Prekvapenie na účet Turian, zdolal ich posledný

Pred záverečným jesenným finišom začína byť poriadne tesno na konci tabuľky. Bystrička je síce stále posledná, no jej víťazstvo v Turanoch je určite z kategórie prekvapujúcich.

Slovan sa tak na dostrel priblížil ku Krpeľanom a Necpalom. Vpredu trónia naďalej Diviaky s Mošovcami, v spanilej jazde pokračuje Lipovec. Zakopnutie Turian využili Žabokreky a predstihli ich v tabuľke.

Diviaky – Blatnica 5:0 (5:0)

Za pár minút bolo vymaľované. Gólovú polčasovú smršť domácich odštartoval v 10. min Ľ. Horváth, ktorý z 20 m po priamom kope vymietol horný kút Bágelovej brány. Skúsený kanonier sa o chvíľu blysol ešte raz, tentoraz presne miereným projektilom k žrdi. Potom prišli svetlé chvíle M. Kviatkovského. V 20. min strelou po zemi zaťažil Bágelove konto po tretí raz. V 33. min sa peknou individuálnou akciou zaskvel Gaurík a pre M. Kviatkovského nebolo problémom zblízka usmerniť loptu do siete. Čistý hetrik domáci hráč zavŕšil v 37. min, keď premenil pokutový kop.

Druhý polčas už za veľa nestál. Domáci sa s veľkým náskokom uspokojili, a tak sa na výsledku už nič nezmenilo. Prakticky sa dohrávalo v strede poľa, bez výraznejších možností na jednej, resp. druhej strane.

Góly: 10. a 12. M. Kviatkovský, 20., 33. a 37. M. Kviatkovský. DIVIAKY: A. Hrivnák – Kubica, Lehotský (Kubík), Klein, Ursíny, Gaurík (D. Hrivnák), T. Koleno, Zelenec, Horváth (J. Koleno), Š. Kviatkovský, M. Kviatkovský. BLATNICA: Bágel – Sklenár, Medvecký, Škuta, Baranček, Zajasenský, Štefunda, Švadlenka (Kozák), Hideg, Baka (Fontáni), Hájčik.

Košťany – Mošovce 0:3 (0:0)

Prvý polčas veľa šancí nepriniesol. Za zmienku stojí len pokus M. Kotlára, ktorý v dobrej pozícií minul bránu. Na druhej strane peknú strelu M. Zubáňa vyrazil na roh gólman Taraba.

V druhom dejstve hostia poriadne pridali. Ovládli ihrisko a v 55. min sa dočkali aj gólu, keď strela J. Ertela spoza šestnástky prekĺzla Tarabovi medzi prstami do brány. Ďalšie presné zásahy pridal favorit po rohových kopoch. V 71. min úspešne hlavičkoval M. Ertel, za krátko na to sa volejom z päťky nemýlil Lehotzký.

Góly: 55. J. Ertel, 71. M. Ertel a 79. Lehotzký. KOŠŤANY: Taraba – Karlovský, Krkoša, Golský, Sopkuliak, Vallo, Bujna (E. Kotlár), Gomola, Martinček, M. Kotlár, Berky. MOŠOVCE: Plešo – Záborský, J. Ertel, M. Petrovič, Lúdik, Magoč (P. Zubáň), Lehotzký, Jelluš (M. Šavol), M. Zubáň, M. Ertel (Miškóci), Štencel.

Lipovec – Dubové 5:0 (1:0)

Dubové predviedlo najmä v prvom polčase nebojácny ofenzívny výkon a dôraz jeho hráčov robil domácim problémy. Tí dlho nevedeli chytiť optimálny rytmus a aj keď Kionka v 32. min otvoril skóre, hostia boli stále nebezpeční. Ich najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Rakyta, ale trafil len brvno.

Po prestávke Lipovčania viditeľne pridali. Spresnili prihrávky, hru viac roztiahli do krídel a za svoju aktivitu boli rýchlo odmenení. V 50. min Šimko zvýšil na 2:0 a jeho presný zásah upokojil celý tím. Dubovčania síce naďalej sympaticky bojovali, no na rozbehnutého protivníka už nestačili. V druhom polčas potvrdil kanonierske kvality Páleš a čistým hetrikom upravil výsledok na konečných 5:0.

Góly: 32. Kionka, 50. Šimko a 62., 68. a 80. Páleš. LIPOVEC: Hübner – Homola, Kovalčík (Šenšel), Raček, Kúdelka, Koscelník, Šimko, Kosinka, Ertl, Páleš, Kionka (Rybárik). DUBOVÉ: P. Lettrich – Jelenčík, Vereš, Biščák (Csemi), L. Lettrich (Bodorík), Daubner, Datko, Očkaj, Rakyta, Karas, J. Hrivnák.

Žabokreky – Príbovce 3:0 (2:0)

Domáci sa bez rešpektu pustili do súpera a už v 10. min D. Kalnický potrestal chybnú rozohrávku hostí. Príbovčanom napádanie robilo problémy a v 36. min na to opäť doplatili. Šavol vybojoval loptu v strede ihriska, posunul ju na D. Kalnického, z ktorého prihrávky za obranu ťažil A. Ďabnovský.

Aj po zmene strán Slovan na ihrisku dominoval. V 65. min po najkrajšej akcii zápasu, keď Adamec perfektne vysunul A. Ďanovského, bolo už 3:0. Hostia sa k slovu dostali až v samom závere, v 89. min sa spoza šestnástky trafil skúsený Ľ. Lukášik.

