Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián
FUTBAL, V. LIGA - SKUPINA B

Sučany si nečakaným zvratom udržali nádej na záchranu

Derby medzi Sučanmi a Malým Čepčínom prinieslo nečakané rozuzlenie. Tatran v prestávke prehrával už 1:3, ale v druhom dejstve proti oslabenej Družbe dokázal zápas otočiť vo svojej prospech.

Po vylúčení brankára Topora sa do brány postavil útočník Hromada. Napriek snahe však po Šibíkovej penalte na loptu nedosiahol.Po vylúčení brankára Topora sa do brány postavil útočník Hromada. Napriek snahe však po Šibíkovej penalte na loptu nedosiahol.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Sučany – Malý Čepčín 4:3 (1:3)

SUČANY. Tatran vstúpil do stretnutia výborne a po peknej akcii otvoril skóre Majerčík. Následne mohol ten istý hráč poistiť náskok svojho tímu, ale v koncovke nenašiel potrebný pokoj. Vzápätí vystrčili rožky i hostia a po presnej kombinácii T. Dianovského s Hromadom pálil nad Koleník.
Celok z horného Turca postupne zvyšoval obrátky a v 24. min sa dočkal vyrovnania, keď rýchlu kontru presne zakončil Koleník. Následne spálili dobré šance domáci Majerčík a J. Staňo. V 30. min našiel Baruník v šestnástke nikým nekrytého T. Dianovského a po jeho góle sa futbalisti Malého Čepčína ujali vedenia. Päť minút pred prestávkou vyrobila sučianska defenzíva zbytočnú chybu a ponúknutú šancu dokonale využil Hromada, ktorý rutinérskym spôsobom poistil náskok hostí.
Na začiatku druhého polčasu fauloval v šestnástke unikajúce J. Staňa gólman Topor. Rozhodca ukázal na biely bod a previnilca poslal pod sprchy a v bráne ho nahradil útočník Ľ. Hromada. Nariadenú penaltu premenil Šibík a vrátil tak Tatran do zápasu.
Zverenci trénera Milana Koleníka sa aj v oslabení dokázali umne brániť a ich protivník sa presadzoval len veľmi ťažko. V 71. min však uvidel červenú kartu i R. Boďa, ktorý bol na ihrisku len dve minúty, a domáci začali hrať dvojnásobnú presilovku. Vyrovnať sa im podarilo v 84. min, keď sa po centri Zelienku krížnou strelou presadil M. Staňo. O tri minúty neskôr sa v skrumáži pred bránou súpera najlepšie zorientoval Majerčík a gólom na 4:3 dokonal obrat v stretnutí.

Góly: 5. Majerčík, 51. Šibík (pok. kop), 84. M. Staňo a 87. Maječík, resp. 24. Koleník, 30. T. Dianovský a 40. Ľ. Hromada. SUČANY: Silvester – Nosek, Prchlík, Majerčík, Šibík, Ďugel, Vojvoda, Vajdel (65. Huličiar), J. Staňo (89. Kučma), M. Staňo, Zelienka. MALÝ ČEPČÍN: Topor – J. Chovanec, M. Chovanec, Líner, M. Boďa, T. Dianovský, Prokain, Rešetár, Koleník, Ľ. Hromada, Baruník (69. R. Boďa).
Belá-Dulice - Vavrečka - nehralo sa

Oravčania na zápas nepricestovali. Domácim sa telefonicky ozvali v nedeľu o 14. h s tým, že pre nedostatok hráčov sa na stretnutie nedostavia.
„Je jasné, že vyhráme kontumačne, ale radšej by sme hrali. Najmä kvôli divákom, ktorí sa spolu s nami tešili na futbal,“ komentoval vzniknutú situáciu manažér Belej Ján Šalát.

Demänová – Dražkovce 4:0 (2:0)

DEMÄNOVÁ. Favorizovaní Liptáci mali v prvom dejstve viac z hry. Aktivita im priniesla šance a napokon i góly. Prvú vážnejšiu príležitosť mali ale hostia, v 16. min spoza veľkého vápna dobre mieril Vajda, brankár Bačík však v páde stihol loptu vyraziť. Na druhej strane mal po Bellových nepríjemných pokusoch prácu gólman Dražkovčanov Čuba. Tretia strela domácich už priniesla zmenu skóre. Bol to však sporný moment. V 23. min síce Tomek prekonal Čubu, no Čiljak ho na bránkovej čiare zastúpil, avšak postranný rozhodca dal signál hlavnému, že to už bolo za ňou. V 35. min mal vyrovnávajúci gól na kopačke Šípoš, ktorý ale svoj dravý prienik nezakončil presne. Liptáci tesne pred prestávkou udreli ešte raz, v 45. min Švárny z priameho kopu zo 16 m ukážkovo, strelou po- pri múre, rozvlnil sieť.
Definitíva prišla v 69. min, keď Murček fauloval v pokutovom území. Rozhodca ho vylúčil a nariadil jedenástku, ktorú premenil Švárny. Oslabení Turčania potom inkasovali ešte raz, v 84. min po kolmej prihrávke za obranu zavŕšil svoj čistý hetrik pohotový Švárny.
Góly: 23. Tomek, 45., 69. a 84. Švárny (druhý z pok. kopu). DRAŽKOVCE: Čuba – Štefanides, Pisch, Murček, Čiljak – Pastyrňák, Vajda, Pedan, Feranec – Šípoš, Nezdoba (29. Pleško).

