Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa
HÁDZANÁ

Pohoda sa usadila v martinskej šatni, body pribúdajú

Zverenci trénera Jozefa Mujgoša natiahli víťaznú sériu už na štyri zápasy. Dievčatá zas v Topoľčanoch dlho trápili lídra súťaže.

Malacky – Martin 30:35 (16:17)

MALACKY. Pred zápasom delili mužstvá v tabuľke len dva body, navyše Záhoráci mali obrovskú motiváciu poraziť lídra súťaže. Naopak, Martinčania túžili natiahnuť svoju víťaznú sériu. Aj tieto aspekty dávali duelu zaujímavý punc príťažlivosti. Potvrdilo sa to aj na ihrisku. Mužstvá si nič nedarovali, bojovalo sa o každú loptu. Domáci v 6. min prehrávali 1:3, ale v 23. min už viedli 14:11. Do polčasu sa však hostia zmobilizovali a otočili skóre vo svoj prospech.

„Bolo to ako na hojdačke. Nás môže mrzieť, že sme prišli pomerne rýchlo o sľubný náskok z úvodu stretnutia. Zrejme došlo k menšiemu uspokojeniu, zrazu sme neboli dostatočne presní, dôrazní, zahadzovali sme gólové príležitosti. Ešteže nás pri brejkoch súpera podržal brankár Horský, najmä vďaka nemu sa hráči Malaciek nedostali do väčšieho trháku. V závere polčasu sme mali aj viac síl, čo sa odzrkadlilo i na výsledku,“ vracal sa k prvému dejstvu kanonier Martinčanov Vladimír Buvala.

Druhý polčas sa dlho podobal prvému. Útoky dominovali nad obranami, brankári boli v neustálej permanencii. V 33. min Záhoráci opäť vyhrávali, tentoraz 19:18. Turčania, ktorí do hry vložili všetko, však mali v rozhodujúcich momentoch pevnejšiu defenzívu, spoľahlivejšieho gólmana a aj presnejšie ruky pri premieňaní šancí. V 53. min tak mohol svietiť na ukazovateli skóre stav 26:30. Domáci sa potom síce ešte zapreli, znížili na 30:32, ale posledné minúty už patrili zverencom Jozefa Mujgoša. Tri góly v malackej sieti definitívne zlomili odpor bojovného a húževnatého súpera.

„Bol to ťažký zápas. Najmä na psychiku. Nám pomohlo, že sme stále hrali ako jeden tím. Navzájom sme sa podporovali, burcovali, nechceli sme zo zápasu odísť ako porazení. Podstatné pre výsledok bolo, že sme zalepili trhliny v obrane, na druhej strane sme úspešnými rýchlymi kontrami brali domácim nádej na lepší výsledok,“ tešil sa Vladimír Buvala, ktorého jedenásť gólov výrazne naklonilo misky váh v prospech Martinčanov. „Bol to predovšetkým kolektívny výkon. Áno, strelecky sa mi darilo, ale zásluhu majú na tom najmä moji spoluhráči, ktorí mi dokázali pripraviť dobrú pozíciu na streľbu. Víťazstvo je pre nás obrovským povzbudením. Zvládli sme kritické momenty, nepriaznivý vývoj nás nezlomil. Skôr naopak, ešte viac nás poháňal dopredu,“ tešil sa z dvoch bodov Vladimír Buvala.

Zostava a góly Martina: Horský, Kamien – Buvala 11, Franko 8, Bíro 5, Saitz 4, Malík 4, Adamé 3, L. Briadka, Huljak.

Ostatné výsledky 6. kola: Stupava - Pov. Bystrica B 46:24,D. Streda – Levoča 22:34, Pezinok – Šaľa 33:27.

8. D. Streda 6 0 0 6 115:169 0

Tento týždeň je v I. lige prestávka. Potom hrajú Martinčania v Považskej Bystrici.

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Aknela priniesla z Pezinka zlato

Z pezinskej tanečnej súťaži prišlo do Martina zlato.

Fľak v Turčianskej knižnici

Pri príležitosti 20. výročia vzniku celoslovenského zábavného mesačníka pre deti od 0 do 99 rokov Fľak inštalovali  v Turčianskej knižnici v Martine  Fľakovýstavu karikatúr a komiksov Bruna Horeckého.

Človek nie je bohatý tým, čo vlastní, ale tým, čo vie

Týmito slovami otvárali nedávno slávnosť pre žiakov Základnej školy v Belej-Duliciach venovanú 350. výročiu školského vzdelávania v tejto podhorskej obci.

Po kraji sa dá cestovať s aplikáciou

Krajská organizácia cestovného ruchu Žilina prichádza s novinkou – mobilnou aplikáciou s informáciami o atraktívnych miestach kraja. Ich súčasťou je aj Turiec.