Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín
HOKEJBAL, EXTRALIGA

Z 0:5 na 6:5, klobúk dole Vrútočania

Keď po dvoch tretinách viedla Nitra nad Vrútkami 5:1, na domácich by nikto nestavil ani deravý groš. Kométa sa však v poslednej časti nevídane rozžiarila a pod jej plameňmi zhorel majster na popol.

Vrútky – Nitra 6:5 PP (0:1, 1:4, 4:0 – 1:0)

VRÚTKY. Kto nevidel, neuverí. Vrútočania prehrávali na konci druhej tretiny už 0:5 a ani prvý gól B. Javorku v 29. min nedával domácim priaznivcom veľa optimizmu. Tretie dejstvo prinieslo nevídané veci. Mladý turčiansky tím doslova sfúkol majstra z ihriska a po fantastickom obrate si vynútil predĺženie. To sa nakoniec hralo iba 46 sekúnd, pretože Šľachtičova delovka z kruhov poslala lídra definitívne do kolien.

Góly: 29. B. Javorka, 31. a 35. Šibík, 37. a 41. Pastorek a 46. Šľachtič, resp. 2. Riegl, 21. a 27. Maděra, 22. Hrivnák a 27. Hraško. VRÚTKY: Nguyen (27. Bolibruch) – S. Javorka, Vidlár, Javor, Pastorek, Mažári, Honko, Šišmič – Hlaváč, B. Javorka, Šibík – Malík, Vojtas, Greňo – Knapík, Jakubčo, Frkáň – Šľachtič.

Martin Lihan, tréner: - Bol to zápas, na ktorý sa dlho bude spomínať. Prehrávať s majstrom 0:5 a nakoniec vyhrať v predĺžení, tak to je ako v rozprávke. Duel sa síce pre nás nevyvíjal priaznivo, herne to ale nebolo z našej strany až také zlé. Rozdiel bol najmä v efektivite. Hráči si zaslúžia veľkú poklonu. Duel nezabalili, bojovali o lepší výsledok a nakoniec sa dočkali nečakanej, ale zaslúženej odmeny. Dva body po takomto priebehu majú pre nás cenu zlata.

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Najmladšia slovenská autorka sa kamaráti s drakmi

Dračie pestvá a iné čarodejstvá Ľubany Holeštiakovej z Martina priniesli autorke viacero rekordov.

Premiér Pellegrini bude v nedeľu v Sučanoch

Premiér potvrdil svoju účasť na slávnostných službách Božích.

Martinské hody sa roztiahnu

Z novembra aj na október sa presúvajú Dni sv. Martina a Martinské hody.

České filmové legendy v Živene

Sto rokov vzniku Československej republiky je venovaný aj festival legendárnych českých filmov.

Väčšinu zlatej partie čaká prestup do vyššej kategórie

Martinské tanečníčky si na stupienku víťazov na svetovej súťaži vypočuli slovenskú hymnu až dvakrát.