Pohroma Turčanov, bodoval iba líder z Belej

Naši sa veľmi nevyznamenali, so súperom uspeli iba Beľania. Zvyšných päť turčianskych tímov vyšlo naprázdno.

Belá-Dulice – Likavka 5:2 (1:2)

BELÁ-DULICE. Od úvodných minút sa hral pod Lyscom otvorený futbal a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Ako prvý pohrozili líder tabuľky, ale Deltonov pokus tesne minul cieľ. V 13. min Beľania spravili chybu v strede poľa, ktorú potrestal otváracím presným zásahom stretnutia Halaš. Potom sa gólovo presadil i Vajagič, no rozhodca hraničnú situáciu posúdil ako postavenie mimo hry. V 26. min prišlo zaváhanie v strede domácej obrany a Goliš poistil náskok Likavky. O desať minút neskôr Valášek prudkou strelou z hranice šestnástky znížil a v ďalších fázach už favorit prebral iniciatívu.

V 47. min ešte brankár Likavky zneškodnil šancu Faziku, ale na bombu Deltona do pravého horného rohu už nestačil zareagovať. V 58. min si na ideálny Vajagičov center nabehol Delton a Belá dokonale otočila priebeh. Vzápätí len tesne minul bránu nebezpečný pokus Huleja. V 76. min už bolo 4:2. keď sa technickou strelou zo strednej vzdialenosti presadil Valášek. Desať minút pred koncom potiahol akciu po pravej strane agilný Vajagič a striedajúci Kopiš stanovil konečný výsledok.

Góly: 36. a 76. Valášek, 53. a 58. Delton a 80. Kopiš, resp. 13. Halaš a 26. Goliš. BELÁ-DULICE: Gonšor – Valášek, Vajagič, Delton (78. Kopiš), Šulan, Hulej, Páleš, A. Kováčik, Žabka, J. Kováčik (35. Fazika), Ondrla.

Palúdzka – Kláštor 3:1 (2:0)

PALÚDZKA. Prvú väčšiu šancu v zápase mali hostia, no po centri L. Mravca hlavičkoval Krutek zblízka mimo brány. Domáci hneď svoju úvodnú príležitosť využili, keď Kokavec z 20 m krížnou strelou z priameho kopu prekvapil Ďanovského.

V 32. min Lukášikov nádejný pokus vyrazil brankár Palúdzky iba pred Mórica a ten ju usmernil do siete. Kláštorčania sa však radovali predčasne, rozhodcovia gól pre postavenie mimo hry neuznali. O päť minút museli Turčania zhltnúť ďalšiu horkú pilulku. Ich defenzívou sa predral Stankovianský a po nešťastnom teči kláštoského obrancu lobom zvýšil na 2:0.

V druhom polčase snahu hostí o skorigovaniu výsledku pribrzdila situácia z 55. min. Kláštorčania po zlej rozohrávke v strede ihriska stratili loptu a najlepší hráč zápasu Stankovianský z brejku pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Turčania sa strelecky prebudili až v samom závere, v 90. min ich prehru zjemňoval prízemnou strelou k žrdi J. Jeťko.

Góly: 8. Kokavec a 37. a 55. Stankovianský, resp. 90. J. Jeťko. KLÁŠTOR: Ďanovský – T. Mravec, Doboš, Černák, Chmúrny – Krutek, J. Lukášik (78. Šumichrast), L. Mravec (68. J. Smiček), P. Šmiček – Móric (46. Švábik), J. Jeťko.

Dražkovce – Bešeňová 0:2 (0:1)

DRAŽKOVCE. Domácim nevyšiel úvod stretnutia a už v 10. min prehrávali, keď Vyšný z hranice šestnástky povedľa Čubu poslal loptu do siete. Liptáci mali aj potom opticky viac z hry a Dražkovčanom prakticky nič nedovolili. Naopak, sami mohli pridať i druhý gól. V 33. min po priamom kope podvihol hlavou loptu Baďo, tá však našťastie pre Turčanov len lízla hornú žrď.

Po prestávke tréner Drljača poslal na ihrisko dvoch nových hráčov, ale obraz hry sa zásadne nezmenil. Domáci sa síce snažili, ale lopta ich veľmi neposlúchala.

Liptáci vedomí si svojho náskoku sa spoliehali na brejky a hneď v 55. min im jeden vyšiel. Po prihrávke za obranu sa do nájazdu dostal Vyšný a rutinérsky skóroval.

Góly: 10. a 55. Vyšný. DRAŽKOVCE: Čuba – Čiljak, Hornák, Štefanides (68. Nezdoba), Pisch – Pedan (66. Haugvad), Pleško, Fekete, Murček, Vajda – Rapan (46. Jacobsen Morten).

