Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

So starým rokom sa lúčili s vysokou prehrou

Zápas sa lámal na konci prvej a druhej tretiny. Hostia tesne pred klaksónom dvakrát inkasovali.

SKALICA. V úvode prvej tretiny neprestrelil Lipovského Raček ani Vilkoits. Na opačnej strane neuspel Holovič. O tri minúty neskôr ušiel v hre štyroch proti štyrom Pálffy, ale trafil len žŕdku Volentierovej bránky. Úvodný gól duelu padol v 8. min, keď Holovič tečoval Školiakovu strelu od modrej čiary. Sekundu pred koncom prvej tretiny skóroval Lažo - 2:0.

Na začiatku druhej tretiny neuznal rozhodca gól hostí, lebo bol dosiahnutý vysokou hokejkou. V 27. min sa v obrovskej šanci nepresadil prvý skalický útok. V 29. min si domáci v presilovke piatich proti trom utvorili enormný tlak, Martinčania sa však ubránili aj s poriadnou dávkou šťastia. Šestnásť sekúnd pred koncom druhej časti sa domácim napokon predsa len podarilo pretaviť svoju snahu na tretí gól, ktorého autorom bol Pálffy.

V 42. min Lipovského neprekonal Vilkoits, o štyri minúty neskôr sa po peknej kombinačnej akcii presadil J. Jurík - 4:0. Ten istý hráč skóroval aj desať minút pred koncom v oslabení. Šiesty gól domácich pridal v 52. min Lažo a päť minút pred záverečným klaksónom pridal Pálffy už siedmy presný zásah. O čestný úspech hostí sa osem sekúnd pred záverečným klaksónom postaral Markovič.

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

Góly: 8. Holovič (R. Školiak, Pálffy), 20. Lažo (Stieler), 40. Pálffy (Šátek, R. Školiak), 46. J. Jurík (Bezúch, Klejna), 50. J. Jurík, 52. Lažo (Gula), 54. Pálffy (Šátek, Vyrúbalík) - 60. Markovič

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Tupý (Martin) 2+10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Lokšík - Junek, Výleta, 2310 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Gula, Bobček, Barák, Jaborník, Mikeska, Gabriš - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Bezúch, Klejna

Martin: Volentier - A. Novotný, Zošiak, Tupý, S. Hriňa, Zukal, J. Perniš, R. Slávik, M. Dvořák - T. Petruška, Markovič, Michal Važan - A. Themár, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Vilkoits, Murček - Hús, Dírer, Kentoš

Tréneri o zápase

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): - Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, i keď náš výkon do polovice druhej tretiny nebol optimálny. Až potom sme začali hrať svoju hru a dostali súpera pod tlak. Škoda, že sme v závere nepomohli Lipovskému k čistému kontu."

Róber Pukalovič st. (tréner Martina): - Podstatný vplyv na priebeh a výsledok stretnutia mali dva góly, ktoré sme dostali na konci prvej a druhej tretiny, čo je absolútna nedisciplinovanosť a nekoncentrovanosť hráčov. Stalo sa to napriek tomu, že sme ich na to upozorňovali. Potom sme chceli s výsledkom niečo urobiť. Samozrejme, že domáci tím dokázal využiť brejky. Nám sa nepodarilo streliť gól, až na ten osem sekúnd pred koncom. Mali sme niekoľko dobrých príležitostí, bolo to skôr o skúsenostiach v zakončení a rutine. Domáci si dnes zaslúžili zvíťaziť."

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí