Hájčania oskalpovali favorita na jeho ihrisku

Zo štrnásťčlenného pelotónu nestratili body už len Sklabinčania a nováčik z Hája, ktorý sa blysol víťazstvom v Mošovciach. Na prvý gól i bod v novom ročníku čakajú okrem Krpelian aj Príbovce.

Sklabiňa – Turany 2:1 (0:1)

Obidvaja súperi sa dlho pozorne strážili. Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami, a tak veľa vzruchu pred bránami nebolo.

V 37. min však domáci chybovali v obrane, za čo ich v 37. min potrestal mladý Bochnička.

V druhom polčase zverenci trénera Rataja prepli na vyšší prevodový stupeň a snažili sa čo najrýchlejšie vyrovnať. Podarilo sa im to v 55. min, keď sa po priamom kope Viteka k odrazenej lopte dostal Truchlík, ktorý bleskovým zakončením nedal Gajdošechovi šancu vyniknúť.

Keď už sa zdalo, že Turany remízu ubránia, prišlo v 87. min rozhodnutie. Na dlhý pas Truchlíka si nabehol Fleško, ktorý obišiel všetko, čomu stále v ceste a do prázdnej brány strelil víťazný gól domácich.

Góly: 55. Truchlík a 87. Fleško, resp. 37. Bochnička. SKLABIŇA: Majerčík – Blizniak, Poláček (Polonec, Šupena), Markovič, Bambušek, Wehle, Truchlík, Fleško, Fučela, Žilák, Vitek. TURANY: Gajdošech – Hudec, Golier (Kiš), P. Meliš, Mišuta, Lacúch, M. Meliš, Majerík, Garaj, Pavelica, Bochnička.

Mošovce - Háj 1:2 (0:1)

Susedské derby prilákalo peknú návštevu. Favorizovaní domáci však svojich fanúšikov predvedenou hrou sklamali a pripravili im nepríjemné prekvapenie. Naopak, hostia vynikali bojovnosťou, dravosťou i chcením dosiahnuť dobrý výsledok. Cestu k nemu im v 19. min otvoril Paľovčík, ktorý potrestal zaváhanie Mošovčanov. Od 39. min hral nováčik bez vylúčeného Mračka, avšak na jeho poctivej hre to nič nezmenilo.

Aj do druhého polčasu lepšie vstúpili zverenci trénera Igora Husa a v 53. min Lejtrich zvýšil už na 2:0. Mošovčania sa prebrali až v závere, no gól Lehotského, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži, prišiel už neskoro.

Góly: 87. Lehotský, resp. 19. Paľovčík a 53. Lejtrich. MOŠOVCE: Plešo – M. Petrovič st., M. Ertel (Šavol), M. Petrovič ml. (J. Ertel), Schmidt, Lehotský, Magoč, Zubáň, Páleš, Straka. HÁJ: Bágel – Pádej, M. Koleno, T. Ižip (Filo), Paľovčík, Lejtrich (Weis), Svitáč, Hus, Mračko, J. Koleno, B. Ižip.

Sučany – Ďanová 1:1 (0:1)

Prvú šancu v zápase mal už v 2. min po rohovom kope domáci Bránik, ale v dobrej pozícii tesne minul bránu. Odpoveď hostí bola nekompromisná, v 4. min sa po rohu zblízka hlavičkou presne trafil Švábik. Tatran sa potom chvíľu hľadal, postupne však prebral iniciatívu a opticky mal viac z hry. Najmä neúnavný Zelienka ťahal útoky Sučian po krídle, no jeho centre do šestnástky spoluhráči nezúžitkovali.

Na začiatku druhého polčasu vyšlo trénerovi Makovníkovi striedanie. Po štyroch minútach pobytu na ihrisku si Košinár medzi obrancami nabehol do voľného priestoru a oblúčikom ponad brankára vyrovnal. Ďanovčania bolo nebezpeční najmä v brejkoch, Tatran mal problémy predovšetkým so Švábikom i Boďom, ale svoje akcie nedotiahli do úspešného konca. Keďže neudrelo ani na druhej strane, zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.

Góly: 57. Košinár, resp. 4. Švábik. SUČANY: Silvester – Jurkov (Košinár), Majerčík, M. Vojvoda, Bella, Zelienka (Vaňo), Ďugel, Bránik, M. Staňo, J. Staňo. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Buocik, Doboš, A. Ďanovský, Kováč, Petrinec, Štancel (Hyčko), Bohuš, T. Škuta, Švábik, P. Boďa (Vlas).

Lipovec – Bystrička 1:1 (0:0)

Napriek tomu, že obidve mužstvá sa snažili hrať útočne, gólov sa diváci dočkali až v závere zápasu. V 76. min sa pred šestnástkou dostal k lopte striedajúci Pinčiar, potiahol si ju až do šestnástky a strelou k žrdi prekonal Hübnera. Zverenci trénera Kellera ale stihli zachrániť aspoň bod, keď v 81. min po prihrávke za obranu šikovne prehodil vybiehajúceho gólmana Cupana domáci Janák.

