Skalákovci nachytali na hruškách Kláštor

Svoje vedúce postavenie v súťaži s prehľadom potvrdili Beľania. Zaujímavo sa vyvíjal súboj v Kláštore. Domáci v derby vidli po polčase nad Kľačanmi 1:0, no po prestávke skalákovci zápas nečakane otočili. Zvyšné turčianske tímy ťahali za kratší koniec.

Belá-Dulice – Palúdzka 5:1 (2:1)

BELÁ-DULICE. Domáci aj bez dvoch hráčov základnej zostavy Huleja a Šulana vstúpili do zápasu veľmi dobre. Súpera zatlačili pred jeho šestnástku a ten nevedel, kam skôr skočiť. Hneď v úvode tesne minula hlavička J. Kováčika odkrytú bránu protivníka. V 17. min vyšiel Beľanom pri rohu nacvičený signál a Vajagič otvoril skóre. Po minúte sa situácia zopakovala, s výnimkou toho, že roh sa kopal od druhej zástavky a Vajagič opäť napol sieť. V zapätí po dobrom centri Páleša nedočiahol v čistej šanci na loptu Debnár. Potom sa neujal ďalekonosný Ondrlov pokus a neskôr ani pekný volej Debnára. V 26. min tak udreli hostia. Na hranici pokutového územia sa uvoľnil Bela a presnou strelou znížil. V závere prvého dejstva už tím spod Lysca kontroloval svoj náskok.

V 55. min vymyslel peknú akciu Delton, ideálne našiel Debnára a bolo 3:1. Potom sa snažil zdramatizovať duel hosťujúci Kokavec, ale Gonšor podržal svoj tím. V 71. min skúsený Delton využil zaváhanie v defenzíve protivníka a pridal ďalší gól. Päť minút pred koncom futbalisti spod Lysca kopali roh. V šestnástke najvyššie vyskočil Vajagič a svoj kvalitný výkon podčiarkol hetrikom.

Góly: 17., 18. a 85. Vajagič, 55. Debnár a 71. Delton, resp. Bella. BELÁ-DULICE: Gonšor – Ondrla (80. Havran), J. Kováčik, Vajagič, Delton, Fazika, Ľ. Brzák (75. M. Brzák), Páleš, A. Kováčik, Debnár (70. M. Kováčik), Žabka.

Kláštor – Kľačany 1:2 (1:0)

KLÁŠTOR. Po úvodnom chvíľkovom vzájomnom oťukávaní sa do náznaku príležitosti dostal v 5. min T. Mravec, no nakoniec v dobrej pozícií loptu na päťke netrafil. Vzápätí pálil z 25 m P. Šmiček, Poništ ale dobre zasiahol. Ďalšia šanca domácich prišla v 25. min, avšak Krutek svoj dravý prienik nezakončil presne. Vzápätí sa už ale Kláštorčania radovali. T. Mravec sa dokázal presadiť v súboji s obrancom hostí a zblízka ponad Poništa otvoril skóre. Autor úvodného gólu mal blízko aj k druhému, no v 35. min hlavičkoval v sľubnej šanci vedľa. Divákov v závere polčasu zaujala ešte ďalšia parádna strela P. Šmičeka, ktorú bravúrnym zákrokom zneškodnil gólman Poništ.

Po prestávke sa karta obrátila. Iniciatívu prebrali hostia. Ich aktivita sa im vyplatila už v 68. min, keď po krídelnej akcii a násklednom centri do šestnástky zblízka vyrovnal. S. Gregor. Obranca hostí napokon rozhodol aj o víťazstve Kľačancov. V 80. min Kláštorčania faulovali v pokutovom území a S. Gregor následne bez problémov premenil jedenástku.

Gól: 25. T. Mravec, resp. 68. a 80. S. Gregor (druhý z pok. kopu). KLÁŠTOR: Pekárik – Kubový, Krutek, Cabada, T. Mravec – L. Mravec, Černák, Lukášik, P. Smiček – J. Jeťko, J. Smiček (75. Šumichrast) KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz, G. Maron, S. Gregor, Lettrich – Jurkov (58. Mažári), Bukovčan, Zeman (69. Rúrik), Lukaček – Kello, Nosák (85. Miháľ).

Černová – Dražkovce 3:0 (1:0)

ČERNOVÁ. V šesťbodovom zápase mali v prvom polčase o niečo viac z hry Liptáci. Prvú strelu na bránu však vyslali hostia, na Pleškov pokus spoza šestnástky si dal domáci brankár pozor. Potom mal na druhej strane prácu dvakrát Čuba, ktorý si ju pri šanciach Černovej odviedol stopercentne. V 16. min už ale gólman hostí nestačil na dobre mierený priamy kop Chovanca. Turčania sa dopredu veľmi nedostávali, výnimkou bola ale situácia zo 42. min, kedy nebezpečne hlavičkoval Jacobsen -Morten. Na smolu hostí však lopta o pár centimetrov minula bránu.

