Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
FUTBAL, IV. LIGA – SEVER

Oravská tvrdosť eliminovala silné stránky Vrútočanov

Lokomotíva síce viedla, no v závere prvého polčasu zo skrumáže inkasovala. Druhý polčas už zmenu výsledku nepriniesol.

Oravská Jasenica – Vrútky 1:1 (1:1)

OR. JASENICA. Domáci vyrukovali na hostí s tvrdým, agresívnym futbalom založeným na nakopávaní lôpt do šestnástky. Lokomotíva, ktorá preferuje skôr kombinačný spôsob hry, mala problémy sa s týmto prejavom Oravčanov vyrovnať. Napriek tomu sa už v 5. min dostával do šance Gorgosz, v rozhodujúcej chvíli však loptu nespracoval, ako chcel. Na druhej strane mal v 13. min po skrumáži prácu Veselovský, ktorý si ju odviedol stopercentne. V 20. min mu po rohovom kope a strele zblízka pomohlo brvno. To vstúpilo do deja aj v 26. min, keď domáci gólman Rohoňov dobre kopnutý priamy kop s námahou vyrazil na hornú konštrukciu brány.

V 34. min Vrútočania otvorili skóre. Na hranici šestnástky to nečakane spoza obrancov skúsil Gorgosz a po jeho pokuse skončila lopta v sieti. Záver polčasu patril domácim, ktorí v 40. min vyrovnali. V neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Kaprálik a zblízka nedal Veselovskému šancu zasiahnuť.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, bojovný futbal pokračoval. Oravčania mohli strhnúť vedenie na svoju hneď po prestávke, Veselovský však sólový nájazd domáceho hráča zneškodnil. Brankár Vrútok si aj potom viackrát zachoval chladnú hlavu, najmä pri strelách z priamych kopov. V samom závere mohli udrieť aj Turčania. V 87. min sa po rohovom kope dostal na päťke k lopte Botoš a zblízka trafil brvno. Tesne pred koncom to po Pavlovičovej prihrávke skúšal ešte Gorgosz, jeho delovka však išla nad bránu.

Góly: 40. Kaprálik, resp. 34. P. Gorgosz. VRÚTKY: Veselovský – Petrovič (85. Pevala), Brveník, Volna, Prievara – Botoš, Rohoň (65. Sládek), Letrik, Pavlovič – P. Gorgosz, Scherer.

Ivan Janiga, tréner Vrútok: - Štýl hry, s ktorým na nás vybehli domáci, nám absolútne nesedel. Hrali jednoducho, dôrazne, maximálne bojovne. Nebezpeční boli ale len pri štandardných situáciách, tie však spoľahlivo riešil brankár Veselovský. Trošku mi je ľúto, že sme smerom dopredu, až na dobre hrajúceho Scherera, veľa nevymysleli. Hra bola často prerušovaná, nedokázali sme sa dostať do správneho tempa. Napriek všetkému mohlo moje mužstvo v závere rozhodnúť. Škoda Botošovho brvna i Gorgoszovej nádejnej strely. Remíza však spravodlivo vystihla dianie na ihrisku.

Ostatné výsledky 12. kola: Makov – Trstená 7:0, Bytčiča – Liet. Lúčka 4:2, Or. Veselé – Rosina 3:1, Tvrdošín – Stráňavy 2:0, Lipt. Hrádok – Kysucký Lieskovec 2:1. Turčianska Štiavnička mala voľno.

1 ŠK Tvrdošín 11 9 2 23:10 27
2 ŠKM Liptovský Hrádok 11 8 2 1 19:10 26
3 ŠK Javorník Makov 11 8 1 2 26:11 25
4 OŠK Baník Stráňavy 11 6 2 3 24:14 20
5 FC Lokomotíva ŽOS Vrútky 11 6 1 4 20:14 19
6 Tatran Oravské Veselé 11 5 2 4 20:18 17
7 ŠK Turčianská Štiavnička 11 4 2 5 15:22 14
8 OŠK Rosina 11 3 3 5 18:16 12