Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin v závere šokoval Poprad

Ešte necelé dve minúty pred koncom Martin prehrával s Popradom 3:2. Potom prišli chvíle útočníka Tomáša Petrušku, ktorý v priebehu 92 sekúnd dvomi presnými zásahmi nečakane otočil zápas.

POPRAD. Domáce prostredie a nevýrazný výkon v Nitre velili Popradčanom bodovať naplno, čomu podriadili taktiku od úvodných minút. Už v 2. minúte mohol po zmätkoch v obrane hostí skôrovať Klouda, ale puk z jeho hokejky smeroval mimo bránky.

V 10. minúte sa gólman Šúrek vyznamenal pri šanci Buca a cestu do siete si nenašiel ani teč Skokana po Koskinenovej strele. Prvý úspech zaznamenali domáci v 16. minúte, keď šikovnú kombinačnú akciu zakončil bekhendom Vandas.

V 22. minúte mal druhý gól na hokejke Sabolič keď položil Šúreka, ale zakončil nepresne. Krátko nato však Špelda prestrelil pohotovým príklepom všetko čo mu stálo v ceste a domáci viedli 2:0. Martinčania sa nevzdávali a snažili sa o kontaktný gól.

V 26. minúte reflexívny zákrok betónom zabránil skórovať Beranovi, po ktorom to v dvoch sľúbných akciách skúšal aj Petruška. Aktivita Martina priniesla úspech v 34. minúte, keď strelou spoza obrancov zaskočil Nikkiläho Dírer a znížil na rozdiel gólu.

Vyrovnanie prišlo hneď po vhadzovaní na začiatku tretej tretiny, keď po chybe obrany sa dostal k puku osamotený Beran a poľahky prekonal Nikkiläho. 45. minúta patrila brankárovi Šúrekovi, ktorý skvelými zákrokmi zabránil Takáčovi, Skokanovi a Tomasovi prikloniť misky váh opäť na stranu Popradu.

V 48. minúte delili Buca od gólu len centimetre. Skvelý Šúrek dokázal odolávať šanciam Popradu len do 52. minúty, kedy sústavný tlak premenil blafákom na tretí gól Tomas.

Hostia však v úplnom závere dokázali zázračne strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr v 59. minúte odvolali brankára a so šťastím sa im podarilo vyrovnať, keď sa krížna prihrávka Petrušku odrazila od domáceho obrancu za bránkovú čiaru a 8 sekúnd pred koncom Petruška strelou zblízka zabezpečil prekvapujúce rozuzlenie zápasu.

ico

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

15:35 1:0 Michael Vandas (Stanislav Balán, Dávid Buc)
23:19 2:0 Jaroslav Špelda ( Peter Klouda)
33:57 2:1 Matej Dírer (Lukáš Vartovník, Michal Murček)
40:15 2:2 Michal Beran ( Fadrný, Tomáš Petruška)
51:40 3:2 Roman Tomas (Peter Klouda, Robert Sabolic)
58:24 3:3 Tomáš Petruška (Michal Beran, Jaroslav Markovič)
59:52 3:4 Tomáš Petruška ( Jaroslav Markovič, 33 Michal Beran)

Vylúčení: 4:4 na 2 min. Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodcovia: Jura - Smerek, Bohdaň.

Diváci: 1 045.

ZDROJ: SZĽH

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Hlad zamestnávateľov po pracovnej sile sa v Turci ešte nezasýtil

Práca by ani v Turci ľuďom nemala chýbať. Percento nezamestnanosti je historicky na najnižších číslach.

V Martine zostane sedem volebných obvodov a 31-členné zastupiteľstvo

Počet volebných obvodov a poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) zostane v Martine rovnaký aj ďalšie štyri roky.

Prázdniny s tvorivou dielničkou

Fantázia, dobrá nálada, tvorivosť – to sú fenomény, ktoré organizátori spájajú s prázdninovou tvorivou dielničkou. Bude v Martine 19. júna.

Seniori napísali primátorovi, cítia sa diskriminovaní

Časť seniorov prišla o možnosť stravovať sa v jedálni pre dôchodcov. Rozhorčení napísali primátorovi, radnica reagovala vysvetlením. Vzhľadom na kapacity kuchyne uprednostnila seniorov s nižšími príjmami.

Martinské roboty cestovali na súťaž až cez oceán

Mladí tvorcovia robotov zo Základnej školy Alexandra Dubčeka v Martine cestovali až do ďalekej Kanady, aby reprezentovali školu, mesto i našu krajinu na zaujímavej súťaži.