Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír
FUTBAL, I. TRIEDA

Dole je stále tesno, namočených je viac

Vedúce Diviaky rozdielom triedy uspeli v Blatnici a nezadržateľne smerujú k víťazstvu v súťaži. Na druhej strane tabuľky sa poradie menilo, Krpeľany po víťazstve 5:1 vrátili Čierneho Petra do rúk Trebostovčanov, dokonca už predbehli aj Košťany.

Blatnica – Diviaky 0:6 (0:2)

Už v 12. min favorizovaní hostia viedli, keď Privitzer šikovne prehodil domáceho gólmana. Hostia v 22. min poisťovali svoje vedenie, umnou strelou sa blysol T. Koleno.

Aj po prestávke mali zverenci trénera Kovalčíka jasnú prevahu, ktorú vyjadrili ďalšími gólmi. V 51. min sa k odrazenej lopte dostal Horvát a pohotovo ju usmernil do siete. V 70. min už bolo 0:4, keď Privitzer dorážkou preukázal v skrumáži svoje strelecké umenie. Hostia sa neuspokojili a v 74. min sa do listiny strelcov zapísal aj skúsený J. Koleno. V závere stretnutia z penalty pečatil vysokú výhru Diviak P. Koleno.

Góly: 12. a 70. Privitzer, 22. T. Koleno, 51. Horváth, 74. J. Koleno a 86. P. Koleno (pok. kop). BLATNICA: Bágel – Ľ. Medvecký, Popluhár, M. Škuta, Baranček, Petrinec (Kozák), Kalnický, Bohuš, Hideg, T. Bada (Lukáč), Štefunda (M. Medvecký). DIVIAKY: M. Ursíny – Kubica, Lehotský, Cíger, Turčány (R. Ursíny), P. Koleno, T. Koleno (M. Kubatka), Privitzer, Horváth, J. Koleno, Š. Kviatkovský (M. Kviatkovský).

Mošovce – Košťany 2:0 (1:0)

Zápas vysokú kvalitu nepriniesol, ale domáci napriek tomu splnili úlohu favorita. K trom bodom ich naštartoval v 12. min Šavol, keď technickou strelou k žrdi potrestal zaváhanie hostí v obrane. Tí tento moment ľutovali, lebo v podobnej situácii predtým nepochodili. V 20. min sa potom ešte predviedol domáci Straka, ktorý trafil žrď.

Po prestávke mohol vyrovnať Klučinec, v dobrej pozícií ale prestrelil bránu. Mošovčania si definitívne vydýchli až v 86. min, keď Švadlenka vyrazil strelu M. Zubáňa iba pred Škutu, ktorý pohotovou dorážkou nemal problém usmerniť loptu do siete.

Góly: 12. Milan Šavol a 86. T. Škuta. MOŠOVCE: Plešo – M. Petrovič ml., Škuta, J. Ertel (Straka), Lúdik, M. Šavol, P. Zubáň, Magoč, Jelluš, M. Petrovič st., Miškoci (M.Zubáň). KOŠŤANY: Švadlenka – Sobkuliak, Krkoša, Golský, Šranc, Martinček, Zigo, Báthory, KĽučinec, Smutný, Rohoň (Kotlár).

Dubové – Lipovec 3:0 (0:0)

Dubovčania sa na súpera výborne pripravili a aktívnou hrou mu toho na ihrisku príliš nedovolili. Už v prvom dejstve si vytvorili viacero výborných streleckých príležitostí a po zakončení Ertela pomohlo hosťom dokonca brvno. V 55. min však mohli udrieť Lipovčania, ale Kúdelka trafil len tyč. O päť minút neskôr domácim vyšla pekná kombinácia a J. Hrivnák strelou z vnútra šestnástky otvoril skóre. V 67. min po rýchlej akcii ten istý hráč zoči–voči Hübnerovi nezaváhal a bolo 2:0. O osem minút neskôr vnikol do otvorenej obrany súpera P. Vereš a definitívne spečatil zaslúžené víťazstvo tímu z horného Turca.

Góly: 55. a 67. J. Hrivnák a 75. P. Vereš. DUBOVÉ: P. Lettrich – Páleš, Ďatko, M. Daubner, Ertel, M. Vereš (Rakyta), Biščák (Ondrík), Očkaj, D. Hrivnák, P. Vereš, J. Hrivnák (Čemi). LIPOVEC: Hübner – Šenšel, Homola, Raček, Kúdelka, Keller, Janák, Kosinka, Ertl, Páleš, Turzo.

Sklabiňa – Necpaly 3:3 (2:0)

Ratajovci mali vydarený vstup do stretnutia a v 13. min po góloch Fleška viedli dvojgólovým rozdielom. Vtedy nikomu asi nenapadlo, že zápas skončí remízou. V 19. min však putoval predčasne pod sprchy M. Fučela a domáci dohrávali zápas v oslabení.

V prvom dejstve sa ešte dobre bránili, no v druhom, keď im už dochádzali sily, prišli aj chyby. V 66. min Ritkuf dorážkou znížil a o desať minút aj vyrovnal, keď vyhral osobný súboj s domácim gólmanom. Sklabinčania však išli ešte raz do vedenia, v 78. min premenil jedenástku Žilák. Tento stav však dlho nevydržal, už o dve minúty po rohovom kope hlavičkou vyrovnal Roháčik.

