Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Lipovec sa po výhre v šlágri derie hore, už je tretí

Prvé dva tímy povinne vyhrali nad mužstvami zo spodku tabuľky, hoci posledná Bystrička vedúce Diviaky trápila až do konca. V súboji štvrtého s piatym Žabokreky vysoko podľahli Lipovcu. Keďže Sklabiňa porazila Turany, zverenci trénera Kellera lepším skóre

poskočili už na tretie miesto

Bystrička – Diviaky 2:3 (1:1)

Hostia boli futbalovejší, no domáci sa im vyrovnali bojovnosťou. Slovan udrel ako prvý, keď v 38. min Ľ. Mazurák po peknej akcii obstrelil A. Hrivnáka. Líder sa rýchlo spamätal a už o minútu Horváth po priamom kope zo skrumáže vyrovnal.

Úvod druhého polčasu patril Dynamu. V 52. min si po štandardnej situácii urobil priestor na päťke Horváth a Diviaky viedli. Kanonier hostí sa potom blysol ešte raz, v 60. min zavŕšil čistý hetrik. V 70. min Bystrička duel zdramatizovala, keď Bačin z 30 m zaskočil gólmana Diviak. Do konca síce bolo ešte dosť času, no na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 38. Ľ. Mazurák a 70. Barčin, resp. 39., 52. a 60. Horváth. BYSTRIČKA: Gajdoš – Košút, Truban (M. Dolník), Kovanič, Blažek, Ľ. Mazurák, Človiečik, Barčin, Kubinec (Štefánek), Hanuliak, Pinčiar (Sirek). DIVIAKY: A. Hrivnák – Kubica, Lehotský, M. Kubatka, Ursíny, Gaurík (Húšťa), T. Koleno, Zelenec, Horváth, Š. Kvaitkovský, M. Kviatkovský (D. Hrivnák).

Mošovce – Necpaly 3:0 (2:0)

Zverenci trénera Thomku zaskočila súpera na začiatku i na konci úvodného polčasu. V 3. min obrana hostí pozabudla na Štencela, ktorý prudkou strelou k žrdi otvoril gólový účet stretnutia. V 18. min mohli Necpalčania vyrovnať, no D. Jesenský tutovku zahodil. V 18. min otestoval pevnosť žrde zblízka Mošovčan Michal Petrovič. V 44. min už favorit mieril stopercentne, po akcii M. Petroviča poslal loptu pod brvno Jelluš.

Aj po prestávke mal expiatoligista súboj pod kontrolou. Navyše, v 55. min prikrášlil jeho víťazstvo po kolmici od Štencela aktívne hrajúci M. Petrovič.

Góly: 3. Štencel, 44. Jelluš a 55. M. Petrovič. MOŠOVCE: Plešo – Záborský (P. Zubáň), J. Ertel, M. Petrovič, Lúdik, M. Šavol (Rišian), Lehotzký, Jelluš (Miškoci), M. Zubáň, Magoč, Štencel. NECPALY: Debnár – P. Roháčik, I. Roháčik, Staník, R. Hanzel, Kňazko, J. Dolník, Pádej, Jurko, J. Boďa, D. Jesenský.

Žabokreky – Lipovec 0:4 (0:2)

Šláger kola na jednotku zvládli hostia. Domácim veľa nedovolili, navyše po rýchlych brejkoch im robili poriadne starosti. V 12. min Páleš prešprintoval obrancov Slovana a po jeho presne mierenej strele k žrdi Lipovčania viedli. V 16. min už bolo 0:2. Domáci stratili v strede ihriska loptu a Ertel svoju príležitosť bezpečne premenil.

Aj po prestávke dávali góly iba zverenci trénera Kellera. V 52. min po centri z ľavej strany sa zblízka presadil nikým nekrytý Páleš. Domáci mohli znížiť z penalty, v 70. min ju ale A. Ďanovský nepremenil. Jedenástka sa kopala aj na druhej strane, v 75. min si s ňou hravo poradil Kudelka.

Góly: 12. a 52. Páleš, 16. Ertel a 75. Kudelka (pok. kop). ŽABOKREKY: P. Ďanovský – Líška, Jariabka (Majerčík), Adamec, Wänke (J. Šavol), Matejčík, Maruniak (Štefanides), A. Ďanovský, D. Kalnický, Jesenský, M. Kalnický. LIPOVEC: Hübner – Homola (Rybárik), Kovalčík, Raček, Kudelka, Koscelník, Šimko, Kosinka, Ertl, Páleš, Kijonka (Šenšel).

Sklabiňa – Turany 3:0 (0:0)

Prvý polčas sa hral opatrne a najmä medzi šestnástkami. Diváko tak zaujala len strela Fučelu z priameho kopu, po ktorej sa v 20. min triaslo brvno.

Po zmene strán hýrili aktivitou najmä domáci. V 59. min Gajdošch vyrazil Fučelovu strelu iba pred Žiláka, ktorý dorážkou otvoril skóre. V 65. min zahrávali Sklabinčania rohový kop a Poláček hlavou zvýšil na 2:0. V 83. min domáci potešili svojich priaznivcov ešte raz, po Truchlíkovej akcii pečatil výsledok strelou pod brvno Švábik.

