Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír
I. QUICK TRIEDA

O záchranu sa bude hrať aj v poslednom kole

Pred posledným kolom je stále otvorený súboj o záchranu, Trebostovo si to rozdá s Košťanmi. Domácim teoreticky stačí bod, hostia musia vyhrať. Za určitých okolností však v II. triede môžu nakoniec skončiť oba tímy.

Diviaky – Trebostovo 5:1 (2:0)

Domáci začali zápas náporom, no skóre mohli v 10. min otvoriť hostia, keď sa pred brankárom M. Ursínym objavil Čepčány, ale medzi brankárove nohy loptu nepretlačil. Favorit sa ujal napokon vedenia až v 39. min, keď Gaurík po úniku obstrelil brankára Kulašiaka. V závere polčasu sa po rohovom kope hlavou presne trafil T. Koleno.

V druhom polčase Dynamo svoj náskok ešte prikrášlilo. V 58. min na 3:0 presnou strelou k tyči zvýšil Gaurík, potom sa dorážkou pred prázdnou bránou gólovo prezentoval aj Klein. V 80. min zavŕšil gólový účet domácich svojim tretím presným zásahom Gaurík. Hostia zjemňovali aj tak vysokú prehru v 90. min, keď Marguš strelou k žrdi prekvapil M. Ursínyho.

Góly: 39., 58. a 80. Gaurík, 45. T. Koleno a 65. Klein, resp. 90. Marguš. DIVIAKY: M. Ursíny – Zelenec, R. Ursíny, Cíger, Lehotský, P. Koleno (Húšťa), T. Koleno, Privitzer, Kubatka (Klein), J. Koleno, Š. Kviatkovský (Gaurík). TREBOSTOVO: Kulašiak – Trimaj, Buocik (Pečit), Sobkuliak, Výbošťok, Porubčanský (Druschel), Čepčány, Šťastniak, Grusmann, Kučírek (Mertiňák), Marguš.

Lipovec – Mošovce 1:3 (1:2)

Horúce odpoludnie určilo vlažné tempo hry, ktoré poznačilo najmä úvod zápasu. Góly tak prišli až v druhej časti prvého polčasu. V 25. min potrestal chybu domácej obrany Ludík, ale už o tri minúty po rohovom kope vyrovnal Homola. Keď sa už hráči videli v kabíne, M. Šavol poslal hostí opäť do vedenia.

Úroveň druhého polčasu ovplyvnilo vylúčenie M. Petroviča st. Lipovčania dostali súpera pod tlak a snažili sa o zvrat v zápase. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Kijonka, no jeho strela z trestného kopu tesne minula bránu. Mošovčania hrozili len z občasných rýchlych protiútokov, ale dlho bez efektu. Definitíva prišla v 88. min. Tri body zverencom trénera Thomku poistil striedajúci J. Ertel.

Góly: 28. Homola, resp. 25. Ludík, 45. M. Šavol a 80. J. Ertel. LIPOVEC: Hübner – Turzo, Rybárik, Raček, Both, Debnár, Janák, Homola, Ľ. Ertel, Páleš, Kijonka. MOŠOVCE: Plešo – M. Petrovič, Škuta, P. Zubáň, Ludík, M. Šavol, Lehotský, Magoč, M. Zubáň (J. Ertel), M. Petrovič st., Miškóci.

Turany – Dubové 1:1 (0:1)

Hostia zaskočili v úvode domácich aktívnou hrou a už v 6. min sa ujali vedenia, keď odrazená lopta sa od žrde dostala k M. Verešovi, ktorý ju hlavou poslal do siete. Zverenci trénera Stančíka sa postupne prebrali a po viacerých pekných kombináciách prišli aj šance. Avšak Pavelica, G. Maron, Golier a ani Lacúch ich nedokázali pretaviť na gól.

Po prestávke domáci pokračovali v dobýjaní hosťujúcej brány, no dobre chytajúceho brankára Lettricha sa im podarilo prekonať až v 80. min. Nedorozumenie v obrane hostí využil M. Majerík a zaslúžene vyrovnal.

Góly: 80. M. Majerík, resp. 6. M. Vereš. TURANY: Gajdošech – M. Meliš, M. Majerík, P. Meliš, Getta, Garaj, Golier, L. Majerík, G. Maron, Lacúch (Vrabec), Pavelica (Bárdy). DUBOVÉ: Lettrich – Ertel (Csemi), J. Jelenčík (Biščák, D. Jelenčík), Očkaj, Ondrík, Daubner, Ďatko, P. Vereš, M. Vereš, Karas, Hrivnák.

Žabokreky – Bystrička 0:2 (0:0)

Napriek tomu, že futbalisti Žabokriek nastúpili v oklieštenej zostave, začali aktívne a od úvodu diktovali tempo zápasu. Dokázali si vytvoriť územnú prevahu, ktorej výsledkom bolo i viacero dobrých gólových šancí, no ani jednu z nich v prvom dejstve nepremenili.

V druhom polčase sa hra odvíjala podľa rovnakého scenára až do 62. min. Počas nej vyšla hosťom rýchla kontra, na konci ktorej uspel zoči – voči Štefánikovi hosťujúci Kolena. Po pár sekundách domáci v strede poľa zbytočne stratili loptu. Na ľavej strane sa pekne uvoľnil Jaško a technickou strelou k tyči poistil náskok Bystričky. Potom sa Žabokrečania snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, ale spoľahlivého Cupana sa im už prekonať nepodarilo.

