Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Háj a Horná Štubňa si na zimu ustlali takmer rovnako

Jesenným kráľom sa nakoniec vďaka väčšiemu počtu strelených gólov stal Háj. V posledné kole sa zrodil jeden nečakaný výsledok, keď Turč. Teplice neuspeli na ihrisku Slov. Pravna.

Od úvodných minút stretnutia medzi Hájom a Valčou potvrdzovali domáci úlohu papierového favorita. Boli rýchlejší, kombinačnejší a dokázali sa dostávať aj do šancí. Hostí však dlho držal nad vodou ich gólman, ktorý v prvom dejstve kapituloval len raz. Po zmene strán ale už víťaz jesennej časti prelomil streleckú smolu. Po pekných akciách trikrát skóroval a nakoniec vyhral vysoko 4:0.

Favorizovaná Horná Štubňa mala síce na ihrisku Skleného prevahu, no jej hráči sa dlho nevedeli gólovo presadiť. Domáci hrozili predovšetkým z rýchlych brejkov, a keď v poslednej minúte prvého polčasu zahodil penaltu hosťujúci Hríbik zostával pred druhým dejstvom duel stále otvorený. Strelecké trápenie ašpiranta na postup ukončil až v 80. min Garaj, ktorý trojbodovým presným zásahom rozhodol o konečnom výsledku.

Futbalisti Turčeka sa v zápase proti Slovanom ujali vedenia v 23. min, keď sa presadil Valko. Hostia však o dve minúty odpovedali zásluhou presného zásahu Matúša. Domáci síce diktovali tempo hry a ešte pred polčasovou prestávkou strhli vedenie na svoju stranu, no srdnato bojujúci protivník dlho vzdoroval. Až v závere zápasu pridal upokojujúci gól J. Novodomec. Zabezpečil tak svojmu mužstvu víťazstvo a zároveň tretie miesto po jesennej časti.

Mužstvo Turčianskych Teplíc bolo síce na ihrisku Slovenského Pravna o niečo futbalovejšie, ale svoju prevahu nevedelo gólovo vyjadriť. Domáci posilnení o niektorých hráčov, ktorí počas jesene nemohli pravidelne nastupovať pre pracovnú zaneprázdnenosť podali kompaktný výkon. Jednoznačne predčili svojho súpera v efektivite a najmä vďaka tomu sa výhrou 2:0 postarali o najväčšie prekvapenie kola.

Výsledky 9. kola: Háj – Valča 4:0 (1:0)- P. Lejtrich 3 a Hus, Sklené – Horná Štubňa 0:1 (0:0) – Garaj, Turček – Slovany 3:1 (2:1) – Valko, Gavorník a J. Novodomec, resp. Matúš, Slovenské Pravno – Turčianske Teplice 2:0 (1:0) – R. Ličko a J. Ertl, Podhradie – voľno.

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Najmladšia slovenská autorka sa kamaráti s drakmi

Dračie pestvá a iné čarodejstvá Ľubany Holeštiakovej z Martina priniesli autorke viacero rekordov.

Premiér Pellegrini bude v nedeľu v Sučanoch

Premiér potvrdil svoju účasť na slávnostných službách Božích.

Martinské hody sa roztiahnu

Z novembra aj na október sa presúvajú Dni sv. Martina a Martinské hody.

České filmové legendy v Živene

Sto rokov vzniku Československej republiky je venovaný aj festival legendárnych českých filmov.

Väčšinu zlatej partie čaká prestup do vyššej kategórie

Martinské tanečníčky si na stupienku víťazov na svetovej súťaži vypočuli slovenskú hymnu až dvakrát.