Prekvapenie pod Lyscom, lídra zdolali Kľačany

Vzostup formy potvrdili zverenci trénera Miroslava Skaláka aj na ihrisku lídra súťaže. Kľačany viedli už 3:0, ale domáci sa prebudili a dvomi gólmi zdramatizovali výsledok. Na viac im však už chýbal čas i pokoj.

Belá-Dulice – Turč. Kľačany 2:3 (0:1)

BELÁ. V turčianskom derby sa hral v prvom polčase vyrovnaný futbal. Domáci lepšie začali a už v úvodnej minúte sa v pokutovom území pekne uvoľnil Hulej, no jeho strelu Poništ bravúrne zlikvidoval. Hostia odpovedali v 7. min, no po Kellovom pokuse mierenom k žrdi sa vyznamenal aj Gonšor. O ďalší strelecký pokus sa spoza šestnástky pokúsil Debnár, bránu však tesne minul. Vzápätí prekvapujúco udrelo na druhej strane. Z väčšej vzdialenosti to skúsil obranca hostí Gregor a Gonšor, ktorému lopta prekĺzla medzi prstami, nečakane inkasoval. Líder po góle Kľačancov pritlačil, ale okrem štyroch rohových kopov z prevahy nič nevyťažil.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po prestávke, hoci domáci mali viac z hry, pridali hostia ďalšie dva góly. V 59. min Nosák tvrdo atakoval obrancu Žabku, hralo sa však ďalej a útočník Kľačian zblízka zvýšil na 2:0 pre svoj tím. Aj tretí úspech Kľačancov Beľanov rozladil, lebo vraj padol zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Po prihrávke za obranu sa do nájazdu dostal Kello, ktorý svoju príležitosť premenil. V závere líder finišoval. V 79. min sa po Šulanovej strele dorážkou presadil Vajagič a o šesť minút neskôr sa zo štandardky ideálne ponad múr trafil Fazika. Viac však už Beľania nestihli, tri body si prekvapujúco odniesli Kľačanci.

Gól: 27. S. Gregor. BELÁ: Gonšor – A. Kováčik, Žabka, J. Kováčik (65. Fazika), J. Páleš – Valášek, Vajagič, Šulan, Delton (80. Kopiš) – Debnár, Hulej. KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz, S. Gregor, Botoš, Kvietok – Finta, Peržeľ, Kvietok, Bukovčan, Hykl (66. Cenkner) – Kello, Nosák (84. Knapík).

SkryťVypnúť reklamu

Kláštor – Malý Čepčín 4:1 (4:1)

KLÁŠTOR. Minulý týždeň sa trénerskeho kormidla vzdal Miroslav Jeťko, ktorého zatiaľ nahradil športový manažér Milan Šimko. Jeho zverenci začali s veľkou chuťou a už v 10. min sa nechytateľnou strelou pod brvno blysol Šumichrast. O ďalšie dve minúty sa v skrumáži najlepšie zorientoval A. Ďanovský, ktorý doslova pretlačil loptu do siete. Keď už sa hostia dostávali z najhoršieho, prišla ďalšia rana. V 25. min si na rohový kop zo zadnej pozície na päťku nabehol Chmúrny a nekompromisne zvýšil na 3:0. Až potom sa k slovu dostala aj Družba, v 29. min korigoval výsledok parádnou strelou pod brvno Koleník. Do prestávky však domácim vrátil trojgólové vedenie P. Smiček, keď jeho prízemná strela aj s prispením hosťujúceho hráča skončila v sieti.

SkryťVypnúť reklamu

V druhom polčase sa už na výsledku nič nezmenilo, zápas sa prakticky dohrával. Zverenci trénera Koleíka síce mali snahu ešte s výsledkom niečo urobiť, domáci ich však držali na dištanc. Väčšinou sa tak hralo medzi šestnástkami, šancí bolo už pomenej.

Góly: 10. Šumichrast, 12. A. Ďanovský, 25. Chmúrny, 38. P. Šmiček, resp. 29. Koleník. KLÁŠTOR: Pekárik – Cabada, L. Mavec, Chmúrny, Šumichrast – Černák, Lukášik (80. Maroš), T. Mravec, P. Smiček (73. L. Halahija) – Švábik, A. Ďanovský (53. J. Smiček). MALÝ ČEPČÍN: Topor – T. Dianovský, M. Chovanec, Kubík, M. Líner – J. Chovanec, M. Boďa (46. Baruník), Koleník, Rešetár – Ch. Chovanec (R. Boďa), ľ. Hromada

Bobrov – Dražkovce 0:0

BOBROV. Tréner Drljača nemal k dispozícii brankára, a tak medzi tri žrde putoval útočník Rapan. Ten sa vyznamenal hneď v úvode, keď zlikvidoval nepríjemnú strelu domáceho hráča. Pekne potom vystrelil aj hosťujúci Pleško, ale ani brankár Bobrova sa nedal prekvapiť. V 36. min mal najväčšiu šancu prvého dejstva Šípoš, avšak jeho samostatný nájazd oravský gólman kryl. Favorit väčšinu polčasu „dusil“ hostí pred ich šestnástkou, ale do väčšej možnosti sa nedostal, Dražkovčania mu pozorným bránením veľa nedovolili.

Druhý polčas sa niesol v znamení veľkej prevahy domáceho tímu. Tesne po prestávke mal gól na kopačke Plančo, ale zblízka prekopol odkrytú bránu. V 55. min sa zas vyznamenal Rapan, ktorý zázračne vyrazil strelu domáceho hráča. Oravčania sa v koncovke trápili, v 69. min ani po druhý raz nedopravili loptu od prázdnej brány. Hostia mohli nakoniec aj vyhrať, v nadstavenom čase trafil Čiljak spojnicu.

