Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard
KENO 10 III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Fomat rozbehnuté Humenné nedokázal zastaviť

V zaujímavom zápase proti Humennému sa Fomatu podarilo zmazať dvojgolové manko. Nakoniec sa však z víťazstva tešili v dobrej forme hrajúci hostia. Dnes Martinčania privítajú v dohrávke 19. kola celok Pohronia.

Fomat Martin – Humenné 2:3 (1:2)

ŽABOKREKY. Humenné vyhralo všetky tri jarné zápasy a kvalitný futbal ukázali jeho hráči aj v stretnutí proti Fomatu. Už v 6. min sa do úniku dostal Voroňák, no Pronaj pohotovým vybehnutím jeho stopercentnú príležitosť zneškodnil. Následne na druhej strane po prihrávke Škutu neuspel v dobrej šanci Ďungel. V 14. min kopali hostia roh a po nacvičenej akcii hlavou otvoril skóre Hreško. O štyri minúty neskôr nezvládli Martinčania hlavičkový súboj v strede ihriska a rýchlu kontru hostí zakončil presnou strelou Karnaj. Našťastie v 19. min predviedli kvalitnú kombinačnú akciu aj zverenci trénera Kureka. Na jej konci Škuta našiel voľného Mareka Facunu a ten znížil. Vzápätí mohol po peknej narážačke s Petrom Kolenom vyrovnať Ďungel, ale tutovku nepremenil. V závere prvého polčasu ešte mali obidva celky niekoľko sľubných šancí, skóre sa však nezmenilo.

Domácim výborne vyšiel vstup do druhého dejstva. V 53. min predviedol svoju rýchlosť Marek Facuna. Po pravej strane unikol defenzíve súpera, našiel v šestnástke voľného Ďungela, ktorý svojím prvým gólom v martinskom drese vyrovnal. O sedem minút neskôr však zamotalo hlavy obrane turčianskeho družstva duo Voroňák – Karnaj a druhý menovaný vrátil tímu z východu vedenie. V ďalšom priebehu stretnutia už futbalisti Humenného kontrolovali priebeh. Martinčania sa síce snažili s výsledkom niečo urobiť, no aktívne hrajúceho protivníka sa im už pod trvalejší tlak dostať nepodarilo. Hostia tak vyhrali aj štvrtý jarný duel a Fomat si musí na plný bodový zisk v odvetnej časti ešte počkať.

*Góly: 20. Marek Facuna a 53. Ďungel, resp. 14. Hreško, 18. a 59. Karnaj. Rozhodcovia: Čiernik – Hrdlička, Ličko. ŽK: 2:3. Diváci: 450.

FOMAT MARTIN: Pronaj – Sapieta (73. Palenčár), Romančík, Bízik, Burger – Thomka, Peter Koleno (65. Kollár) – Marek Facuna (53. Kačák), Brzák, Ďungel – Škuta. Tréner: Peter Kurek. HUMENNÉ: Brudňak – Peter Šuľák, Hreško, Pavol Šuľák, Paraska – Legdan (62. Vasiľ), Mihok, Ljubarskij, Popik – Voroňák (87. Dysko), Karnaj (90. Babin). Tréner: Jozef Valkučák.

Peter Kurek, tréner Martina: - V úvode prvého polčasu som svojich zverencov nespoznával. Boli veľmi nervózni a z toho pramenili ich zbytočné chyby. Súper naše zaváhania potrestal a pomerne lacno získal dvojgólový náskok. Potom sme sa dokázali zmobilizovať a vyrovnať stav na 2:2. Keď sa už zdalo, že začíname mať navrch, prišla po dlhej nakopávanej lopte ďalšia hrúbka a bolo po nádejach. Dnes mužstvo nepodalo optimálny výkon a viacerí hráči zaostali za svojimi možnosťami. Domácu jarnú premiéru sme si predstavovali inak a fanúšikom sa chcem ospravedlniť najmä za nezvládnutý úvod stretnutia.

*Ostatné výsledky 21. kola: Lučenec – Lipany 2:1, Vranov – Pohronie 3:1, Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 1:2, Prešov B – Trebišov 4:1, Kremnička – Poprad 1:2, Moldava – Banská Bystrica B 2:0, Námestovo – Košice B 5:0.

16. Kremnička 17 4 5 8 25:31 17

Dnes o 16.30 h privíta Fomat Martina na ihrisku v Žabokrekoch v dohrávke 19. kola lídra tabuľky Pohronie.

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Oslavujeme sto rokov spoločných vzťahov - Amerika na kolesách

Americkí diplomati a pracovníci veľvyslanectva sa vydajú karavanom naprieč Slovenskom. Počas 17 dní navštívia až 26 miest.

HOKEJ, PRÍPRAVA

Žilinskí vlci boli nebezpeční iba chvíľu, Martinčania im veľa nedovolili

Martin uspel aj v žilinskej odvete, tréner Spišák ocenil najmä disciplinovaný výkon celého tímu.

Lukáš Zeliska: Rado Somík je úplne v pohode

Navrátilec do martinského dresu Lukáš Zeliska nám prezradil, že francúzsku hokejovú súťaž výrazne skvalitnil príchod Kanaďanov

Naše mladé športové diamanty otestovala európska špička

V minulom týždni súťažili na seniorských kontinentálnych šampionátoch plavci aj atléti. Na obidvoch mal svoje želiezka v ohni i turčiansky šport.

Stále zásobujeme mládežnícke hokejové reprezentácie

Talentovaný Martin Volko reprezentoval martinský hokej na prestížnom turnaji osemnástok Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa tento rok hral v Kanade.