Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martinčania sa chytili slamky

Zverenci trénera Pukaloviča sa nechcú zmieriť s barážou. V súboji s najväčším konkurentom uspeli na jeho ľade a stratu znížili na štyri body. .

ŽILINA Po nemastnom-neslanom úvode mali domáci možnosť ujať sa vedenia, keď v 4. min sedel na trestnej lavici Dírer. Jedinou nebezpečnou strelou však bola tá z hokejky M. Vargu. V 6. min hostia využili zaváhanie domáceho Árvaya a v prečíslení Korytko po prvýkrát prekonal Žigárdyho. V 8. min z ľavej strany Drevenák vyskúšal pozornosť Šúreka. V 12. min mohli domáci vyrovnať, no Šúrek kryl Brckovu dorážku takisto ako následnú gólovú šancu Hreusa. V závere tretiny pohrozili hostia, v 17. min sa Hollý ocitol sám pred Žigárdym. V 19. min sa Štěpánek snažil prekonať z ľavej strany domáceho gólmana, ale ani jedna šanca nebola využitá.

Do druhej tretiny domáci nastúpili so snahou o vyrovnanie. V 25. min vylúčili Dlouhého a Petruška zblízka mieril len do Žigárdyho betónov. Početnú výhodu nevyužili ani Žilinčania pri vylúčení Tupého. Kokavec v páde mieril len do Šúreka. Ako jednoducho vsietiť gól ukázal v 34. min obranca M. Varga, ktorý napálil od modrej a vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že tretina sa skončí nerozhodne, Fujerík polostrelou prekonal Žigárdyho, ktorému puk prešiel popod lapačku do siete - 1:2.

V úvode poslednej tretiny mohli domáci vyrovnať pri takmer štvorminútovej početnej prevahe, ale to sa im nepodarilo. V 45. min Kokavec nebezpečne zakrútil puk pred Šúrekom, výsledkom však bola len posunutá a prevrátená bránka hostí. Viac príležitostí na skórovanie mali Martinčania, v 48. min sa v šanci ocitol Vaško a o 4 minúty neskôr Hollý. Záver sa dohrával pri obojstranných vylúčeniach, no stav sa už nezmenil.

Žilina - MHC Mountfield 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 34. M. Varga (Valášek, T. Varga) - 6. Korytko (Š. Štěpánek), 39. Fujerík (A. Themár, A. Novotný). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička (obaja ČR) - Kalina, Smrek, 1126 divákov.

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, Árvay, M. Varga, T. Staňo - Drevenák, R. Krajči, T. Sýkora - M. Kokavec, Hreus, A. Lipovský - T. Varga, T. Troliga, O. Ďuriš - Drábek, Kubus, Valášek.

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, Ejem, Dvořák - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T.
Petruška, M. Hollý, Vaško - Korytko, Vilkoits, Kolena - Š. Štěpánek, Dírer, Slávik.

TRÉNERI O ZÁPASE

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Dnes nám stretnutie nevyšlo podľa predstáv. Vsietili sme jeden gól, ktorým
nemôžeme zdolať ani posledné mužstvo tabuľky. Na zápas sme nastúpili s obmeneným kádrom, hráčom veľa nevyčítam, bojovali, ale mrzia ma najmä nevyužité presilové hry. Musíme dať hlavu hore, čakajú na nás štyri duely a v hre je ešte dvanásť bodov."

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Zo strany médií bol o stretnutie veľký záujem, my sme ho však brali ako každé iné. Som rád, že sa nám podarilo dostať tam, kde sme boli pred reprezentačnou prestávkou. Trošku sme pozmenili formácie a vyšlo to. Všetci očakávali od domácich víťazstvo, boli pod tlakom, k nám sa priklonilo športové šťastie."

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Deep má tituly majstra a vicemajstra Európy

Koncom júna sa v českom Chomutove uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečných štýloch disco dance a disco freestyle. Súčasťou slovenskej reprezentácie boli aj tentoraz tanečníci z Deepu a žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej, ktorí vybojovali tituly majstra a vicemajstra Európy.