DRAŽKOVCE: Rapan – Pisch, Hornák, Murček, Jesenský – Čiljak, Pleško (47. Kijonka), Vajda, Haugvad – Šípoš, Pedan.

Sučany – Dúbrava 0:4 (0:0)

SUČANY. Do šesťbodového duelu vstúpili súperi opatrne. Prílišná zodpovednosť akoby hráčom na obidvoch stranách zväzovala nohy a preto sa snažili predovšetkým neurobiť chybu. Tatran hrajúci v oklieštenej zostave bol o niečo aktívnejší, no keď sa jeho hráči dostali ku koncovke nedokázali zaskočiť pozorného gólmana protivníka. Keďže ani hostia nechceli inkasovať ako prví a v ofenzíve príliš veľkou aktivitou nehýrili odchádzalo sa do šatní za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu však Sučanaci vstúpili veľmi zle. Už v 47. min potrestal ich hrubú chybu Rakulčiak. Potom síce mohli domáci vyrovnať, ale lopta z hlavy nestarnúceho Václavíka skončila na brvne, od ktorého sa odrazila len na bránkovú čiaru, a preto rozhodcovia gól neuznali. Vzápätí sa tak opäť strelecky presadil Rakulčiak a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Keď v 55. min pridal tretí presný zásah Dúbravy D. Danaj bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Stretnutie sa potom už len dohrávalo a štvrťhodinu pred koncom dal konečnú podobu výsledku po ďalšom zaváhaní defenzívy Tatrana hosťujúci Roháč.

Góly: 47. a 52. Rakulčiak, 55. D. Danaj a 74. Roháč. SUČANY: Ďubašák – Peťko, Prchlík, Nosek (57. Silvester), Huličiar – Zelienka, M. Staňo, Vajdel, Vojvoda – Majerčík, Václavík.

Ostatné výsledky 23. kola: Demänová – Palúdzka 2:1, Černová – Vavrečka 8:0, Likavka – Bešeňová 0:0.

1 TJ Družstevník Belá 22 16 3 3 61:22 51
2 Máj Ružomberok - Černová 22 13 5 4 64:27 44
3 ŠK Olympia Bobrov 22 11 5 6 42:33 38
4 ŠK Demänová 22 11 3 8 54:45 36
5 OŠK Bešeňová 22 10 3 9 33:29 33
6 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 22 9 6 7 47:45 33
7 OŠK Likavka 22 8 8 6 40:33 32
8 FC TVS Kláštor pod Znievom 22 9 4 9 37:35 31
9 Družstevník Dražkovce 22 6 9 7 26:32 27
10 Pokrok Turčianske Kľačany 22 8 2 12 36:41 26
11 TJ Slovan Magura Vavrečka 22 6 8 8 35:41 26
12 Tatran Sučany 22 7 1 14 40:74 22
13 ŠK Agro Baník Dúbrava 22 5 3 14 19:45 18
14 Družba Malý Čepčín 22 4 2 16 27:59 14
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 000
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 190
  3. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 545
  4. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 4 335
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 154
  6. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 594
  7. Plátené tašky a opakované použitie 3 444
  8. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 2 428
  1. Ivan Mlynár: Ako si Robert Fico strčil do vrecka európskych politikov a zahral si pingpong s Bohom.
  2. Martin Pollák: Kreslený humor XVIII História
  3. Ivan Čáni: Klamár Kéry sa točil ako had.
  4. Martin Fronk: Brhlovce: Krumplová diera vytesaná do skaly
  5. Jozef Ivan: Google nadržiava babrákom
  6. Otilia Horrocks: Pozor !! Významná úprava VZN o parkovaní v Košiciach v neprospech osôb motoristov ŤZP !!!
  7. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053 (II. časť)
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy?
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 418
  2. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 005
  3. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 949
  4. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 936
  5. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 9 681
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 7 933
  7. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 722
  8. Ján Valchár: No a tie Orešniky gďe? 4 696
  1. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  2. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  3. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  4. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  5. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  6. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  7. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  8. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Sprievod začal pri katolíckom kostole.

Program Dní mesta Martin končí v sobotu.


Skúsený brankár vie pomôcť tímu rôznymi spôsobmi.

Cez víkend sa hrá posledné kolo druhej triedy aj piatej ligy.


Staré kvetináče oživili farebné trvalky.

Pri kvetináčoch bude bezplatná burza rastlín.


Keď si sadnete do vlakovej jednotky Panter, cítite sa ako doma v obývačke.


  1. Ivan Mlynár: Ako si Robert Fico strčil do vrecka európskych politikov a zahral si pingpong s Bohom.
  2. Martin Pollák: Kreslený humor XVIII História
  3. Ivan Čáni: Klamár Kéry sa točil ako had.
  4. Martin Fronk: Brhlovce: Krumplová diera vytesaná do skaly
  5. Jozef Ivan: Google nadržiava babrákom
  6. Otilia Horrocks: Pozor !! Významná úprava VZN o parkovaní v Košiciach v neprospech osôb motoristov ŤZP !!!
  7. Matúš Grznár: Prosperujúci domov kdekoľvek na Slovensku – píše sa rok 2053 (II. časť)
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy?
  1. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 418
  2. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 005
  3. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 11 949
  4. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 936
  5. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 9 681
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 7 933
  7. Rastislav Puchala: Ficov budapeštiansky pride 4 722
  8. Ján Valchár: No a tie Orešniky gďe? 4 696
  1. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  2. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  3. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  4. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  5. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  6. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  7. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
  8. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)

Už ste čítali?