Góly: 59. Žilák, 68. Poláček a 83. Švábik. SKLABIŇA: Bobček – Blizniak, Chmúrny, Macek, Bambušek, Švábik, Truchlík (Antoš), Markovič, Fučela, Žilák (Kováč), Poláček (Lacek). TURANY: Gajdošek – Mišuta, M. Majerík, P. Meliš (Bárdy), Getta, Vrabec (Lacúch), M. Meliš, L. Majerík (Pavelica), Golier, Garaj, Kučma.

Príbovce – Košťany 0:0

V susedskom derby mali viac z hry domáci, no na veľké šance to bolo v prvom polčase vyrovnané. Svoju príležitosť v ideálnej pozícii nepremenil Mazurák, trafil len brankára, na druhej strane domáci gólman Jadroň prečítal samostatný nájazd Berkyho.

V druhom polčase sa prakticky hralo len na polovici Košťancov, Príbovčania však z prevahy nič nevyťažili. Najbližšie ku gólu bol v 75. min Poživenec, ktorý po rohovom kope opečiatkoval brvno.

PRÍBOVCE: Jadroň – V. Mucha, Svitač, D. Lukášik (M. Matúš), Stráňay, M. Mazurák, Kmeť (Štrbák), Janík, Ľ. Lukášik, Poživenec (R. LUkášik), Styk. KOŠŤANY: Taraba – Karlovský, M. Krkoša, Golský, Sopkuliak, Gomola (E. Kotlár), Bujna, Berky, Martinček, M. Kotlár (Vallo), Smutný.

Krpeľany – Dubové 2:2 (1:1)

Od úvodu sa hralo v Krpeľanoch vyrovnané stretnutie, do ktorého o niečo lepšie vstúpili domáci. V 20. min im vyšla štandartná situácia a Fečko otvoril skóre. O štvrťhodinu neskôr však zahrmelo aj na druhej strane, keď Rakyta zakončil vyrovnávajúcim gólom rýchly brejk.

Po prestávke sa obidvaja súperi pozorne strážili a čakali na svoju šancu. V 70. min vyšla hosťom blesková kontra a kapitán J. Hrivnák posla svoj tím do vedenia. V závere zápasu futbalisti z Krpelian kvalitne zakombinovali a po strele striedajúceho Sivu sa pohotový Špirko postaral o spravodlivú deľbu bodov.

Góly: 20. Fečko a 87. Špirko, resp. 35. Rakyta a 70. J. Hrivnák. KRPEĽANY: Vaňko – Kráľ (Mazúr), Dérer, Badáň, Špirko, Jančo (Siva), R. Vojt, D. Časár, E. Časár, Fečko, M. Vojt. DUBOVÉ: P. Lettrich – Jelenčík, Páleš (Bobrik), Biščák, L. Lettrich, Daubner, Datko, Očkaj, Rakyta, Karas, J. Hrivnák.

Blatnica – Trebostovo 2:0 (1:0)

Domáci začali náporom a už v 8. min korunoval ich aktivitu úvodným gólom duelu Hideg. S pribúdajúcimi minútami sa začali osmeľovať aj Trebostovčania, no pozorná defenzíva Blatnice pracovala bezchybne a protivníka dokázala držať na dištanc.

Takisto počas druhého polčasu boli hostia o niečo aktívnejší, ale do čistých šancí sa dostávali veľmi ťažko. Blatničania hrali rozumne, zbytočne neriskovali a hrozili z rýchlych protiútokov. V 72. min si aktívny Švadlenka vybojoval loptu, prištrikoval sa obranou súpera a aj s prispením teču jedného z obrancov zvýšil na 2:0. V závere stretnutia sa napriek viacerým zaujímavým príležitostiam na obidvoch stranách už skóre nezmenilo.

Góly: 8. Hideg a 72. Švadlenka. BLATNICA: Bágel – Sklenár, Ľ. Medvecký, Škuta, Baranček, Zajasenský, M. Kalnický, Švadlenka, Hideg (Fontáni), Baka, Štefunda (M. Medvecký). TREBOSTOVO: Záborský – Trimaj, Kulašiak (Meliš), Pečit, Výbošťok, Porubčanský, Grusmann, Buocik, Čepčány (Fľak), Mackura, Marguš.

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Polícia pátra po svedkovi dopravnej nehody

Martinskej polícii by pomohla výpoveď vodiča, ktorý mohol byť svedkom dopravnej nehody v Moškovci.

Takto by malo vyzerať martinské aquacentrum

​​​​​​​Jednoduché a čisté riešenie budúceho aquacentra v Martine zaujalo odbornú porotu najviac. Mesto tak má štúdiu, ako by mal vyzerať moderný komplex, ktorý časom nahradí nevyhovujúcu mestskú plaváreň.

Pod dohľadom kamery sú ďalšie turčianske obce

Turčianske obce chcú proti vandalizmu, čiernym skládkam i krádežiam bojovať aj kamerovým systémom. Prehľad tak budú mať tiež o autách jazdiacich dedinou.

Najhoršia cesta v Rakši je už minulosťou

​​​​​​​S kompletnými opravami miestnych komunikácií práve finišujú v Rakši. Veď päťdesiat rokov iba dookola plátali výtlky.