Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Nitra Martinčanom takmer nič nedovolila

Nitrania v Turci žiadne prekvapenie nepripustili. Prakticky celý zápas mali pod kontrolou a bez väčších problémov ho vyhrali.

MHC Mountfield – Nitra 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

MARTIN. Favorit skóroval hneď z prvej vážnejšej akcie. Na začiatku 3. min druhá útočná formácia hostí vyšachovala martinskú obranu a Hrnka, hoci na kolenách, dopravil zblízka puk do siete. Martinčania dali o sebe vedieť v oslabení, Važanovej švihovke však chýbala razancia a Laco nemal problémy. Na druhej strane nebezpečne pálil Podstavek, Volentier sa ale vyznamenal. V 12. min domáci dobre zakombinovali v strednom pásme a po Važanovj prihrávke Petruška zoči-voči Lacovi neuspel.

„To malo skončiť gólom. Nevadí, ideme ďalej,“ burcoval tím kapitán Andrej Novotný.

Ako sa majú premieňať šance, ukázali Nitrania v 16. min. Prečíslenie troch na jedeného, nakoniec aj s veľkým kusom šťastia, zužitkoval Kmeč.

Po druhom inkasovanom góle nasledoval rázny dohovor trénera Pukaloviča. „Takto nemôžme prepadať. Všetci musíme brániť, inak to nejde.“

V závere tretiny počas oslabenia zaujal divákov Fujerík, možnosť znížiť gólom do šatne však nevyužil.

Po prestávke sa to z brejku nepodarilo ani Hollému, ktorý netrafil odkrytú bránu. Následne prišiel trest, keď z nevinnej akcie Mašlonka v spleti tiel poľahky prekonal Volentiera. Tretí úder poslal Mountfield do kolien a tréner Pukalovič musel na striedačke dvíhať morálku.

„Poďme ešte, hrajme. Do konca je ďaleko.“ Žiaľ, dobre mienené slová veľmi nepomohli. V 29. min sa domáci opäť zabudli včas vrátiť a Hrnka číhajúc pri tyčke z prvej zvýšil už na hrozivých 4:0 pre favorita. A mohlo byť aj horšie, Volentier sa našťastie viackrát zaskvel výbornými zákrokmi.

Jeden z ašpirantov na majstrovský titul dominoval na ľade aj v poslednej tretine. V 45. min domáci nechali až príliš veľa priestoru pre Tománka, ktorý svoje sólo zo stredného pásma zakončil piatym gólom. Potom to už bolo len o čakaní na koniec stretnutia. Na tomto fakte už nič nezmenil ani Petruškov čestný úspech z 59. min.

„Naivnými a detskými chybami v obrane sme dovolili súperovi získať dvojgólový náskok už v prvej tretine. Potom už bolo ťažké spraviť niečo v tomto stretnutí. Snaha sa našim hráčom uprieť nedá, chýbajú nám však skúsenosti, pričom aj psychická rovnováha nášho mladého mužstva tiež zohráva svoje,“ hodnotil duel tréner Martina Róbert Pukalovič.

Góly: 58:02 Petruška (Važan), resp. 2:01 Hrnka (T. Chrenko, Podstavek), 14:33 Kmeč (Novák), 21:26 Mašlonka (Jokila, Piatak), 28:42 Hrnka (Podstavek, Nádaždi), 44:37 Tománek (Stümpel, Pupák). Vylúčení: 5:3 na 2 min. Vyššie tresty: Bene (NR) na 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lauf – Jobbágy, Korba. Diváci: 750. MARTIN: Volentier – Rusina, Novotný, Zošiak, Grman, Perniš, Tupý, Slávik, Ejem – Kolena, Vilikoits, Themár – Važan, Hollý, Petruška – Vaško, Fujerík, Štěpánek – Slávik, Ejem – Korytko, Dírer.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  4. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  5. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Juniori okúsili chuť rumunskej hokejovej školy

V Martine odohrala prípravný zápas rumunská reprezentácia do 20 rokov. Porazila v ňom našu juniorku.