Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita
TIPSPORT EXTRALIGA

V nevýraznom zápase výrazné víťazstvo Dukly

Trenčanom sa v Martine podarilo zvíťaziť bez väčších problémov. V podpriemernom zápase však diváci veľa hokejovej krásy nevideli.

MHC Mountfield - Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

MARTIN. Martinčania vstúpili lepšie do zápasu, svojím pohybom získali početnú výhodu o dvoch hráčov. Presilovkový zámok domácich fungoval dobre, ale zakončenie MHC bolo zlé. Hollý, Važan ani Themár v dobrých pozíciách netrafili bránku. Ako sa premieňajú presilovky, ukázala "kosačkám" Dukla. V 9. min sa pretlačil Rusnák pred bránku a otvoril skóre duelu - 0:1. Hra sa potom rýchlo prelievala z jednej strany na druhú. V záverečnej minúte prvej tretiny mohol ešte Sojčík zvýšiť vedenie hostí, ale nepochopiteľne ešte hľadal prihrávkou Lelkeša.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky zaujal dravý prienik Mráza, jeho strelu s námahou vyrazil Nagy. Tempo v tejto časti hry upadlo, na ľade bolo veľa nepresností a obom mužstvám viazla kombinácia. V 27. min našiel Petruška pred bránkou číhajúceho Važana, ale ten zoči-voči súperovmu gólmanovi nebol úspešný. V 32. min hrali hostia 29 sekúnd presilovku piatich proti trom a po návrate Rosinu z trestnej lavice Lelkeš prestrelil Šúreka a poslal Duklu už do dvojgólového náskoku. V 37. min mali aj domáci výhodu o dvoch hráčov a počas nej Themár presným zásahom dostal domácich do hry - 1:2.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle. V 43. min prestrelil Pozník všetko, čo mu stálo v ceste a posadil Trenčín pevne na koňa. O dve minúty neskôr zabudli domáci na Sojčíka a ten chladnokrvne pomedzi Šúrekove betóny zakončil - 1:4. Martin potom padol na kolená a do konca zápasu sa už nepozviechal. V 54. min pridal záverečný gól duelu skúsený Pardavý.

Góly: 37. A. Themár (Rusina, A. Novotný) - 9. O. Rusnák (Marosz, Habšuda), 32. Lelkeš (Sojčík, O. Mikula), 43. Pozník (Otčenáš, Martin Filo), 45. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 54. J. Pardavý st. (Lelkeš, Marosz) Vylúčení: na 2 min: 6:10, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Zvrškovec, Diváci: 1 190. MARTIN: Šúrek (54. Volentier) - Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, Grman, Perniš, Ejem - Themár, Vilkoits, Kolena - Petruška, Hollý, Važan - Mráz, Rapáč, Fujerík -Korytko, Dírer, Vaško.

Tréneri o zápase

Róbert Pukalovič st., Martina: - Doplatili sme na zlý mentálny prístup hráčov. Výkon mužstva bol najhorší zo všetkých zápasov v tejto sezóne. Nedá sa hrať bez nasadenia, bojovnosti a streľby. Napriek týmto faktom bol stav 1:2 po dvoch tretinách pre nás lichotivý, ale v záverečnej dvadsaťminútovke sa to už na nás zosypalo.

Róbert Kaláber Trenčína - Do zápasu sme vstúpili zle, lebo sme ponúkli domácim presilovku o dvoch hráčov. Našťastie sme sa ubránili a do konca tejto časti hry sme dali aj gól. V druhej tretine sme bojovali a v záverečnom dejstve sme už potvrdili to, že máme viac kvality ako súper.

1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Úbytok stromov je obrovský. Na záchranu stačí päťdesiat eur
  3. Dobrú chuť: Vianočné menu šéfkuchára Daniela Hrivňáka
  4. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  5. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  6. Nestíhate nakupovať darčeky?
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  8. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  9. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Vláda schválila návrh výstavby novej univerzitnej nemocnice v Martine

V rámci stredajšieho rokovania vlády SR kabinet schválil návrh realizácie výstavby novej univerzitnej nemocnice, ktorá by mala sídliť v Martine.

STOLNÝ TENIS, EXTRALIGA

Medzi Valčanmi a prvou šestkou zostalala jednobodová medzera

Valčania zopakovali tradičný scenár posledných týždňov. V dvojzápase vybojovali jedno víťazstvo a raz prehrali.

Hrdinstvo malého Martinčana, ktorý zachránil starkému život ocenili

​​​​​​​Nebojácnosť malého chlapca z Martina neostala nepovšimnutá. Za záchranu chorého starkého dostal skromný školák významné ocenenie.

Zlodeji s káričkou odstrihávali v Martine zámky na košoch

​​​​​​​S cieľom privyrobiť si zrejme vyrazila do terénu dvojica, ktorá sa rozhodla povykrádať v meste koše na papier.