Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Nitra si skúsene počkala a potom tvrdo udrela

Martinčania síce otvorili gólový účet stretnutia, no potom im už Nitra nedovolila skórovať a jednoznačne zvíťazila. Aktuálny týždeň tak Mountfield ukončili bez zisku bodu.

MHC Mountfield – HK Nitra 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

MARTIN. Aktívnejšie začali domáci, ktorí od úvodného vhadzovania zamestnávali martinského odchovanca v bránke hostí Valenta. V 9. min Hudec napadol zozadu Novotného a po tomto zákroku musel odísť predčasne pod sprchy. Počas následnej päťminutovej presilovky Petruška zakončením z pomerne ťažkého uhla prestrelil Valenta. V 16. min mal ideálnu príležitosť na vyrovnanie M. Segľa, ale puk z jeho hokejky ani na trikrát neprešiel za pozorného Šúreka.

Na začiatku druhej časti zaujala Beranova strela, po ktorej si rozhodca vyžiadal pomoc videorozhodcu. Po preštudovaní záznamu však z toho poisťovací gól nebol. V 23. min tak udreli hostia, keď využil presilovku Segľa. Nitrania potom prevzali iniciatívu. Najskôr Kováčikovi skĺzol puk po hokejke pred prázdnou Šúrekovou bránkou. V 33. min však už jeho spoluhráč Kadura nezaváhal a bolo 1:2. O dve minúty neskôr nestačil Šúrek presunúť pravý betón k žŕdke a Mašlonka pretlačil puk za bránkovú čiaru.

V 45. min využil Mašlonka ďalšiu početnú výhodu svojho tímu a prakticky rozhodol o osude duelu. O päť minút sa skóre menilo znovu, keď si svoj gólový účet vylepšil Ordzovenský. Tréner Róbert Pukalovič následne siahol po oddychovom čase. Ten pribrzdil nápor celku spod Zobora, a tak sa v závere stretnutia už skóre nezmenilo.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 12:00 (Petruška, Beran), resp. 22:42 Segľa (Kováčik, Chrenko), 32:27 Kadura (Podstavek, Hamrák), 34:11 Mašlonka (Stümpel, Rais), 44:54 Mašlonka (Vosátko, Ordzovenský) a 49:20 Ordzovenský (Hamrák, Kadura). Vylúčení: 6:3 na 2. min, navyše Pukalovič ml. a Fadrný (obaja Martin) na 10 min za nešp. Správanie, Hudec (Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu. Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lokšík – Bogdaň, Korba. Diváci: 3 200. MARTIN: Šúrek – Novotný, Beňa, Pukalovič ml., Tupý, Alekseev, Perniš, Zukal, Majer – Markovič, Beran, Petruška – Murček, Mikušovič, Vartovník – Hús, Dírer, Fadrný – Kentoš, Horský, Slávik.

TRÉNER O ZÁPASE

Róbert Pukalovič: - Mužstvo sa nadrelo na gól, ku ktorému mu pomohla i presilovka. Skúsení hostia však počas nášho tlaku kúskovali hru, čo mojich zverencov postupne vyviedlo z tempa. Po vyrovnaní sme Nitru už nedokázali zastaviť. V rozhodujúcich chvíľach sa prejavili obrovské skúsenosti a kvalita súpera. Výsledok je pre nás varovaním. Hráči sa musia rýchlo vrátiť z oblakov na zem.