Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana
KENO 10 III. LIGA - SKUPINA VÝCHOD

Fomaťaci by potrebovali, aby zakázali polčasové prestávky

Fomat v Námestove mohol bodovať, no opäť mu ušiel štart do druhého polčasu. Rozhodujúci gól inkasoval minútu po prestávke.

Námestovo - Fomat Martin 1:0 (0:0)

NÁMESTOVO. V prvom polčase mali futbalisti Fomatu územnú prevahu. V 8. min síce pohrozili zásluhou Snováka ako prví domáci, no už o päť minút neskôr spálil tutovku Garaj. Potom ťažil zo Sapietovho dôrazu Garaj, ale ani vo svojej druhej šanci neuspel. V 30. min vystrčili rožky i Oravčania, s Kubalovým pokusom si však pozorný Pronaj poradil. Štyri minúty pred odchodom do šatní sa po Ďungelovom dlhom aute lopta dostala k Thomkovi, ktorý však premeškal moment prekvapenia a jeho zakončenie z vnútra šestnástky defenzíva súpera zblokovala.

Na začiatku druhého polčasu si už tradične Martinčania zobrali oddychový čas. Po rohu domácich nechali v päťke úplne voľného Šmiheľa a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal bezmocného Pronaja. V 67. min Kollár pekne priťukol loptu Burgerovi a jeho strela tesne minula ľavú tyč. O päť minút neskôr predviedol peknú individuálnu akciu Kollár, ale i jeho zakončenie zblokoval obranca protivníka. O tri minúty pripravil Romančík dobrú pozíciu na vyrovnanie Škutovi, no útočník Fomatu v koncovke neuspel. Vzápätí ešte mohol poistiť náskok Námestova striedajúci Kurtulík, ten však z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu.

Gól: 47. Šmiheľ. Rozhodcovia: Jánoš – Chládek, Čajka. ŽK: 1:0. Diváci: 350.

FOMAT MARTIN: Pronaj –Burger,Romančík, Bízik, Ižip (60. Marek Facuna)– Peter Koleno, Thomka – Sapieta, Garaj (66. Kollár), Ďungel (53. Brzák) – Škuta. Tréner: Peter Kurek. NÁMESTOVO: Smataník – Lúchava, Habiňák, Stašiniak, Šmiheľ, Siman, Snovák, Baričák (75. Kurtulík), Pňaček (63. Čiernik), Hollý, Kubala. Tréner: Pavol Strapáč.

Peter Kurek, tréner Martina: - Z Námestova sme si dnes určite mohli odniesť nejaký ten bod. Už asi po tisíci raz však prišla hlúpa chyba na začiatku druhého polčasu a tá rozhodla a osude zápasu. Neviem, čo s tým ideme robiť, asi cez prestávku nepôjdeme do kabíny a radšej budeme na ihrisku robiť strečing. Za výkon môžem pochváliť Sapietu, Romančíka, Pronaja a Burgera. Nemôžem povedať, že by ostatní nechceli, no navyše v zápase nič neodovzdali.

Ostatné výsledky 29. kola: Humenné – Lipany 2:0, Košice B – Lokomotíva Košice 1:2, Pohronie – Trebišov 1:3, Banská Bystrica B – Poprad 0:1, Lučenec – Kremnička 0:2, Moldava – Prešov juniori 1:1, Vranov – Spišská Nová Ves 1:0.

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Keď v Martine chýbajú žlté čiary, chodník končí v parkovisku

​​​​​​​Parkovisko v martinskej Priekope už dávnejšie opravili, no zabudli tam znova vyšrafovať žlté čiary, zakazujúce autám státie. Ak chcú teraz ľudia zísť z chodníka, musia ísť naokolo.

Pekný úkaz nad Martinom

​​​​​​​Naša čitateľka Marcela Hofrejová nám zaslala do redakcie peknú fotografiu. Podarilo sa jej zachytiť dnešnú rannú dúhu, ktorá sa črtala nad martinskými Stráňami.

Martinské múzeum s novým vedením

Slovenské národné múzeum v Martine má nového riaditeľa.

Prihláste svoju knihu do súťaže

​​​​​​​Ešte do budúceho štvrtka (28. februára) môžu autori, vydavatelia alebo čitateľská verejnosť nominovať knihu do 11. ročníka súťaže Kniha Turca 2018.