Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš
V. LIGA SKUPINA B

Líder z Belej potvrdil svoju dominanciu

V turčianskych derby sa viac darilo Belej a Sučanom. Malý Čepčín a Turčianske Kľačany museli svoje zápasy na súperových ihriskách pre nespôsobilé terény odložiť.

Belá-Dulice – Dražkovce 5:1 (2:1)

BELÁ-DULICE. Beľanom sa napriek nepriaznivému počasiu podarilo výborne pripraviť terén, a tak mohla početná divácka kulisa sledovať obojstranne kvalitné derby.

Už v 5. min Fazika lišiackou strelou z priameho kopu nachytal Čubu na hruškách a otvoril skóre. Potom mal gólovu poistku na nohe Ľ. Brzák. Na druhej strane zas mohol vyrovnať Pravňan. V 18. min nepremenil samostatný nájazd domáci Hulej. O minútu neskôr udreli Dražkovce, keď Haugvad predviedol peknú individuálnu akciu a presným zásahom potrestal slabý dôraz defenzívy domácich. V ďalších fázach stretnutia sa šance striedali na obidvoch stranách. Až desať minút pred koncom prvého polčasu Fazika ideálne zahral roh, našiel hlavu Šulana a bolo 2:1. Vzápätí Fazika opäť kvalitne zacentroval od rohovej zástavky, tentoraz však Deltonovu strelu zastavilo brvno.

Po zmene strán už favorit súťaže ovládol dianie na ihrisku. V 50. min najskôr A. Kováčik ešte tutovku nepremenil, ale o dve minúty neskôr už po úniku Huleja upravil na 3:1 Vajagič. Následne nepremenili samostatné nájazdy Hulej s Deltonom. Potom Šulan ideálne vysunul Ľ. Brzáka, ten obišiel i brankára a loptu zasunul do opustenej brány. V 70. min pohrozili aj Dražkovce, no Christoferr v dobrej pozícii nenamieril presne. O dve minúty neskôr nastrelil Hulej tyč. Tento hráč prelomil streleckú smolu až v samom závere, keď po úniku Ľ. Brzáka upravil na konečných 5:1.

Góly: 5. Fazika, 35. Šulan, 52. Vajagič, 66. Ľ. Brzák a 86. Hulej, resp. 19. Haugvad. BELÁ-DULICE: Gonšor (85. Riečičiar) – Ondrla, J. Kováčik, Vajagič (78. Debnár), Delton (70. M. Kováčik), Fazika, Šulan, Hulej, Ľ. Brzák, Páleš, A. Kováčik. DRAŽKOVCE: Čuba – Štefanides, Murček, Pravňan, Pleško, Christoferr , Jacobsen-Morten, Čiljak, Haugvad, Pisch, Hornák (78. Kirkeby).

Sučany – Kláštor 5:2 (1:1)

SUČANY. Napriek ťažkému terénu sa od úvodného hvizdu hral svižný futbal. Domáci boli o niečo aktívnejší, no výborné šance J. Staňa, Prchlíka a M. Staňa zostali nevyužité. Zákonite tak udrelo na druhej strane. V 18. min M. Jeťko pekne narazil P. Šmičekovi a ten otvoril skóre. Tatran ale inkasovaný gól nezlomil. Najskôr mohol vyrovnať Košinár a po ňom sa to nepodarilo ani aktivitou hýriacemu Šibíkovi. V 44. min sa Sučanci konečne dočkali. Unikajúceho M. Staňa zastavila defenzíva súpera v šestnástke len za cenu faulu a penaltu premenil Šibík.

