Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga
IV. LIGA SKUPINA SEVER

Ratajova družina mala záver ako z rozprávky

Vrútočania napriek prevahe stratili dva body na pôde o záchranu bojujúcej Bytčice. Turčianska Štiavnička gólom v závere porazila v dôležitom súboji Rosinu.

Bytčica – Vrútky 1:1 (1:1)

BYTČICA. Domáci potrebujú body ako soľ a preto sa od prvej minúty snažili tlačiť pred Veselovského. Prvýkrát ho zamestnali v 8. min, no brankár Lokomotívy im výbornú príležitosť zmaril dobrým vybehnutím. V 17. min rozhodca nariadil proti Vrútkam prísny pokutový kop. Veselovský si síce na loptu siahol, ale napriek tomu Zuziak otvoril skóre. Postupne sa svojou kombinačnou hrou začali presadzovať aj hostia. Najskôr prestrelil bránu po spolupráci s Volnom z výhodnej pozície Rohoň. Potom po prihrávke od Rohoňa minul priestor troch tyčí z bezprostrednej blízkosti Zboja. V 43. min však pekne zbehol po krídle Petrovič, v šestnástke našiel voľného Gorgosza a ten pohotovou strelou vyrovnal.

Po zmene strán Vrútočania zatlačili súpera do hlbokej defenzívy. V 49. min Rohoňova tvrdá strela i s prispením šťastia trafila brankára protivníka. Vzápätí sa s obranou domácich pohral Scherer, no v koncovke bol málo dôrazný. V 77. min zas vo vyloženej pozícii prestrelil bránu Zboja. Následne spálil tutovku i Gorgosz, keď loptu z hranice päťky len napálil do gólmana Bytčice. V úplnom závere ešte Letrik vysunul Mazúra, no jeho pokus z hranice šestnástky tesne minul pravú tyč.

Góly: 17. Zuziak (pok. kop), resp. 43. Gorgosz. VRÚTKY: Veselovský – Volna, Mazúr, Petrovič, Prjevara – Mojík (50. Zvoda), Zboja, Letrik, Rohoň – Gorgosz, Scherer (80. Korbeľ).

Ivan Janiga, tréner Vrútok: - V úvode nás pribrzdila prísna jedenástka, zásluhou ktorej sa domáci dostali do vedenia. Postupne sme však prevzali iniciatívu a pred odchodom do šatní Gorgosz vyrovnal. V druhom polčase si chalani vytvorili možno päť čistých šancí, ale úplne vyhoreli v koncovke. Snahu mužstvu nemôžem uprieť, no s výsledkom nie som spokojný. V stretnutiach s takýmto súperom musíme získavať všetky body a dnes sme dva zbytočne stratili.

Turč. Štiavnička – Rosina 2:1 (1:1)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Zverenci trénera Tibora Rataja vstúpili do stretnutia aktívne. V ofenzíve boli aktívnejší a dokázali si vypracovať viacero dobrých streleckých príležitostí. V 15. min však musel odstúpiť zranený Tavel. Vzápätí vyšla hosťom rýchla akcia a Jánošík hlavičkou prekonal Chalupku. Po týchto dvoch úderoch domáci vypadli z tempa. Na ihrisku pribudli osobné súboje a viac sa bojovalo, ako hralo. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu ale Turčania ožili a opäť prebrali iniciatívu Tesne pred odchodom do kabín kopali roh, po ktorom Krištofík ideálne priťukol loptu Sanigovi a ten nekompromisným zakončením pod brvno vyrovnal.

Futbalisti Turčianskej Štiavničky pokračovali i v druhom polčase v dobrom výkone. Pokúšali sa zakončovať so všetkých pozícií a aktívnym prejavom sa snažili donútiť protivníka k chybe. Ich taktika slávila úspech v 85. min. Po peknom prenesení hry sa lopta dostala k rozbehnutému Koťkovi, ktorý krížnou strelou k tyči rozhodol o osude duelu.

Góly: 44. Saniga a 85. Koťka, resp. 16. Jánošík. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Tavel (15. Pitoňák), Krištofík, Fleško, Bodorík – Rendko, Kostra, Tomka, Koťka – Saniga, Gregor.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Po smolnom úvode, keď musel vystriedať zranený Tavel, a hneď na to sme inkasovali, nám chvíľu trvalo, kým našlo mužstvo správny rytmus. Potom však už chalani prevzali taktovku zápasu do svojich rúk. Dôležité bolo, že ešte pred prestávkou vyrovnali a gól do šatne im dodal ďalšie sily. V druhom polčase sme už na ihrisku dominovali, trpezlivo dobýjali bránu súpera a nakoniec sa zaslúžene dočkali víťazstva. Všetci hráči si dnes za svoj prístup k stretnutiu zaslúžia absolutórium.

Ostatné výsledky 22. kola: Tvrdošín – Liptovský Hrádok 5:2, Oravské Veselé – Kysucký Lieskovec 4:3, Makov – Stráňavy 5:0, Trstená – Lietavská Lúčka 3:0.

Ak školy nenájdu záchranári, treba poriadok v adresách

V Základnej škole s materskou školou na Gorkého ulici v Martine čakali záchranku. Prišla za dvanásť minút. Záchranári ju podľa GPS nenašli.

Dobročinný projekt #PomáhameĎalej v Galérii

Po Bratislave a Banskej Bystrici smeruje projekt #PomáhameĎalej do Martina. Týka sa aj projektov, ktoré súvisia s Turcom a Martinom.

Manuál pre maturantov: Kam a kedy na vysoké školy

Príloha v týždenníku MY Turčianske noviny zorientuje maturantov v druhom kole prijímacích pohovorov na vysoké školy. Nájdu v nej aj informácie o tom, koľko miest je na fakultách voľných.