneď po zmene strán strelili domáci za šesť minút tri góly a bolo vymaľované. Všetky padli po hrubých chybách našich najskúsenejších hráčov. Nepomohlo ani to, že cez prestávku sme hráčov upozorňovali, aby si dali pozor na nápor súpera v úvode druhého polčasu. Trebišov hral jednoducho a účelne a my naopak často až príliš komplikovane. Všetko si musíme cez týždeň v hlavách poriadne usporiadať a zodpovedne sa pripraviť na Poprad, ktorý nás vyradil v Slovenskom pohári.

*Ostatné výsledky 8. kola: Humenné – Vranov 0:2, Lokomotíva Košice – Námestovo 1:1, Poprad – Spišská Nová Ves 2:0, Lipany – Banská Bystrica B 1:0, Kremnička – Prešov juniori 3:1, Košice B – Moldava 0:0, Pohronie – Lučenec 2:0.

1. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  2. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Žabokrecké kolo ožilo pod rukami dobrovoľníkov

Starý zanedbaný priestor sa za pár týždňov zmenil na nepoznanie. Bonusom je aj vybudovanie pumptrackovej dráhy pre mladých športovcov.

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Mal spať, nie šoférovať

Muža chytili vo Valči ako šoféruje pod vplyvom alkoholu. Namerali mu 2,58 promile.

V televízii s kvalitnejšou réžiou

Martinskí poslanci podporili rozvoj Televízie Turiec, v ktorej má mesto stopercentnú majetkovú účasť.

Transparentné mestá – Martin klesol o sedemnásť miest

Transparency International ukázal aktuálny rebríček transparentnosti miest. Martin klesol o sedemnásť miest.