Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ, II. LIGA, ŽENY

Slávia poriadne potrápila lídra

Medičky odohrali na pôde vedúceho družstva súťaže výborný zápas. Najmä v prvom polčase Martinčanky škovali favorita.

Topoľčany – Slávia Medik Martin 38:34 (17:17)

TOPOĽČANY. Keď v 16. min viedol vedúci tím tabuľky nad medičkami 15:7, zdalo sa, že zápas bude jednoznačnou záležitosťou favoritiek. Dovtedy totiž nič nenasvedčovalo, že Slávia do prestávky zrovná skóre.

„Začiatok nám naozaj nevyšiel. Brankárka Beluská nemala čo chytiť, inkasovala buď z bránkoviska alebo zo sedmičky. Nečakaný zvrat prinieslo naše zlepšenie v obrane. Dievčatá pritvrdili a súperky zrazu mali s ich agresívnou hrou problémy. Navyše, začalo sa nám dariť aj v útoku a postupne sme tak náskok domácich úplne zmazali,“ povedal Marián Bednár, vedúci družstva Martina.

Prestávka bola pre hráčky Topoľčian doslova vykúpením a pomohla im dostať sa zo šoku, ktoré im Martinčanky spôsobili.

Favorit síce v úvode druhého dejstva ešte prehrával 18:19, no potom sa prebral a opäť prevzal réžiu stretnutia do svojich rúk. Domce dievčatá si znovu vytvorili sľubný náskok, o ktorý sa už nedali pripraviť.

„V prvom polčase sa zranila Theu Rosenberg, v druhom aj Lene Johansom. Obidve hráčky patria k oporám, chýbali nám. Napriek prehre si baby zaslúžia pochvalu. Dreli, bojovali, nechali na ihrisku všetko. Ich prístup k zápasu bol príkladný,“ zdôrazňoval Marián Bedbár.

Zostava a góly Martina: Beluská - Kielland 4, Rosenberg 1, Osterhus 1, Dungworth 13, Johansen 2, Roald 2, Groden, Chabadová 1, Sveen 4, Nilsen 1, Oistoren 5.

Ostatné výsledky 7. kola: Kolárovo - Lehota p/Vt. 39:11 (19:7), Hlohovec - Topoľníky 23:22 (12:8), Detva - Lehnice 26:23 (9:11). Zápas Nové Zámky – Čadca sa neuskutočnil, hosťujúce hráčky nepricestovali. Senec mal voľno.

1. Topoľčany 7 7 0 0 297:181 14

2. Senec 6 6 0 0 167:119 12

3. Kolárovo 6 5 0 1 183:112 10

4. Nové Zámky 5 3 0 2 124:140 6

5. Hlohovec 6 3 0 3 126:181 6

6. Čadca 6 2 0 4 153:156 4

7. Martin 6 2 0 4 138:148 4

8. Topoľníky 7 2 0 5 158:201 4