Po zmene strán pokračovali zverenci trénera Jaroslava Makovníka v aktívnej hre. V 51. min sa lišiacky uvoľnil Košinár a poslal svoj tím do vedenia. O sedem minút neskôr zakončil spoluprácu Zelienku so Šibíkom gólovým volejom Košinár. Vzápätí sa síce po centri Kruteka podarilo znížiť M. Jeťkovi, ale to bolo zo strany Kláštora všetko. V 68. min sa zrodil najkrajší moment zápasu, keď si presné zakončenie Šibíka do šibenice vypýtalo miestenku do rubriky frajer na záver. Osem minút pred koncom ešte predviedol priamočiaru akciu Košinár a Šumichrastov nešťastný obranný zákrok skončil vlastným gólom.

Góly: 44. a 68. Šibík (prvý z pok. kopu), 51. a 58. Košinár a 82. Šumichrast (vlastný), resp. 18. P. Šmiček a 60. M. Jeťko. SUČANY: Silvester – Vyletel, Prchlík, Šibík, Vojvoda, Bella, Zelienka (80. Ďugel), M. Staňo, Košinár (87. Huličiar), J. Staňo (84. Kališ), Bránik. KLÁŠTOR: Pekárik – M. Jeťko, Černák, Cabada, T. Mravec (79. J. Šmiček), J. Jeťko, Róna, J. Lukášik, Krutek, Slivka (62. Maroš), P. Šmiček (73. Šumichrast).

TRÉNERI O ZÁPASOCH

Peter Žabka, Belá-Dulice: - Diváci videli veľmi dobrý zápas, pričom k jeho kvalite prispeli výraznou mierou i hostia. Väčšina tímov k nám chodí len brániť, no Dražkovce dnes chceli hrať futbal a nezamerali sa len na defenzívu. Chalani opäť potvrdili, že na prvej priečke nie sú náhodou a vyhrali zaslúžene. Za ich výkony počas jesennej časti sa im chcem poďakovať.

Dragan Drljača, Dražkovce: - Prvý polčas sme odohrali výborne. Mužstvo dobre kombinovalo, kvalitne bránilo a bolo nebezpečné aj v ofenzíve. Tretí gól, ktorý bol podľa mňa z ofsajdu, nás však zlomil. Stratili sme koncentráciu a rozpadla sa nám herná koncepcia. Domáci to okamžite dokázali využiť. Pridali ďalší presný zásah a stretnutie doviedli do víťazného konca.

Jaroslav Makovník, Sučany: - Napriek ťažkým podmienkam mohli diváci vidieť kvalitný zápas. Najmä presný zásah Šibíka na 4:2 musel potešiť oko každého futbalového fanúšika. Chalani opäť potvrdili, že futbal hrať vedia. Na ihrisku vystupovali ako jeden tím a odmenou im bolo trojbodové víťazstvo. Postupne sa zas dostávame do situácie, keď môžeme byť na futbalový celok Tatrana hrdí. V žiadnom prípade však nesmieme zaspať na vavrínoch.

Miroslav Jeťko, Kláštor: - Dnes som svojich chlapcov nespoznával. Vôbec sa nedokázali priblížiť k výkonu, ktorý sú schopní podať. Možno nás v niektorých situáciách pribrzdili sporné verdikty rozhodcu, ale napriek tomu Tatran vyhral zaslúžene, pretože bol po každej stránke lepším tímom. Za prejav, akým sme sa v Sučanoch prezentovali, sa body v piatej lige nezískavajú.

Ostatné výsledky: - Černová – Bešeňová 3:0, Demänová – Dúbrava 8:0, Palúdzka – Vavrečka 3:2, Likavka – Turč. Kľačany a Bobrov – Malý Čepčín – odložené.

1 TJ Družstevník Belá 13 10 2 1 39:11 32
2 Máj Ružomberok - Černová 13 7 3 3 33:19 24
3 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 13 7 2 4 29:28 23
4 OŠK Bešeňová 13 7 1 5 22:16 22
5 OŠK Likavka 12 5 5 2 26:15 20
6 ŠK Demänová 13 6 2 5 36:29 20
7 FC TVS Kláštor pod Znievom 13 6 2 5 26:22 20
8 ŠK Olympia Bobrov 12 6 2 4 25:22 20