Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky
II. QUICK TRIEDA

Oslavy postupu v Háji osladila chutná sedemgólová čerešnička

Hájčania v prestížnom derby s Turčianskymi Teplicami potvrdili vyššiu kvalitu a svojho rivala deklasovali 7:2. V priamom súboji o piatu priečku zdolalo Slovenské Pravno gólom z poslednej minúty Podhradie.

Futbalisti Hája sa s druhou triedou rozlúčili vo veľkom štýle. Istý víťaz súťaže svojho rivala z Turčianskych Teplíc nešetril a v 62. min po presnom zásahu T. Ižipa viedol už 5:0. O šesť minút neskôr znížil Šolc a stal sa prvým strelcom, ktorý v jarnej časti prekonal brankára Hája. V záverečnej fáze duelu ešte domáci skórovali dvakrát a za hostí upravil na konečných 7:2 Šperla. Potom už mohlo na ihrisku začať striekať šampanské a zverenci trénera Igora Husa si vychutnali zaslúžený postup do prvej triedy.

Pred stretnutím Slovany – Horná Štubňa domáci klub najskôr poďakoval svojmu dlhoročnému kapitánovi a tiež trénerovi Karolovi Škodovi za dobré služby. Následne sa už mohlo začať hrať a papierový outsider svojmu súperovi nič nedaroval. V 65. min mohol podčiarknuť poctivý výkon Slovian mladý Krupár, ale svoje pekné sólo gólom nezakončil. V zapätí tak udrel favorit a zásluhou presného zásahu Bulejčíka si pripísal do tabuľky tri body.

Priamy súboj o piate miesto medzi Slovenským Pravnom a Podhradím bol od začiatku vyrovnaný. Hostia boli o niečo futbalovejší a ich súper zas efektívnejší. Najmä preto ešte v 89. min svietil na ukazovateli skóre stav 1:1. V poslednej minúte sa však dokázal strelecky presadiť domáci M. Ličko ml. a rozhodol o tom, že stretnutie, ktorému by viac svedčala remíza, nakoniec skončilo víťazstvom Slovenského Pravna.

Do zápasu s Valčou vstúpili lepšie futbalisti Skleného, ktorí v 30. min viedli už 3:0. Potom však musel ísť jeden z ich hráčov predčasne pod sprchy a začalo ich dlhé oslabenie. Napriek tomu dokázali hostí držať na dištanc a v druhom polčase svoj náskok poistili ešte jedným presným zásahom.

Výsledky dohrávaného 10. kola: Háj – Turčianske Teplice 7:2 (1:0) – T. Ižip 4, Lejtrich 2 a Palovčík, resp. Šolc a Šperla, Slovany – Horná Štubňa 0:1 (0:0) – Bulejčík, Slovenské Pravno – Podhradie 2:1 (1:1) – M. Ličko ml 2, resp. Sklené – Valča 4:0 (3:0) – R. Ďurdík 2 (obidva z pok. kopov), R. Ďurdík a J. Bulík, Turček – voľno. Výsledok 18. kola: Horná Štubňa – Sklené 3:0 – kontumačne.

2. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  3. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?