Góly: 62. Kolena a 62. Jaško. ŽABOKREKY: Štefánik - Líška, Gálik, P. Kalnický, Jesenský, Bielický, Maruniak, Ján Jariabka, D.Kalnický (Juraj Jariabka), Horník, Štefanides. BYSTRIČKA: Cupan – Dubove, Truban, Kovanič, Blažek, Kolena, Sirek (D. Hanuliak), Barčin (Marko), Paško, M. Maruniak, Jaško.

Príbovce – Sklabiňa 1:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal. O niečo aktívnejší boli síce domáci, no v 19. min vymyslel peknú akciu hosťujúci Wehle a po jeho milimetrovej prihrávke otvoril skóre Horňák. Aj po otváracom góle bolo pred obidvomi bránkami dostatok vzruchu, v prvom dejstve však už gól nepadol.

Po zmene strán vrhli Príbovčania všetky sily do útoku. Zatlačili svojho protivníka do defenzívy a zaslúženého vyrovnania sa dočkali v 70. min, keď po spolupráci Štrbáka s Kordom rozvlnil sieť Kmeť. V nasledujúcich minútach síce domáci pokračovali v nápore, ale Korda svoje šance nepremenil a Staňo nastrelil len žrď. Najmä preto sa už nerozhodný výsledok nezmenil.

Góly: 70. Kmeť, resp. 19. Horňák. PRÍBOVCE: Jadroň – Stráňay (Ľ. Lukášik), Svitač, Mucha, Styk, Korda, Kmeť, Štrbák, Koželuha, Poživenec (Mazurák), Matúš (Staňo). SKLABIŇA: Majerčík – Poláček, Macek (Blizniak), Lacek, Horňák, Šupena (Markovič), Truchlík, Wehle, Fučela (Bambúšek), Žilák, Jančovič.

Necpaly – Krpeľany 0:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase začali domáci vlažne, a tak ich v 12. min „prebudil“ Časár. Necpalčania odpovedali len strelami z diaľky, ktoré však zmenu skóre nepriniesli, Hjadlovský s nimi nemal problémy.

V druhom polčase hanzelovci zvýšili aktivitu a zatlačili Dynamo na jeho polovicu. Z tlaku však nevyťažili nič, naopak v 75. min chybu Necpalčanov potrestal M. Vojt. Domáci sa ešte pokúsili o zvrat, no Ritkuf a ani V. Keveš pri svojich šanciach neprekonali brankára Hjadlovského.

Góly: 12. Časár a 75. M. Vojt. NECPALY: Debnár – J. Keveš (Kňazko), P. Roháčik, V. Keveš, Pravňan, Staník, R. Hanzel, Ritkuf, I. Roháčik (Bobrovský), Dolník, Pádej. KRPEĽANY: Hjadlovský – Klobučník, Dérer, Poliak, Špirko, R. Vojt, M. Vojt, Badáň (Ľ. Volna), Časár, Fečko, Vaňko (Jančo).

Košťany – Blatnica 3:3 (0:1)

Domáci začali náporom, no nebolo im to nič platné, lebo v 17. min strelou k tyči otvoril účet zápasu Baka. Košťany, ktoré majú nôž na krku, sympaticky bojovali, hráči však doplácali na nemohúcnosť v koncovke.

Aj úvod druhého dejstva lepšie vyšiel hosťom, keď v 48. min. Švadlenka neudržal po strele z priameho kopu loptu v rukách a Lukáč dorážkou nemal problém usmerniť ju do siete. Ani za tohto stavu sa Turčan nevzdával a nakoniec sa mu aktivita vyplatila. V 55. min Martinček obišiel štyroch hráčov a strelou z hranice šestnástky znížil. V 68. min bol v šestnástke faulovaný Smutný a z jedenástky vyrovnal Krkoša. Lenže v 79. min ušiel domácej obrane Lukáč a opäť poslal svoj tím do vedenia. Blatničania sa však dlho netešili, v 84. min vydarenou strelou spoza šestnástky zachránil Košťanom bod Martinček.

Góly: 55. a 84. Martinček a 68. Krkoša (pok. kop), resp. 17. Baka a 48. a 79. Lukáč. KOŠŤANY: Švadlenka – Krkoša, Sopkuliak, Golský, Kotlár, Martinček, Zigo, Báthory, Kľučinec, Berky, Smutný. BLATNICA: Bágel – Medvecký, Sklenár, Škuta, Baranček, Bohuš, M. Kalnický, Štefunda, Baka, Ďanovský, Lukáč.

1. Ochrana pred tropickou horúčavou
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  9. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  10. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Oslavujeme sto rokov spoločných vzťahov - Amerika na kolesách

Americkí diplomati a pracovníci veľvyslanectva sa vydajú karavanom naprieč Slovenskom. Počas 17 dní navštívia až 26 miest.

Vynovený sučiansky cintorín má odkazovať na tehliarsku tradíciu

​​​​​​​Miesto posledného odpočinku v Sučanoch sa stáva ešte dôstojnejším pietnym miestom. Rekonštrukcia vnesie do jeho priestorov niekoľko nových prvkov.

Oslavy SNP budú v Sklabinskom Podzámku spojené aj s veselicou

V Sklabini i Kantorskej doline budú prebiehať oslavy spojené s ukážkou bojových akcií i možnosťou vysúšať si strelbu.

Nováčik z Koštian je pri streleckej chuti, dal už jedenásť gólov

​​​​​​​Zverenci trénera Miroslava Jeťka vstúpili do I. triedy sebavedomo, po výhre nad Hornou Štubňou deklasovali Ďanovú. Posilnené Vrútky sfúkli expiatoligovú Blatnicu. Paradoxne, tri góly jej dali hráči, ktorí ešte na jar obliekali dres Družstevníka.