Po prestávke bolo najprv rušno pred oboma bránami. Čuba sa vyznamenal pri nájazde domáceho hráča, potom rovnako dobre po Pedanovej príležitosti zasiahol aj brankár Černovej. V 53. min musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko Jonas. Hostia však aj v oslabení bojovali minimálne o bod. Dokonca Jacobsen - Morten aj vyrovnal, ale rohodcovia gól pre ofsajd neuznali. Šance mali aj Liptáci, no Čuba viackrát svoje mužstvo podržal. Domáci si vydýchli až v 86. min, keď sa ujala prízemná strela Kinderu. V nadstavenom čase potom z podobnej situácie prikrášlil výsledok aj Krivoš.

Góly: 16. Chovanec, 86. Kindera a 90. Krivoš. DRAŽKOVCE: Čuba – Pisch, Pravňan, Hornák (44. Jonas), Egrecký (77. Nezdoba) – Čiljak, Pleško, Pedan, Murček – Haugvad, Jacobsen – Morten.

Sučany – Bešeňová 0:3 (0:2)

SUČANY. Zápas začal vo svižnom tempe a ako prví mohli otvoriť skóre hostia, no Višný a po ňom ani Bruk svoje šance nevyužili. V 7. min našiel Vyletelov center pri zadnej tyči Vojvodu, ale ten ani na dvakrát neprekonal gólmana súpera. Potom sa pri nebezpečných brejkoch Bešeňovej, ktoré pramenili z chýb futbalistov Tatrana, viackrát predviedol kvalitnými zákrokmi Ďubašák. V 29. min však ani on nestačil na zakončenie Bruka, ktorý bezchybne zvládnutým samostatným nájazdom poslal svoj tím do vedenia. O štyri minúty neskôr vystrelil ďalekonosnú strelu Višný a tá sa od tyče odrazila za chrbát zaskočeného Ďubašáka. Sučanom v týchto fázach duelu viazla kombinácia a do šanci sa dostávali veľmi ťažko.

V 53. min zastavil Kališ unikajúceho protihráča len za cenu faulu a dostal červenú kartu. Vzápätí agilný Višný potrestal ďalšie zaváhanie domácich a Bešeňová viedla už trojgólovým rozdielom. Zverenci trénera Makovníka ani za nepriaznivého stavu neskladali zbrane. V oslabení si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí ani jednu však nepremenili. V samom závere ešte vystrčili rožky hostia, keď Višný nastrelil tyč.

Góly: 29. Bruk a 33. a 61. Višný. SUČANY: Ďubašák – Vyletel (86. Maruna), Prchlík (76. Bella), Huličiar (46. Ďugel), Kališ, Šibík, Vojvoda, Košinár, J. Staňo, Bránik, Zelienka.

Likavka – Malý Čepčín 2:0 (1:0)

LIKAVKA. Turčania s problémami poskladali zostavu, z rôznych dôvodov im chýbalo až päť hráčov. Vstup do zápasu lepšie vyšiel domácim, ktorí sa už v 6. min ujali vedenia. Hlavičkový súboj so stopérmi hostí vyhral Sališ a zblízka nedal Toporovi šancu zasiahnuť. Aj po vedúcom góle mali Liptáci územnú prevahu, ale do šancí sa dostali až v závere polčasu, keď sa z ihriska musel po vylúčení porúčať T. Dianovský. Brankár Topor však chytal s prehľadom a veľa nebezpečných situácii vyriešil. Koleníkovci sa do dobrej príležitosti dostali len raz, tiesnený Baruník trafil brankára.

Aj po prestávke držali réžiu stretnutia v rukách presilovku hrajúci Likavčania. Definitíva prišla v 62. min, keď hostia nezareagovali na dlhé autové vhadzovanie a Haluška z malého vápna zvýšil na 2:0. Potom sa zápas prakticky už iba dohrával.

Góly: 6. Sališ a 62. Haluška. MALÝ ČEPČÍN: Topor – J. Dianovský, M. Chovanec, Ch. Chovanec, T. Dianovský – R. Boďa (75. Schérer), M. Boďa, Rešetár, Líner – Baruník, Meško (80. Olbert).

Ostatné výsledky 11. kola: Bobrov – Dúbrava 2:1, Demänová – Vavrečka 3:2. Oprava výsledku 10. kola: Bešeňová – Likavka 0:1.

1 TJ Družstevník Belá 11 8 2 1 32:9 26
2 OŠK Bešeňová 11 7 1 3 20:10 22
3 Máj Ružomberok - Černová 11 6 3 2 30:17 21
4 FC TVS Kláštor pod Znievom 11 6 2 3 24:12 20
5 OŠK Likavka 11 4 5 2 21:15 17
6 ŠK Olympia Bobrov 11 5 2 4 22:20 17
7 ŠK Demänová 11 5 2 4 27:27 17
8 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 11 5 2 4 23:25 17