Góly: 10. D. Kalnický, 36. a 65. A. Ďanovský, resp. 89. Ľ. Lukášik. ŽABOKREKY: P. Ďanovský – Líška, Gállik, Adamec, Wänke (P. Kalnický), J. Šavol, Bielický (A. Ďanovský), Majerčík, D. Kalnický (Vlas), Matejčík, M. Kalnický. PRÍBOVCE: Jadroň – V. Mucha (Facuna), Styk, R. Lukášik (Koželuha), Stráňay, M. Mazurák, Kmeť, Janík, Ľ. Lukášik, Poživenec, M. Matúš (Veterník).

Turany – Bystrička 1:4 (1:2)

Keď domáci brankár Gajdošek premenil v 2. min jedenástku, tak nikomu asi nenapadlo, že v ďalšom priebehu hry bude vyťahovať lopty z brány už iba on. Bystrička zaskočila favorita dobrou obranou, nebezpečnými akciami a aj vysokou streleckou efektivitou. V 18. min Hanuliak pripravil stopercentnú šancu Ľ. Mazurákovi a ten ju zblízka využil. Do polčasu Slovan strhol vedenie na svoju stranu, v 18. mi sa o to strelou z 20 m postaral Syrek.

V druhom polčase Bystrička pokračovala v dobrom výkone z prvého dejstva. V 62. min po Barčinovej krídelnej akcii Kovanič zblízka zvýšil už na 3:1 pre hostí. Kalich horkosti si Turany vypili v 87. min, keď Človiečik uvoľnil Syreka, ktorý po tom, čo obišiel aj brankára, poľahky poslal loptu do siete.

Góly: 2. Gajdošch (pok. kop), resp. 8. Ľ. Mazurák, 18. a 87. Syrek, 62. Kovanič. TURANY: Gajdošech – Mišuta, Pavelica (Bochnička), P. Meliš, Getta, Kučma, M. Meliš, L. Majerík, Golier (Bárdy), Garaj, J. Maron. BYSTRIČKA: Gajdoš – Kubinec, Truban, Kovanič, Blažek, Ľ. Mazurák, Človiečik, Barčin, Syrek (Greško), Hanuliak, Pinčiar.

Necpaly – Sklabiňa 0:2 (0:1)

Domáci chceli veľmi pretrhnúť sériu troch zápasov bez bodu i streleného gólu. Opäť však v koncovke nenašli potrebný pokoj a napriek viacerým príležitostiam vyšli v oboch prípadoch naprázdno. Najbližšie ku gólu mal Staník, ktorý trafil žrď. Naopak, hostia boli oveľa efektívnejší a v 10. min Šupena potrestal chybu Necpalčanov.

Rušné momenty priniesol začiatok druhého dejstva. V 55. min videl červenú kartu domáci P. Roháčik, navyše Sklabinčania dostali výhodu pokutového kopu. Chmúrny však Debnára neprekonal. Oslabení Necpalčania sa síce pokúšali o zvrat, ale proti dobre organizovanej obrane Sklabinčanov sa im vo finálnej fáze nedarilo. Ratajovci svoj trojbodový zásah potvrdili v 70. min, po rýchlom brejku Poláček definitívne rozhodol.

Góly: 10. Šupena a 70. Poláček. NECPALY: Debnár – D. Jesenský (Boďa), P. Roháčik, Kňazko, R. Hanzel, Staník, Grajciar, J. Dolník, Jurko, P. Dolník, Pádej, J. Dolník (I. Roháčik). SKLABIŇA: Kováč – J. Blizniak, Chmúrny, Macek, Bambúšek, Lacek (Antoš), Fučela, Markovič (Báthory), M. Wehle, Šupena, Poláček.

Trebostovo – Krpeľany 2:0 (0:0)

Od začiatku stretnutia mali domáci futbalisti územnú prevahu, no v koncovke boli veľmi nedôrazní. Preto ich súper, ktorý predovšetkým poctivo bránil, zostal v hre o dobý výsledok a do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo Trebostovčania začali tak, ako skončili prvé. Do samostatného úniku sa dostal Marguš, ale priestor medzi tromi žrďami netrafil. V 55. min vykúpil svoj tím striedajúci Šťastniak, keď pohotovou dorážkou otvoril skóre. V dobýjaní brány Krpelian pokračovali domáci aj v ďalšom priebehu duelu. Zlomiť odpor protivníka sa im definitívne podarilo až sedem minút pred koncom, keď si na center Marguša nabehol Ruttkay a stanovil definitívnu podobu konečného výsledku na 2:0.

Góly: 55. Šťastniak a 83. Ruttkay. TREBOSTOVO: Krkoša – Trimaj, Sobkuliak, Stehlík, Výbošťok, Porubčanský, Ruttkay (Fľak), Meliš (P. Buocik), Kulašiak (Šťastniak), Mackura, Marguš.Siva – Ľ. Volna, J. Volna, Badáň, Špirko, Dérer, D. Časár (Mačto), Jančo (R. Vojt), E. Časár, Fečko, M. Vojt.

1. Diviaky 10 9 0 1 34:7 27

2. Mošovce 10 8 1 1 24:5 25

3. Lipovec 10 7 0 3 31:12 21

4. Žabokreky 10 6 1 3 15:17 19

5. Turany 10 6 0 4 21:14 18

6. Sklabiňa 10 5 1 4 20:20 16

7. Dubové 10 4 2 4 18:22 14

8. Blatnica 10 3 3 4 16:20 12