Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
KENO 10 III. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

Fomat ukončil jeseň potupným sedemgólovým prídelom

Vranov strelil pred súbojom s Fomatom v štrnástich kolách desať gólov a bol posledný v tabuľke. Martinčanov však doma deklasoval siedmymi presnými zásahmi.

Vranov – Fomat Martin 7:1 (5:1)

VRANOV. Počas prvej štvrťhodiny nič nenasvedčovalo tomu, že Fomat odíde z východu s potupnou prehrou. V 15. min však otvoril skóre po rýchlej krídelnej akcii domáci Lazúr. O dve minúty neskôr po navlas rovnakej situácii zvýšil Streňo na 2:0. Na ťažkom teréne sa Vranovčania lepšie pohybovali, vyhrávali osobné súboje a umne využívali obrovské diery na obidvoch krajoch martinskej formácie. V 19. min síce znížil Romačík, keď dorazil do siete nevydarený pokus Kačáka a následne nevyužil dobrú pozíciu na vyrovnanie Marek Facuna, ale potom už bolo na ihrisku len jedno družstvo. Ešte pred prestávkou tím z východu trikrát rozobral defenzívu súpera do poslednej súčiastky, a tak odchádzal do kabín s pohodlným náskokom 5:1.

V 50. min mohol znížiť Kačák, no zlé vybehnutie gólmana domácich nepotrestal. Vzápätí udrelo na druhej strane, keď ďalšiu vydarenú akciu Vranova dotiahol do gólového konca Molek. Potom sa duel už len dohrával. V závere sa ešte kvalitným zákrokom predviedol Pronaj, ale ani on už v 90. min nezabránil presnému zakončeniu Boháča, ktorý upravil na konečných 7:1.

*Góly: 15. Lazúr, 17. a 36. Streňo, 38. a 44. Adam, 58. Molek a 90. Boháč, resp. 19. Romančík. Rozhodcovia: Vlčej – Mihalík, Perát. ŽK 1:1. Diváci: 300.

FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Peter Koleno, Matej Facuna – Marek Facuna, Ižip, Thomka, Špirko (46. Garaj) – Kačák (72. Peržeľ), Kollár (46. Palenčár). Tréner: Stanislav Ruman. VRANOV: Makó – Sakala, Šamo, Novák, Hatok, Turcovský, Sopko (86. Kentoš), Adam (77. Breda), Molek (69. Boháč), Lazúr, Streňo. Tréner: Jozef Kostelník.

Stanislav Ruman, tréner Martina: - Som maximálne sklamaný. Vranov síce v posledných kolách doma potrápil Poprad aj rezervu B. Bystrice, no my sme na jeho pôde chceli bodovať. Všetky predsavzatia však zostali v kabíne. Mužstvo hralo bez pohybu, srdca, vôle po víťazstve a veľmi nedisciplinovane. Východniari boli po každej strane lepší. My sme sa do ofenzívy hrnuli bezhlavo a to bola voda na domáci mlyn. V prvom polčase sa nám dvakrát stalo, že v priebehu dvoch minút sme dvakrát inkasovali. Také veci sa nedejú už ani v mládežníckych kategóriách.

*Ostatné výsledky 15. kola: Námestovo – Lipany 0:0, Humenné – Lokomotíva Košice 0:2, Lučenec – Prešov jun. 0:1, B. Bystrica B – Kremnička 2:1, Moldava – Spišská Nová Ves 1:1, Pohronie – Poprad 1:3, Košice B - Trebišov 3:3.

1. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  2. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  3. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  4. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  5. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  6. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  9. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  10. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  2. Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku
  3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  4. Na elektromobile môžete prerobiť, ale aj ušetriť
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 854

Aký mohol mať podnikateľ motív? Manželka podozrivého zapojila do prípadu súkromného detektíva.

19 h
Ilustračná foto.

Okres Turčianske Teplice je už rovnako v treťom stupni výstrahy. Meteorológovia varujú pred silným dažďom.

11 h

Obranca Marek Pacalaj je odchovancom martinského hokeja, ale v minulej sezóne obliekal dres regionálneho rivala zo Žiliny. V rozhovore 26-ročný hokejista priznal, že keď našich v semifinále vyradila Spišská Nová Ves, trošku si vydýchol, pretože nemusel vo finále nastúpiť proti svojim.