Demänová – Sučany 2:1 (1:1)

DEMÄNOVÁ. Domáci vstúpili do stretnutia náporom a hneď v úvodnej minúte preverili Silvestra nebezpečnou strelou. Potom nasledovala séria rohov a po piatom z nich sa lopta odrazila ku Kanderovi, ktorého prudký pokus skončil v sieti. V 9. min pohrozili aj hostia, no Vojvoda po prihrávke od Kališa premeškal ideálny moment na zakončenie. Futbalisti Demänovej pokračovali v aktívnej hre, ale Tatran podnikal rýchle kontry, s ktorými mala defenzíva protivníka plné ruky práce. V 36. min Vojvoda ideálne našiel za obranou súpera nabiehajúceho A. Bellu a ten vyrovnal.

Aj po prestávke domáci pokračovali v nátlakovej hre založenej na dobrom pohybe. Prvú možnosť na zmenu skóre mal však hosťujúci Frkáň, no zápasové misky váh na stranu svojho tímu nepreklopil. V 59. min sa po závare pred bránou Tatrana dostala lopta k R. Bellovi a ten technickou strelou nedal Silvestrovi šancu. Sučiansky gólman potom viackrát bravúrny zákrokmi udržal svoje mužstvo v hre o dobrý výsledok. Jeho spoluhráči sa v záverečných fázach duelu nadýchli k náporu, žiaľ, vyrovnať sa im už nepodradilo.

Góly: 5. Kandera a 59. R. Bella, resp. 36. A. Bella. SUČANY: Silvester – Ďungel, Prchlík, Maruna (65. Kúdelka), Kališ, Vojvoda, M. Staňo, Bránik, Zelienka (53. Huličiar), A. Bella, Frkáň.

Turč. Kľačany – Dúbrava 0:2 (0:0)

TURČ. KĽAČANY. Domáci sa chceli odpútať od svojho súpera, ale zostalo len pri želaní. Kľačanci sklamali herne, chýbal im pohyb, nápad, presná prihrávka. Podobne na tom bola aj Dúbrava, a tak futbal v prvom polčase veľmi nenadchol.

Ani po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil, hostia však v 58. min z nevinnej akcie udreli. Na centrovanú loptu najvyššie vyskočil Švec a z hranice pokutového kopu hlavičkou oblúčikom prekonal Poništa. Potom sa nechal zbytočne vyprovokovať Jurkov a po oplácaní musel predčasne odísť pod sprchy. Liptáci využili presilovku v 74. min. Po krídle unikol Švec, následne poslal center do malého vápna a D. Dunaj zblízka nemal problém trafiť odkrytú bránu.

Góly: 58. Švec a 74. D. Danaj. T. KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz (46. Jurkov), S. Gregor, Bukovčan, Kvietok – Knapík, Botoš, Finta (77. Rúrik), Hykl (67. Pentek) – Kello, Peržeľ.

Vavrečka – Malý Čepčín 2:1 (1:1)

VAVREČKA. V súboji mužstiev z konca tabuľky sa hral v prvom polčase bojovný futbal, ale bez výraznejších šancí, či už na jednej alebo druhej strane. Napriek tomu sa obidvom mužstvám podarilo z minima vyťažiť maximum. V 15. min si pri rohovej zástavke Hromada vymenil loptu s Rešetárom a po jeho centri sa ľavačkou ponad brankára parádne trafil J. Chovanec. Oravčania odpovedali v 30. min, po priamom kope sa hlavou zblízka presadil Holmík.

Hneď po prestávke mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Topor skvele zasiahol, a tak sa skóre nemenilo. Oravčania sa ale nedali odradiť a s pribúdajúcim časom ovládli dianie na ihrisku. Tlak postupne silnel a nakoniec priniesol i ovocie. V 86. min po centri do malého vápna sa v skrumáži trojbodovo hlavičkou trafil Brčák.

Góly: 30. Holmík a 86. Brčák, resp. 15. J. Chovanec. MALÝ ČEPČÍN: Topor – T. Dianovský, M. Chovanec, Prokain, J. Šmatlák – Líner, M. Boďa, Koleník, Rešetár – J. Chovanec (70. Kubík), Ľ. Hromada.

Zvyšný výsledok 18. kola: Černová – Bobrov 3:0.

1 TJ Družstevník Belá 15 12 2 1 47:13 38
2 Máj Ružomberok - Černová 15 9 3 3 38:19 30
3 OŠK Bešeňová 15 9 1 5 27:17 28
4 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 15 8 2 5 32:31 26
5 OŠK Likavka 15 6 6 3 34:23 24
6 ŠK Demänová 15 7 3 5 40:32 24
7 ŠK Olympia Bobrov 15 7 3 5 32:29 24