Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário
IV. LIGA SEVER

Ratajovci vyzmizíkovali ofenzívu Liptovského Hrádku

Vrútky prepásli najmä prvý polčas a nečakane stratili všetky body v Liet. Lúčke. Turč. Štiavnička po poctivom výkone uhrala bezgólovú remízu so silným Lipt. Hrádkom.

Liet. Lúčka – Vrútky 3:2 (2:0)

LIET. LÚČKA. Vrútočania začali zakríknuto a už v 10. min ich pohotovým zákrokom podržal Veselovský. O štyri minúty neskôr sa do jednej z mála šancí hostí dostal Gorgosz, no v koncovke neuspel. Domáci boli naďalej lepším tímom a v 22. min otvoril hlavou skóre Pentek. Zverenci Ivana Janigu sa stále nevedeli dostať z útlmu, a tak prišiel ďalší trest. V 35. min zbytočne stratili loptu v strede poľa a po peknej individuálnej akcii Zuzula bolo 2:0.

Po umývaní hláv v kabínehráči Lokomotívy v druhom polčase zabrali. Už v 47. min si na Letrikov center ideálne nabehol Rohoň a znížil. Vzápätí mohol vyrovnať Gorgosz, no výbornú príležitosť nepremenil. Potom sa do šance dostal i skúsený Rohoň, ale ani z tohto mráčika nezapršalo. V 65. min zle postavený múr Vrútok prepálil Zuzula a bolo 3:1. Tento gól hostí pribrzdil a znovu sa začali na ihrisku trápiť. Znížiť sa im podarilo až minútu pred koncom, keď sa o kozmetickú úpravu výsledku postaral Gorgosz.

*Góly: 19. Pentek, 35. a 65. Zuzula, resp. 47. Rohoň a 89. Gorgosz. VRÚTKY: Veselovský – Pravňan (46. Scherer), Zboja (75. Zvoda), Volna, Petrovič – Mojík (70. Sládek), Letrik, Rohoň, Pavlovič – Gorgosz, Mazúr.

Ivan Janiga, tréner Vrútok: - Chalani akokeby nepočuli úvodný hvizd rozhodcu a v prvom polčase podali podpriemerný výkon. Ich hre chýbal pohyb, nasadenia aj chuť pobiť sa o výsledok. Cez prestávku sme si v šatni vyložili karty na stôl, zamiešali so zostavou a druhé dejstvo bolo už o niečom inom. Škoda gólu na 3:1, ktorý súper strelil počas nášho najväčšieho tlaku. Ako sa nakoniec ukázalo táto situácia definitívne spečatila náš osud. Cez týždeň si s hráčmi musíme všetko poriadne rozdiskutovať, pretože hrať dobre len polčas nestačí.

Turč. Štiavnička – Lipt. Hrádok 0:0

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Turčiansky celok sa proti lídrovi tabuľky opäť prezentoval svojim typickým futbalom založenom na poctivom vykrývaní nebezpečných priestorov a dobrej taktickej disciplíne. Favorita sa domácim darilo držať na dištanc a Liptáci si v prvom dejstve nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť. Na druhej strane sa v 40. min zrodila veľká šanca, keď hostia zle zareagovali na dlhú loptu a Rendko sa dostal do veľmi dobrej streleckej pozície. V koncovke ale nenašiel potrebný pokoj, a tak sa skóre nemenilo.

Po zmene strán vedúci celok súťaže zvýšil obrátky, no obranný val Turč. Štiavničky bol naďalej veľmi pevný. Najlepšiu pasáž mali hostia medzi 65. a 80. min. V nej dokázali ratajovcov zatlačiť pred šestnástku tí však dirigovaný bezchybným Chalupkom v bráne náporu protivníka odolali. Tesne pred koncom vystrčili rožky aj domáci, ale Rendko nezakončil presne.

TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Tomka, Krištofík, Štefaničiak, Bodorík – Gregor, Kostra, Tavel, Rendko – Saniga (75. Rataj), Koťka.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Náš disciplinovaný výkon na silného protivníka platil. V obrane sme hrali takmer bezchybne a darilo sa nám zamestnávať aj ofenzívu protivníka. Prvý polčas bol absolútne vyrovnaný. V druhom dejstve nás síce Liptáci dostali pod mierny tlak, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Pri troške šťastia sme však mohli skórovať i my, a preto si myslím, že remíza je zaslúžená. Bod proti takémuto silnému protivníkovi je pre nás cenný.

*Ostatné výsledky 18. kola: Makov – Or. Jasenica 6:0, Trstená – Kys. Lieskovec 1:3, Rosina – Stráňavy 1:1, Bytčica – Tvrdošín 0:2.

1. Makov 13 10 1 2 35:11 31

2. Tvrdošín 13 10 0 3 26:12 30

3. Lipt. Hrádok 14 9 3 2 24:13 30

4. Stráňavy 13 7 3 3 30:15 24

5. Vrútky 14 7 2 5 26:20 23

6. Or. Veselé 14 6 3 5 25:21 21

7. Rosina 14 4 5 5 22:19 17

8. Kys. Lieskovec 14 5 1 8 21:27 16