Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Bronz unikol Holigovi len o vlások

Na jubilejnom 40. ročníku Bielej stopy, tradičného podujatia v behu na lyžiach, skončil Ján Holiga ml. tesne pod stupňami víťazov. V celkovom poradí obsadil štvrtú priečku.

KREMNICA. MARTIN. Na štart jubilejného 40. ročníka Bielej Stopy sa postavili štyria pretekári KBL Martin. Bežalo sa voľnou technikou na tratiach dlhých 25 a 45 km.

Dvaja Martinčania sa predstavili na dlhšej dištancii. Z nich sa o niečo viac sa darilo Jánovi Holigovi ml., ktorý skončil štvrtý a zároveň zvíťazil v kategórii mužov nad 35 rokov.

„V závere mi trochu došli sily, pretože až na takéto dlhé trate sa v tréningoch nešpecializujem. Štvrtá pozícia je veľmi nevďačná. Na rovnakom mieste som skončil i minulý rok, a preto ma toto umiestnenie mrzí dvojnásobne. Predbehol ma však len Bulhar, ktorý preteká i vo svetovom pohári a dvaja slovenskí reprezentanti. Z tohto pohľadu je dosiahnutý výsledok dobrý,“ hovorí Ján Holiga ml.

Richard Demeter vybojoval v absolútnom poradí 12. miesto a vo svojej vekovej kategórii vystúpil na strieborný stupienok.

Na kratšej 25 km trati sa Patrik Lučanský umiestnil v celkovom hodnotení na 28. mieste a vo svojej vekovej kategórii mu patrila 13. pozícia. Posledný z kvarteta Turčanov Ján Holiga st. takisto pretekal na úseku dlhom 25 km a vo svojej kategórii vybojoval striebornú medailu.

Tradičné podujatie z bohatou históriou sa uskutočnilo na Skalke pri Kremnici.

Výsledky, muži 45 km

1. Veselin Tsinzov (Bulharsko) 2:07,02 h, 2. Ondrej Benka-Rybár (SR) 2:11,14 h, 3. Martin Kapšo (MKL Kremnica) 2:12,09 h, 4. Ján Holiga (KBL Martin) 2:15,45 h.

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  4. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  5. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Juniori okúsili chuť rumunskej hokejovej školy

V Martine odohrala prípravný zápas rumunská reprezentácia do 20 rokov. Porazila v ňom našu juniorku.