Fazikov roh priniesol lídrovi z Belej kompletný bodový zisk

Beľania o svojom víťazstve rozhodli v 90. min. Priamo z rohu sa presne trafil Fazika. Tri body získali aj Sučanci, ktorí zásluhou vyššej efektivity zvládli derby v Malom Čepčíne. Naplno bodovali aj Dražkovčania, hoci celý druhý polčas hrali v oslabení. Do

ma vybuchol Kláštor, vysoko prehral s Likavkou. Pred svojimi fanúšikmi neuspeli ani Turč. Kľačany.

Vavrečka – Belá-Dulice 1:2 (0:0)

VAVREČKA. Vedúci celok tabuľky sa od úvodných minút s chuťou zahryzol do svojho súpera. V 5. min zahrával A. Kováčik priamy kop, no pri jeho pokuse sa vyznamenal brankár protivníka. Vzápätí sa po centri od Vajagiča zoči-voči gólmanovi nepresadil Hulej. Ten istý hráč nepremenil samostatný nájazd ani v 20. min. Potom prudko zakončil Šulan, ale tesne minul. Následne sa agilný Šulan opäť dokázal individuálne presadiť, žiaľ, v koncovke opäť nemal potrebné šťastie. Domáci boli počas prvého dejstva absolútne neškodní. Na Gonšora nevyslali ani jednu priamu strelu a len vďaka vychýlenej muške Beľanov bol stav bezgólový.

Drvivý tlak turčianskeho tímu pokračoval aj po zmene strán. Po nevyužitých príležitostiach Vajagiča a Šulana však prišiel trest. V 62. min vyrobil v šestnástke zbytočný faul Ondrla a Hrubjak premenil jedenástku. O dve minúty neskôr mohli domáci svoj náskok poistiť, ale šancu nevyužili. V 82. min po nacvičenej štandardnej situácii našiel Fazika aktívneho Vajagiča a ten vyrovnal. Pri záverečnom nápore svojho celku sa predviedol svoju kopaciu techniku Fazika a gólom priamo z rohového kopu zabezpečil Belej všetky body.

Góly: 62. Hrubjak (pok. kop), resp. 82. Vajagič a 90. Fazika. BELÁ-DULICE: Gonšor – A. Kováčik, Žabka, Ondrla, J. Kováčik, Ľ. Brzák, Šulan, Vajagič, Hulej, Delton (85. Zachar), Debnár (58. Fazika).

Kláštor – Likavka 0:5 (0:1)

KlÁŠTOR. Stretnutie začalo v solídnom tempe a do prvej šance sa dostali domáci. V šestnástke sa výborne uvoľnil J. Šmiček, no z 5 metrov trafil len do brankára. Následne sa potvrdila otrepaná fráza nedáš – dostaneš. Hostia vybojovali loptu v strede ihriska a ich rýchlu akciu nekompromisne zakončil Sliacky. Futbalisti Kláštora sa z tejto rany rýchlo otriasli a začali udávať tempo hry. V 30. min zahodil tutovku Slivka. Vzápätí nepremenil samostatný nájazd P. Šmiček a o pár minút neskôr neprekonal ten istý hráč z podobnej pozície brankára Likavky ani po druhýkrát. Dve minúty pred odchodom do šatní vykopol hlavičku Kruteka z bránkovej čiary obranca protivníka.

Kláštorčania v druhom polčase doplatili na to, že pred prestávkou zahodili stopercentné príležitosti. Počas ich tlaku v 62. min unikol Halás a nekompromisnou strelou prekonal Pekárika. O štvrťhodinu neskôr rozhodca zapískal proti domácim veľmi prísny pokutový kop, navyše po druhej žltej karte musel odísť pod sprchy L. Mravec. Penaltu bezpečne premenil Halás a prakticky rozhodol o osude zápasu. V závere už zverenci trénera Miroslava Jeťka stratili koncentráciu a ich súper ovládol dianie na ihrisku. Svoju prevahu vyjadrili Liptáci dvomi presnými zásahmi Golisa, a z Turca si tak domov odniesli tri body za jednoznačné víťazstvo 5:0.

Gólý: 28. Sliacky, 62. a 78. Halás (druhý z pok. kopu)a 80. a 85. Golis. KLÁŠTOR: Pekárik – Krutek, Černák, Róna, T. Mravec, J. Šmiček, Schumichrast, L. Mravec, Slivka, P. Šmiček (65. Maroš), Lukášik.

Dražkovce – Demänová 2:1 (2:0)

DRAŽKOVCE. Domáci mohli ísť už v 9. min do vedenia, keď po faule na Haugvada nariadil rozhodca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Pravňan, avšak brankár smer jeho strely vystihol. V následnej dorážke nemieril presne ani Pedan. Liptáci pohrozili v 12. min, no neprehľadnú situáciu obrana Dražkoviec nakoniec vyriešila. O päť minút sa už skóre menilo. Hosťom unikol Čiljak, ktorý svoje sólo z polovice ihriska zakončil dobre mierenou strelou k žrdi. V 27. min sa kopala aj druhá jedenástka, tentoraz Demänovci faulovali Feranca, a Čiljak ju bezpečne premenil. Záver polčasu bol nervózny, navyše po druhej žltej karte musel v 43. min z ihriska predčasne odísť Nezdoba.

