Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor
IV. LIGA SEVER

Janigovci sa pochlapili, no ratajovci svojho trénera sklamali

Loky doma vybojovala tri body najmä zásluhou vysokej streleckej efektivity v prvom polčase. Turčianskej Štiavničke nevyšiel zápas v Lietavskej Lúčke a po slabom výkone prehrala 0:2.

Vrútky – Or. Veselé 3:1 (3:0)

VRÚTKY. Začiatok bol z oboch strán opatrný a vôbec to nevyzeralo na to, že domáci budú v 16. min vyhrávať už dvojgólovým rozdielom. O prvý presný zásah Lokomotívy sa postaral po Korbeľovom vyhranom osobnom súboji a Gorgoszovej spätnej prihrávke technickou strelou k žrdi Letrik. Potom Turčanom vyšla rýchla akcia po pravej strane a po Gorgoszovej ďalšej gólovej prihrávke nemal Scherer problém zblízka prekonať Trnovského. Oravčania v zostave so štyrmi Turčanmi sa snažili hrať kombinačne, no loptu dlho držali na svojich kopačkách, a tak ich prvá črtajúca sa príležitosť prišla až v 35. min, no Babnič pri koncovke váhal a nakoniec ani Veselkovského neohrozil. V 40. min domáci priklincovali hostí po tretí raz. Vrútocký kanonier Gorgosz si po ďalšom brejku najprv pripravil pozíciu na zakončenie a potom z hranice šestnástky prízemnou strelou k žrdi prekonal bezmocného Trnovského.

Po prestávke Oravčania výrazne ožili a hneď po zmene strán mohli rýchlo korigovať výsledok, no po Ociepkovej hlavičke Mazúr obranným zákrokom zastúpil v malom vápne svojho gómana. V 53. min sa sám pred domácim brankárom ocitol Pisarčík, ale Veselovský dobre vybehol a nohou loptu vyrazil. O minútu z 30 metrov pálil Briš a opečiatkoval brvno. V 66. min sa už hostia dočkali, keď im vyšla rýchla akcia na jeden dotyk, na ktorej konci bol všade prítomný Kempný. Oravčania boli ďalej nebezpeční, v 74. min Babničovu tutovku vygumoval Veselovský, o minútu neskôr ten istý hráč zblízka hlavičkoval vedľa brány. V druhom polčase boli hostia lepší, no doplatili na nízku efektivitu pri zakončení. V 90. min ich za to mohol ešte potrestať Gorgosz, vo vyloženej šanci ale tesne minul bránu.

Góly: 12. Letrik, 16. Scherer a 40. Gorgosz, resp. 66. Kempný. VRÚTKY: Veselovský – Prjevara, Volna, Mazúr, Petrovič – Rohoň, Zboja, Letrik (61. Mojík), Korbeľ (69. Havran) – P. Gorgosz, Scherer (76. Kľačan).

Ivan Janiga, tréner Vrútok: - Hostia hrajú otvorený futbal, nezvyknú sa zabetónovať na svojej polovici. Diváci tak videli atraktívne predstavenie, ktoré sa im muselo páčiť. O našej výhre rozhodla efektivita pri našich brejkoch, darilo sa nami ich zakončiť. Po prestávke sa mužstvo až príliš stiahlo, akoby chcelo len brániť výsledok. Súper mal viac z hry, no nás pri jeho šanciach podržal brankár Veselovský.

Liet. Lúčka – Turč. Štiavnička 2:0 (0:0)

LIET. LÚČKA. Úvod stretnutia bol od začiatku opatrný, pretože súperi pozorne strážili svoju polovicu. Vzruchu pred obidvomi bránami bolo málo a čo nestihli zastaviť obrancovia, zlikvidovali gólmani. Približne od 25. min však domáci výrazne zlepšili pohyb aj agresivitu. Rýchlo odoberali hosťom loptu, dobre kombinovali a začali využívať celú šírku ihriska. Futbalisti Turč. Štaivničky sa dostali pod tlak a do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu len vďaka výbornému výkonu brankára Chalupku.

Po zmene strán síce nápor Lietavskej Lúčky zoslabol, no v 51. min neustrážili Turčania štandardku protivníka a po centri od rohovej zástavky otvoril skóre Papajčík. Vzäpatí sa opäť vyznamenal Chalupka, keď bravúrnym zákrokom zneškodnil pokutový kop Zuzulovi. V 64. min však zverenci trénera Rataja príliš dlho váhali s rozohrávkou, zbytočne stratili loptu a po vysunutí od spoluhráča zvýšil na 2:0 Zuzula, ktorý tak odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie. V ďalšom priebehu stretnutia už domáci futbalisti kontrolovali priebeh duelu a zaslúžene získali všetky tri body.

Góly: 51. Papajčík a 64. Zuzula. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Pitoňák, Tavel, Krištofík, Bodorík – Koťka, Kostra, Rendko, Fleško – Saniga, Gregor.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Dnes sme podali asi najslabší výkon v sezóne. Náš herný prejav zniesol prísnejšie kritériá len prvých dvadsať minút. Potom nám už chýbal pohyb, nasadenie a tiež snaha pobiť sa o dobrý výsledok. Všetky pozitívne atribúty, ktoré zdobia mužstvo Turčianskej Štiavničky, zostali v šatni. Vôbec tomu nerozumiem. V každom prípade chalani by sa mali nad takýmto prístupom zamyslieť.

*Ostatné výsledky 23. kola: Rosina – Makov 2:2, Stráňavy – Bytčica 1:0, Kysucký Lieskovec – Tvrdošín 4:1, Liptovský Hrádok – Oravská Jasenica 4:0.

1. Lipt. Hrádok 21 14 3 4 43:20 45

2. Makov 18 14 2 2 51:15 44

3. Tvrdošín 19 14 0 5 40:21 42

4. Stráňavy 20 10 5 5 35:24 35

5. Vrútky 20 9 4 7 35:28 31

6. Kys. Lieskovec 21 9 2 10 39:38 29

7. Or. Veselé 20 8 3 9 36:37 27

8. Rosina 20 6 6 8 30:30 24