Góly: 7. a 13. A. Fleško a 78. Žilák (pok. kop), resp. 66 a 76. Ritkuf a 80. Roháčik. SKLABIŇA: Bobček – J. Blizniak, Macek, Lacek (Šupena), Bambúšek, M. Truchlík (Horňák), M. Fúčela, Wehle, R. Fučela, Žilák, A. Fleško. NECPALY: Debnár – J. Keveš, Roháčik, V. Keveš, Pravňan, Staník, R. Hanzel, Ritkuf, Maroš (M. Hanzel), Dolník, Pádej.

Príbovce – Žabokreky 1:0 (1:0)

Domáci vstúpili do stretnutia lepšie, keď v 17. min využil na otvorenie skóre dlhú prihrávku za obranu Mazurák. Potom sa hra presunula do stredu ihriska a obidvaja protivníci predovšetkým pozorne bránili. Po zmene strán hostia otvorili hru a dokázali si vytvoriť i niekoľko dobrých šancí, v pohode chytajúceho Jadroňa však neprekonali. Príbovčania hrozili najmä z rýchlych brejkov, no ani oni už svoje víťazstvo ďalším presným zásahom neprikrášlili.

Gól: 17. Mazurák. PRÍBOVCE: Jadroň – Stráňaj, Svitač, D. Lukášik, Mucha, Mazurák, Kmeť (Vlas), Janík, Koželuha, Poživenec (Staňo), Veterník (Styk). ŽABOKREKY: Štefánik – Líška, Jariabka, P. Kalnický, Jesenský (Bielický), Hulej, Maruniak, Majerčík, D. Kalnický, Horník, M. Kalnický.

Bystrička – Turany 2:2 (1:1)

V prvom polčase boli o niečo aktívnejší hostia a v 33. min otvoril skóre po štandardnej situácii Golier. Vzápätí však pekne potiahol loptu Dubovec a jeho prihrávku využil na vyrovnanie Paško. Potom musel ísť za oplácanie pod sprchy hráč Turian. V 46. min ale L. Majerík strelou z 35 metrov vrátil svojmu tímu vedenie. Slovan zareagoval o dve minúty neskôr a po peknej individuálnej akcii Paška bolo 2:2. Následne vrhla Bystrička všetky sily do útoku. Jej hráči si vytvorili viacero čistých šancí, no výsledok sa už nezmenil. Najväčšie príležitosti mali Mazurák, ktorý neprekonal Gajdošecha ani z bezprostrednej blízkosti a Barčin, ktorého nádhernú delovku zastavilo brvno.

Góly: 37. a 48. Paško, resp. 33. Golier a 46. L. Majerík. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Kubinec (Marko), Kovanič, Blažek, Mazurák (Pinčiar), Človiečik, Barčin, Dubovec (Sirek), Jaško, Paško. TURANY: Gajdošech – Mišuta, M. Majerík, Meliš, Getta, Lacúch, Golier, L. Majerík (Bardy), Vrabec, Garaj, Kiš.

Krpeľany – Trebostovo 5:1 (1:1)

Domáci po vysokom víťazstve posunuli Čierneho Petra do rúk Trebostovčanov, ktorí nezvládli druhý polčas. Hostia pritom lepšie začali a v 14. min sa ujali vedenia po nádhernej strele Grusmana, ktorá skončila pod brvnom. Dynamo odpovedalo až v závere polčasu, po faule na Klobučníka s istotou premenil penaltu E. Časár.

Po prestávke pomohli hru Krpelian oživiť striedania. Tréner Pronaj mal pri nich šťastnú ruku, lebo v 57. min po rýchlej akcii práve striedajúci M. Vojt nekompromisne prestrelil Záborského. O tri minúty sa hráči Dynama tešili znovu, na 3:1 po rohovom kope hlavičkou zvýšil R. Vojt. Potom prišli chvíle M. Badáňa. V 66. min svojim prienikom tak zmiatol hostí, že si odrazenú loptu sami poslali do siete. O ďalších päť minúť domáci útočník po prihrávke za obranu, keď obstrelil brankára Záborského, aj so šťastím prikrášlil výsledok.

Góly: 45. E. Časár (pok. kop), 57. M. Vojt, 60. R. Vojt, 66. a 71. Badáň, resp. 14. Grusman. KRPEĽANY: Raffaj – S. Poliak, Dérer, J. Poliak, Hajas (M. Vojt), R. Vojt, Kráľ (Vaňko), Klobučník, E. Časár, Badáň, D. Časár (Volna). TREBOSTOVO: Záborský – Trimaj, Kulašiak, Spokuliak (Fľak), Výbošťok, Porubčanský, Čepčány, Šťastniak (Druschel), Grusman, Stehlík, Marguš.

1. Diviaky 22 18 3 1 62:11 57

2. Mošovce 22 14 5 3 48:16 47

3. Lipovec 22 14 1 7 57:28 43

4. Turany 22 13 2 7 46:32 41

5. Žabokreky 22 12 4 6 31:31 40

6. Dubové 22 12 3 7 52:34 39

7. Príbovce 22 9 4 9 31:33 31

8. Blatnica 22 8 4 10 37:44 28