Prakticky celý druhý polčas sa oslabení Dražkovčania bránili, a len sporadicky sa pokúšali o rýchle brejky. Tie však skončili ešte v predfinálnej fáze. Jediný náznak šance mal v 72. min Pedan, z uhla však bránu netrafil. Hostia zo značnej prevahy vyťažili iba jeden gól. V 79. min sa v skrumáži presadil Nabzan. Liptáci to predtým i potom skúšali najmä strelami zo strednej vzdialenosti, no ich muška bola vychýlená. Aj preto sa obetavo hrajúci domáci dokázali bez väčších starostí ubrániť.

Góly: 17. a 27. Čiljak (druhý z pok. kopu), resp. 79. Nabzan. DRAŽKOVCE: Čuba – Hornák, Pisch, Pravňan, Štefanides (87. Kirkeby) – Pedan, Pleško, Fekete, Čiljak – Haugvad, Feranec (27. Nezdoba).

Turčianske Kľačany – Palúdzka 1:3 (0:1)

TURČ. KĽAČANY. V úvode sa dobrých príležitosti dostali Kello s Nosákom, ale v koncovke nemali šťastie. V 21. min po rýchlom brejku Liptákov síce Poništ zlikvidoval tutovku Uličnému, no domáci loptu zle odkopli a Bella ju spoza šestnástky nekompromisne poslal pod brvno.

Po prestávke Palúdzka zobrala Turčanom vietor z plachiet hneď v úvode. V 55. min sa po rohovom kope hlavičkou presadil Uličný. Hostia svoj náskok bez väčších starosti kontrolovali, Kľačancom prakticky nič nedovolili. V 78. min dokonca Fiderák zvýšil už na 3:0. Zverenci trénera Skaláka korigovali výsledok v 87. min, po odrazenej lopte od múru prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Zeman.

Góly: 87. Zeman, resp. 21. Bella, 55. Uličný a 78. Fiderák. TURČ. KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz, S. Gregor, G. Maron, Knapík (46. Lettrich) – Kello, Zeman, Bukovčan, Rúrik (63. Jurkov) – Pentek (66. Mažári), Nosák.

Malý Čepčín – Sučany 2:3 (1:2)

MALÝ ČEPČÍN. Prvý polčas ponúkol živelný futbal. Priniesol pomerne veľa šancí, ktoré však skôr vyplynuli z chýb z hráčov ako ich umenia. Domáci mali lepší štart do zápasu. V 13. min si na Línerov priamy kop z druhej vlny nabehol Rešetár a zblízka poľahky prekonal Ďubašáka.

Tatran mohol o chvíľu vyrovnať Košinárom, ktorý sa sám ocitol pred Toporom, no slabou strelou poslal loptu len do jeho rúk. Potom nádejne z priameho kopu vystrelil Šibík, no domáci gólman jeho pokus mierený k žrdi vyrazil. V 29. min sa hostia dočkali. Po centri J. Staňa sa volejom zo stredu šestnástku presne trafil Košinár.

V 34. a 35. min mohol vrátiť Družbe vedenie Ľ. Hromada. Pri prvej jeho šanci sa vyznamenal včasným vybehnutím a skrátením streleckého uhla Ďubašák, pri druhej chýbalo domácemu kapitánovi po jeho technickej strele pár centimetrov.

V 41. min domáci zaspali pri priamom kope hostí. Šibík ho rýchlo rozohral na Vojvodu, ktorý vtipne prehodil netakticky vybiehajúceho Topora.

Po prestávke prebrali iniciatívu koleníkovci, hostia sa až príliš stiahli do obrany. V 51. min Ľ. Hromada v dobrej pozícii minul bránu, v 56. min Kubatkovu hlavičku vytlačil na roh Ďubašák. Sučanci čakali na svoju šancu z rýchleho brejku. Tá prišla v 60. min a J. Staňo ju s prehľadom strelou k žrdi premenil.

Aj po góle sa M. Čepčín snažil s výsledkom niečo urobiť. V 69. min neuspel v skrumáži M. Boďa, potom v 81. min síce Kubatka vyhral súboj s brankárom, no loptu si ďaleko predkopol a nedobehol ju. Zápas v samom závere zdramatizoval Ľ. Hromada, ktorý v 87. min zblízka znížil. Jeho gól prišiel neskoro, ďalšiu šancu si už koleníkovci nevypracovali.

Góly: 13. Rešetár a 87. Ľ. Hromada, resp. 29. Košinár, 41. Vojvoda a 60. J. Staňo. M. ČEPČÍN: Topor – R. Boďa (40. Baruník), Kašuba, M. Chovanec, CH. Chovanec – T. Dianovský, M. Boďa, Rešetár, Líner – L. Hromada, Kubatka. SUČANY: Ďubašák – Bránik, Huličiar, Vyletel, J. Staňo (82. Frkáň) – Ďugel, Šibík, Bella, Vojvoda – Košinár (90. Václavík), Silvester.

Ostatné výsledky 12. kola: Dúbrava – Černová 2:0, Bešeňová – Bobrov 2:3.

1 TJ Družstevník Belá 12 9 2 1 34:10 29
2 OŠK Bešeňová 12 7 1 4 22:13 22
3 Máj Ružomberok - Černová 12 6 3 3 30:19 21
4 OŠK Likavka 12 5 5 2 26:15 20
5 FC TVS Kláštor pod Znievom 12 6 2 4 24:17 20
6 ŠK Olympia Bobrov 12 6 2 4 25:22 20
7 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 12 6 2 4 26:26 20