Futbalistov Vrútok na Liptove poriadne prefackali

Lokomotíve v Liptovskom Hrádku absolútne došla para, a tak si jej hráči domov doviezli poltuctový debakel. Turč. Štiavnička stratila zápas na ihrisku lídra v prvom polčase.

Lipt. Hrádok – Vrútky 6:0 (2:0)

LIPT. HRÁDOK. Od začiatku stretnutia boli domáci o niečo aktívnejší a hladnejší po víťazstve a už vo 4. min poriadne preverili Veselovského. Vzápätí na druhej kontroval strelou z priameho kopu Mojík, no gólman súpera sa takisto vyznamenal. V 22. min bol opäť v plnej permanencii Veselovský, ktorý zlikvidoval samostatný nájazd a aj následnú dorážku útočníka tímu z Liptova. O jedenásť minút neskôr hosťom z ofsajdovej pasce unikol Bruk a otvoril skóre. V 36. min hráči Lokomotívy zbytočne stratili loptu v strede poľa a peknú kombinačnú akciu protivníka presne zakončil Babic.

V druhom dejstve pôsobili Vrútočania rovnako neškodne ako Slováci v stretnutí proti Lichtenštajnsku. V 52. min domáci nastrelili brvno a odrazenú loptu dorazil do siete Babic. O tri minúty neskôr prešiel obranou ako nôž maslom Babic a bolo 4:0. V 64. min kopali Liptáci roh. Prudký center doletel až k zadnej tyči a nikým nekrytý Babic strelil svoj štvrtý presný zásah v stretnutí. Definitívnu bodku za duelom nedal nik iný ako Babic, keď desať minút pred koncom priamou strelou z rohu upravil na konečných 6:0.

Góly: 33. Bruk a 36., 52., 55., 64 a 80. Babic. VRÚTKY: Veselovský – Volna, Zboja, Mazúr, Petrovič – Korbeľ (73. Sládek), Rohoň, Letrik, Mojík – Gorgosz, Scherer.

Ivan Janiga, tréner Vrútok: - Po takejto zahanbujúcej prehre sa mi rozpráva ťažko. Pred zápasom sme si povedali, že budeme poctivo brániť a čakať na svoju príležitosť. To sa nám darilo prvých 25 minút a súper sa nevedel vôbec presadiť. Potom sme ho však vlastnou nedisciplinovanosťou postavili na koňa a inkasovali dva zbytočné góly. Po treťom presnom zásahu v našej sieti už na našom výkone nemám, čo hodnotiť. Všetko bolo zlé. Liptákom stačil na víťazstvo len priemerný výkon, a tak ma prehra škrie ešte viac.

Makov – Turč. Štiavnička 3:1 (2:0)

MAKOV. Turčiansky tím zaspal úvod stretnutia a už v 2. min po zbytočnej chybe inkasoval otvárací gól z kopačky Šusteka. Domácim spomínaný presný zásah pomohol a v ďalších minútach kontrolovali priebeh. Keď sa zdalo, že hostia pomaly dvíhajú hlavy, opäť prišlo zaváhanie a Ljubenovič poistil náskok svojho tímu. Futbalisti Makova potom pozorne bránili, svojho protivníka nepúšťali do vyložených šancí, a tak odchádzali do kabín s dvojgólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpila Turčianska Štiavnička oveľa lepšie. Jej hráčom sa podarilo diktovať tempo zápasu, no zlepšený výkon nevedeli potvrdiť presným zásahom. Ako sa majú premieňať šance, im ukázal v 59. min Šustet, ktorý zvýšil už na 3:0. Hostia aj potom sympaticky bojovali a zaslúženej odmeny sa dočkali v 72. min, keď po prihrávke Krištofíka znížil Saniga. Tri minúty pred koncom ešte mohol zdramatizovať záver Tomka, ale svoj samostatný nájazd nepremenil.

Góly: 2. a 59. Šustek a 32. Ljubenovič, resp. 72. Saniga. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – Fleško, Štefaničiak, Krištofík, Bodorík – Koťka, Kostra, Tomka, Pitoňák – Gregor, Saniga.

Tibor Rataj, tréner Turč. Štiavničky: - Do zápasu sme vstúpili veľmi zle a to negatívne ovplyvnilo náš výkon najmä v prvom polčase. Postupne sa chalani zdvihli a začali byť Makovu rovnocenným súperom. Po zmene strán už malo moje mužstvo prevahu, ale zameškané sa nám nepodarilo dobehnúť. Je to škoda, pretože pri lepšej koncentrácii sme mohli protivníka ešte viac potrápiť a pri troche šťastia mu uchmatnúť aj nejaký bod.

Výsledky 26. kola: Oravská Jasenica – Stráňavy 0:2, Tvrdošín –Rosina 2:1, Oravské Veselé – Lietavská Lúčka 1:1, Bytčica – Trstená 2:2.

1. Makov 23 18 2 3 67:20 56

2. Lipt. Hrádok 23 16 3 4 51:20 51

3. Tvrdošín 23 16 0 7 45:28 48

4. Stráňavy 23 12 5 6 40:27 41

5. Vrútky 23 11 4 8 40:37 37

6. Or. Veselé 23 10 4 9 42:38 34

7. Kys. Lieskovec 23 10 2 11 42:42 32

8. Rosina 23 6 7 10 31:34 25