Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia
HÁDZANÁ, II. LIGA ŽIEN

Baby sa na jar rozbehli

Pevná obrana, výborné brankárky a efektivita v streľbe sa podpísala už pod tretie jarné víťazstvo medičiek.

HK Slávia Medik Martin - Lehnice 25:17 (13:9)

MARTIN. Slávii sa na jar darí, vyhrala už tretí zápas za sebou.

Martinčanky pred svojimi fanúšikmi začali dobre a v 8. min viedli 4:1. Potom však prišiel menší herný výpadok a aj zvrat v priebehu stretnutia. Za päť minút Lehničanky otočili na 5:4 vo svoj prospech. Bolo to však ich jediné vzplanutie.

„Dievčatá odpálili duel vo veľkom štýle. Opäť hrali pozorne a agresívne v obrane, čo je na jar ich najväčšia prednosť, navyše sa mohli spoľahnúť na výborne chytajúce brankárky. Chvíľková strata koncentrácie nám síce narobila menšie problémy, no gólmanka Nordahl v zlomových chvíľach vytiahla viacero kvalitných zákrokov, a tak po brejkových situáciách sme sa znovu dostali nielen do vedenia, ale i do rozhodujúceho trháku,“ hodnotil prvé dejstvo Marián Bednár, vedúci družstva Slávie.

Aj po prestávke pokračovali medičky v kvalitnom výkone. Zdobila ich spoľahlivosť v obrane a efektivita v útoku. Aj preto sa nikto nečudoval, že Martinčanky v 47. min vyhrávali už výrazným deväťgólovým rozdielom.

„Za jasného vedenia si svoju súťažnú premiéru mohla odkrútiť aj mladučká brankárka Sigrid Buck. Darilo sa jej a za päť minút zo štyroch striel chytila tri, vrátane sedmičky,“ pridal zaujímavosť Marián Bednár.

Zápas dohrali medičky v pohodovej atmosfére a na jeho konci ich publikom odmenilo veľkým potleskom.

Zostava a góly MARTINA: Beluská, Nordahl, Buck - Rost 4, Rosenberg 2, Osterhus 1, Dungworth 8, Grodem, Ruttkayová, Lund-Kordahl 1, Chabadová 2, Miková 3, Nilsen 2, Sletten 2.

1. Topoľčany 14 12 1 1 520:352 25

2. Senec 13 12 1 0 372:282 25

3. Kolárovo 13 10 0 3 382:278 20

4. Martin 14 7 0 7 327:300 14

5. Hlohovec 13 6 0 7 296:361 12

6. Čadca 14 5 1 8 309:344 11

7. Lehnice 13 5 0 8 314:335 10

8. N. Zámky 14 5 0 9 328:371 10