Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix
KENO 10 III. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

Fomaťaci by potrebovali, aby zakázali polčasové prestávky

Fomat v Námestove mohol bodovať, no opäť mu ušiel štart do druhého polčasu. Rozhodujúci gól inkasoval minútu po prestávke.

Námestovo - Fomat Martin 1:0 (0:0)

NÁMESTOVO. V prvom polčase mali futbalisti Fomatu územnú prevahu. V 8. min síce pohrozili zásluhou Snováka ako prví domáci, no už o päť minút neskôr spálil tutovku Garaj. Potom ťažil zo Sapietovho dôrazu Garaj, ale ani vo svojej druhej šanci neuspel. V 30. min vystrčili rožky i Oravčania, s Kubalovým pokusom si však pozorný Pronaj poradil. Štyri minúty pred odchodom do šatní sa po Ďungelovom dlhom aute lopta dostala k Thomkovi, ktorý však premeškal moment prekvapenia a jeho zakončenie z vnútra šestnástky defenzíva súpera zblokovala.

Na začiatku druhého polčasu si už tradične Martinčania zobrali oddychový čas. Po rohu domácich nechali v päťke úplne voľného Šmiheľa a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal bezmocného Pronaja. V 67. min Kollár pekne priťukol loptu Burgerovi a jeho strela tesne minula ľavú tyč. O päť minút neskôr predviedol peknú individuálnu akciu Kollár, ale i jeho zakončenie zblokoval obranca protivníka. O tri minúty pripravil Romančík dobrú pozíciu na vyrovnanie Škutovi, no útočník Fomatu v koncovke neuspel. Vzápätí ešte mohol poistiť náskok Námestova striedajúci Kurtulík, ten však z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu.

Gól: 47. Šmiheľ. Rozhodcovia: Jánoš – Chládek, Čajka. ŽK: 1:0. Diváci: 350.

FOMAT MARTIN: Pronaj –Burger,Romančík, Bízik, Ižip (60. Marek Facuna)– Peter Koleno, Thomka – Sapieta, Garaj (66. Kollár), Ďungel (53. Brzák) – Škuta. Tréner: Peter Kurek. NÁMESTOVO: Smataník – Lúchava, Habiňák, Stašiniak, Šmiheľ, Siman, Snovák, Baričák (75. Kurtulík), Pňaček (63. Čiernik), Hollý, Kubala. Tréner: Pavol Strapáč.

Peter Kurek, tréner Martina: - Z Námestova sme si dnes určite mohli odniesť nejaký ten bod. Už asi po tisíci raz však prišla hlúpa chyba na začiatku druhého polčasu a tá rozhodla a osude zápasu. Neviem, čo s tým ideme robiť, asi cez prestávku nepôjdeme do kabíny a radšej budeme na ihrisku robiť strečing. Za výkon môžem pochváliť Sapietu, Romančíka, Pronaja a Burgera. Nemôžem povedať, že by ostatní nechceli, no navyše v zápase nič neodovzdali.

Ostatné výsledky 29. kola: Humenné – Lipany 2:0, Košice B – Lokomotíva Košice 1:2, Pohronie – Trebišov 1:3, Banská Bystrica B – Poprad 0:1, Lučenec – Kremnička 0:2, Moldava – Prešov juniori 1:1, Vranov – Spišská Nová Ves 1:0.

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  4. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  5. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  6. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  7. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  9. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  10. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  1. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  2. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  3. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
  4. Vyberáme správny názov firmy
  6. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  7. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  8. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Povinné body vrátili Martin na čelo tabuľky

Hokejbalisti Martina bez väčších problémov zdolali posledný celok tabuľky z Třinca. Vrútky si svoj zápas v Nitre odložili.