Palúdzka – Turč. Kľačany 1:2 (0:1)

PALÚDZKA. Zverenci trénera Skaláka uspeli už vo štvrtom zápase po sebe. Cesta k trom bodom viedla cez pozornú obranu a efektívnu koncovku. Domáci hrozili najmä po rohových kopoch, no hostia dokázali zakaždým hroziace nebezpečenstvo dôraznou hrou zažehnať. Jediný gól prvého dejstva priniesla 25. min. Z veľkej diaľky sa do lopty oprel Peržeľ a na jeho „plávajúcu“ strelu brankár Palúdzky nedočiahol.
V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil. Palúdzka sa síce snažila s výsledkom niečo urobiť, no konsolidovaní hostia im toho veľa nedovolili. Navyše, v 70. min brankár Liptákov fauloval prenikajúceho Cenknera a S. Gregor následne bezpečne premenil jedenástku. V 79. min potom síce Kokavec hlavičkou znížil, no nádej na remízu domácim zobralo vylúčenie Hlušáka v 83. min. Od tohto momentu už Turčania s prehľadom doviedli duel do víťazného konca.Góly: 79. Kokavec, resp. 25. Peržeľ a 70. S. Gregor (pok. kop). TURČ. KĽAČANY: Poništ – V. Gorgosz (38. Jurkov), S. Gregor, Botoš, Knapík – Rúrik, Bukovčan, Peržeľ, Cenkner – Kello, Nosák.

Likavka – Kláštor 3:1 (2:1)

LIKAVKA. Úvod zápasu sa odohral medzi šestnástkami, a tak prvá strela prišla až v 11. min, no domáci Golis z hranice pokutového kopu prestrelil bránu. V 21. min L. Mravec podľa hlavného arbitra fauloval v šestnástke a následne nariadenú penaltu bezpečne premenil Ena. Kláštorčania sa nestihli ani poriadne spamätať a schytali druhý úder, keď sa po rohu hlavičkou presne trafil Mežo. V 29. min sa hostia vrátili do stretnutia. A. Ďanovský ušiel Liptákom po krídle, vystrelil a brankárom vyrazenú loptu dorážkou usmernil do siete J. Jeťko.
V druhom polčase Liptáci rýchlo poistili svoj náskok. V 53. min zahrávali roh a Sališova hlavička skončila v sieti. Hostia mali ťažké srdce na rozhodcov. Ich nevôľa sa vystupňovala v 83. min, keď unikajúceho Švábika vraj domáci faulovali v šestnástke, no píšťalka ostala nemá.
Góly: 21. Ena (pok. kop), 26. Mežo a 53. Sališ, resp. 29. Jeťko. KLÁŠTOR: Pekárik – Cabada, Chmúrny, L. Mravec, Černák (46. Švábik) – T. Mravec, Slivka (50. Dolinský), Lukášik, Mizera, Jeťko, Ďanovský (65. L. Halahija).

Ostatné výsledky 25. kola: Černová – Dúbrava 2:1, Bobrov – Bešeňová 1:2.

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Nad každým tímom viseli, alebo visia nejaké otázniky

Sučany chcú udržať prvé miesto, Štiavnička by rada atakovala pozície okolo stredu tabuľky. Teplice idú ďalej a chcú dôstojne dohrať súťaž.

Martinčan získal najvyššie veteránske ocenenie

​​​​​​​Uznanie vysokej hodnoty sa dostalo Martinčanovi Miroslavovi Dolníkovi. Také niečo majú spolu s ním len traja Slováci.

IV. LIGA, SEVER

Tlačenica v tabuľke môže priniesť zaujímavé zvraty

V Belej i v Žabokrekoch majú svoj osud vo vlastných rukách. Ak nechcú spadnúť o súťaž nižšie Diviaky, musia na jar poriadne zabrať.

Teplickí študenti sa stali milionármi v slovenčine

​​​​​​​Na celoslovenskej súťaži, ktorá preverila vedomosti stredoškolákov v materinskom jazyku, sa zaskvela dvojica z Turčianskych Teplíc.

NA OKRAJ: Je lepšie robiť aspoň niečo, ako nerobiť nič

Príklady formujú, preto je škoda, že deti z rómskych rodín vo Vrútkach naďalej budú v okolí bezbreho „šantiť“ na ulici, ktorá im nič dobré do budúcnosti neprinesie. A ďalej si budú žiť „svojím spôsobom života“, na ktorý sa susedia sťažujú.

Mestský podnik služieb vo Vrútkach sa mal prebudovať na komunitné centrum. Občania z Ulice Cyrila a Metoda i ďalšieho okolia s tým nesúhlasili.