Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix
I. LIGA MUŽOV, SKUPINA STRED

Tlačiari celok Hriňovej o body neobrali

Tím Neografie stratil doma proti Hriňovej prvý zápas najmä pre slabú hru na sieti. V odvete síce Martinčania svoj výkon zlepšili, ale na zisk bodov to nestačilo.

Neografia Martin – Hriňová 0:3 (-18, -13, -17)

Neografia Martin – Hriňová 1:3 (-22, 19, -14, -23)

MARTIN. Začiatok prvého duelu bol vyrovnaný až do stavu 11:11. Potom hostia rýchlo získali trojbodový náskok a úvodné dejstvo dotiahli do úspešného konca. V ďalšom priebehu sa tlačiarom nedarilo najmä na blokoch a ani v útoku im takmer nič nevychádzalo. Preto ich protivník ľahko zvyšovali vedenie a na dlhé minúty ovládol dianie na ihrisku. Do tretej časti Martinčania vstúpili nekoncentrovane a prehrávali už 1:5. Následne síce ožili a zdramatizovali priebeh, no záver stretnutia opäť patril Hriňovej, ktorá bez straty setu dokráčala za víťazstvom.

Pred odvetou domáci zamiešali so zostavou. Ako nahrávač nastúpil Ječmeň, Bela sa posunul na blok a na pozícii libera sa predstavil Kalužný. Zmeny hernému prejavu Martina pomohli a druhé meranie síl bolo oveľa dramatickejšie. Už prvé sdejstvo Hriňová získala len vďaka vydarenej koncovke. Ďalší set patril Neografii, ktorej hráči v týchto fázach naklonili misky váh na svoju stranu. V ďalšom priebehu sa však domáci uspokojili. Ich protivník zacítil šancu a zobral turčianskemu celku šancu na zisk bodov.

MARTIN: Bela, Štrbák, Kováčik, Noll, Hroznár, Holý. Libero: Ječmeň. Striedal: Singer, Kalužný.

Ján Hošala, manažér Martina: - V prvom stretnutí sme mali niekoľko dobrých pasáži. Vo väčšine duelu však súper jasne dominoval na sieti. Nedarilo sa nám blokovať jeho útoky a chalani zas veľmi ťažko získavali body, pretože im nevychádzali kombinácie. Najmä preto bolo víťazstvo Hriňovej zaslúžené. Druhý súboj nás zastihol vo väčšej pohode. Najmä počas prvého a druhého dejstva sa mužstvu darilo eliminovať nedostatky, ktoré kazili našu hru v prvom meraní síl. S pribúdajúcim časom ale hráčom akoby dochádzala para, a tak nás súper opäť dokázal zdolať.

*Ostatné výsledky: Zvolen – Revúca 3:2 a 3:0, Hliník nad Hronom – Prievidza 0:3 a 0:3.

1. Prievidza 38 32 3 2 1 109:19 104

2. Zvolen 38 23 5 3 7 94:47 82

3. Hriňová 38 18 2 4 14 74:64 62

4. Revúca 38 16 0 3 19 58:73 51

5. Hliník n/Hr. 38 3 5 3 26 38:101 22

6. Martin 38 4 3 3 28 32:101 21

V sobotu cestujú volejbalisti Neografie Martin na palubovku Prievidze.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  3. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  4. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  5. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  6. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  7. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  9. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  10. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  1. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  2. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  3. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
  4. Vyberáme správny názov firmy
  6. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  7. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  8. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Povinné body vrátili Martin na čelo tabuľky

Hokejbalisti Martina bez väčších problémov zdolali posledný celok tabuľky z Třinca. Vrútky si svoj zápas v Nitre odložili.