Góly: 81. Janák, resp. 76. Pinčiar. LIPOVEC: Hübner – Rybárik, Cenkner, Raček, D. Homola, Both, Kijonka, Kosinka, Ertl, Janák, Vlček. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Marko, Truban, Blažek, Barčin, Huličiar, Podhorányi (Pinčiar), Jesenský, Paško, Jaško.

Malý Čepčín – Blatnica 5:2 (4:0)

Polčasový gólový uragán domácich naštartoval v 8. min T. Dianovský, ktorý z 20 m prudkou strelou prekonal brankára hostí. Blatničania boli blízko k vyrovnaniu v 15. min, Popluhár však v dobrej pozícii mieril len do žrde. Trest za premárnenú šancu prišiel v 25. min, keď po faule na R. Boďu premenil pokutový kop T. Dianovský. O ďalšie dva presné zásahy Družby sa do prestávky postaral Kubatka. V 30. min najprv pohotovo z prvej zužitkoval prihrávku Línera, o päť minút na to pred Fontanim hlavičkou umne podvihol loptu a poslal ju do siete.

Po zmene strán hostia výrazne ožili a expiatoligista mal chvíľu problémy. V 51. min po priamom kope presne hlavičkoval Popluhár, pričom o osem minút neskôr po zmätkoch domácej obrany znížil už len na rozdiel dvoch gólov Hajčík. Viac sa však snaživým hosťom nepodarilo, naopak, v 81. min M. Boďa po peknej akcii strelou k žrdi stanovil konečný výsledok.

Góly: 8. a 25. T. Danovský (druhý z pok. kopu), 30. a 35. Z. Kubatka a 81. M. Boďa, resp. 51. Popluhár a 59. Hajčík. M. ČEPČÍN: Píš – Líner, M. Chovanec, Šmatlák, Prokain, T. Dianovský, M. Boďa, Koleník, R. Boďa, Z. Kubatka (Scherer), Ch. Chovanec (Urban). BLATNICA: Fontani – Sklenár, Popluhár, M. Škuta, Baranček, Zajasenský, M. Kalnický, T. Bada (Medvecký), Hajčík, Ľ. Hideg, Štefunda (L. Bada).

Dubové – Krpeľany 3:0 (1:0)

Domáci mali počas celého zápasu jasnú prevahu, najmä ich rýchla kombinačná hra robila hosťom problémy. Zverenci trénera Miroslava Vereša si už v prvom dejstve vypracovali viacero šancí, ale ujala sa len jedna. V 20. min si po rohovom kope k bližšej žrdi nabehol na loptu Daubner a zblízka hlavičkou rozvlnil sieť.

Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hráči Družstevníka mali naďalej veľa príležitostí, avšak brankár Raffaj držal svoj tím nad vodou. Poisťovací gól domácich prišiel v 60. min, keď po faule na P. Vereša premenil penaltu Karas. V 75. min sa Dubovčania tešili po tretí raz, Daubnerova strela smerujúca pod brvno bola z kategórie nechytateľných.

Góly: 20. a 75. Daubner a 60. Karas (pok. kop). DUBOVÉ: P. Lettrich – Ďatko, Páleš, Daubner, J. Smiček, Ertel (Simonides), Milan Vereš (Jelenčík), Očkaj, Karas, P. Vereš, J. Hrivnák (Kubík). KRPEĽANY: Raffaj – Poliak, R. Vojt, Badáň, Špirko, Dérer, Matúš Mačto, Klobučník, Huťka (M. Vojt), Volna, M. Vaňko ((Michal Mačto).

Žabokreky – Príbovce 3:0 (0:0)

Od úvodu išli domáci jednoznačne za víťazstvom, no v prvom polčase ich strelecké pokusy buď míňali bránu Dynama, alebo lopta končila v náručí brankára Krkošu.

V druhom polčase priniesol počiatočný tlak Slovana úspech, keď v 50. min priamy kop Huleja hlavičkou zúžitkoval M. Kalnický. Táto istá dvojica si podobnú akciu zopakovala aj v 62. min a po rohu bolo 2:0. Ďalšie šance domácich nepremenili Maruniak, Javornický, S. Kalnický a aj strelec predchádzajúcich gólov M. Kalnický. V 90. min však center Huleja do šestnástky našiel Majerčíka, ktorý hlavou uzavrel skóre zápasu.

Hráči Žabokriek si pred zápasom minútou ticha uctili pamiatku zosnulej manželky svojho predsedu – Aleny Jesenskej a venovali jej aj prvé víťazstvo v sezóne.

Góly: 50. a 62. M. Kalnický a 90. Majerčík. ŽABOKREKY: Štefánik – Líška, Jesenský, Bielický (Majerčík), Pravňan, Hulej, Maruniak, Fučela, S. Kalnický (Štefanides), Horník (Javornický), M. Kalnický. PRÍBOVCE: Krkoša – Stráňay, Karlovský (Košút), Staňo, Ľ. Likášik, Mazurák (Matúš), Kmeť, Janík, Koželuha, D. Lukášik, Štrbák.