Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Slabšia efektivita pripravila Fomat o domáce víťazstvo

Fomat v zápase proti Prešovu B zbytočne stratil dva body. V prvom polčase z viacerých šancí využili len jednu a v druhom dejstve ho za to súper potrestal vyrovnávajúcim gólom.

Fomat Martin Prešov B 1:1 (1:0)

ŽABOKREKY. Po opatrnom úvode, keď obidvaja protivníci predovšetkým pozorne bránili, sa prvá ucelená ofenzívna akcia zrodila až v 12. min. Jej výsledkom bol faul defenzívy domáci tesne pred vlastnou šestnástkou. Priamy kop z ideálnej pozície však Biatt poslal ponad Pronajovu bránu. Následne zaútočil aj Fomat, ale solídna súhra Letrika, Škutu a Thomku gólom neskončila. V 24. min zabojoval v strede ihriska Škuta, pekne vysunul Mareka Facunu, no ten výbornú príležitosť zahodil. O štyri minúty mohlo zahrmieť na druhej strane. Peter Koleno však chladnokrvne odobral loptu príliš dlho váhajúcemu Kamenčíkovi. Potom po prihrávke od Garaja nepremenil ďalšiu vyloženú šancu Marek Facuna. V 31. min pekne unikol po ľavej strane ľahkonohý Ďungel, center posadil na hlavu Škutu a bolo 1:0. Vzápätí mohli hostia vyrovnať, Lukáš však zoči-voči Pronajovi neuspel. V závere prvého polčasu ešte mali gólovú poistku na svojich kopačkách Garaj a Marek Facuna, ale ani jeden z nich upokojujúci presný zásah nepridal.

V 52. min sa Prešovčania kolmou prihrávkou dostali za chrbát martinskej defenzívy a Kamenčík vyrovnal. O desať minút neskôr Fomat zbytočne stratil loptu na súperovej polovici. Hostia prešli do rýchlej kontry a na jej konci zmaril výborným vybehnutím Micherdovi stopercentnú šancu Pronaj. V 74. min pekne vbehol po pravej strane do šestnástky Marek Facuna, natlačil sa do dobrej streleckej pozície, ale opečiatkoval len tyč. V poslednej štvrťhodine duelu domáci zatlačili protivníka pred jeho šestnástku. Dobre organizovanú defenzívnu pavučinu východniarov sa im však prekonať nepodarilo.

Góly: 31. Škuta, resp. 52. Kamenčík. Rozhodcovia: Cifrík – Žákech, Barenčík. ŽK: 2:1. Diváci: 300. FOMAT MARTIN: Pronaj – Sapieta, Romančík, Peter Koleno, Letrik – Thomka (72. Matej Facuna), Jadroň – Marek Facuna, Garaj (86. Burger), Ďungel – Škuta. Tréner: Peter Kurek. PREŠOV B: Vinclér – Kačala, Ličák, Leško, Bujňák – Micherda, Popovec, Jacko (79. Jakubčin), Baran (70. Durila) – Biatt – Kamenčík (86. Kozák). Tréner: Stanislav Varga.

Ostatné výsledky 3. kola: Poprad – Lokomotíva – Košice 2:2, Ružiná – Bardejovská Nová Ves 3:0, Vranov – Moldava 0:0, Trebišov – Lipany 2:1, Kremnička – Humenné 3:0, Dolný Kubín – Košice B 3:2, Námestovo – Žilina B 3:2.

16. Humenné 3 1 0 2 2:7 3

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  2. Aj v Poluse chránime Vaše srdcia
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Turčianska galéria opäť na križovatke, riaditeľka zložila funkciu

Historici umenia Kristína Zvedelová a Adam Galko dali počas leta do obehu výzvu výtvarnej obce (MY Turčianske noviny sa ňou zaoberali v č. 30/31.7.2018), ktorej obsahom bol apel za odvolanie riaditeľky Turčianskej galérie v Martine a za nastavenie nových podmienok pri výbere vedúcich pracovníkov kultúrnych inštitúcií kraja. Podpisovali ju ľudia z kultúry z celého Slovenska.

Zastať autom pred bytovkou – úloha pre kúzelníka

V mestskej časti Stred nie je dostatok parkovacích miest aj preto, že ľudia tu nemajú záujem o ich prenájom.

Jarmočné radovánky na Michalskom jarmoku

Remeselníci, Podhradská muzika, bábkové divadlo, melódia flašinetu a dobové kratochvíle – tak to bude Michalský jarmok v martinskom skanzene.

Máme darček: Kávovary za predplatné

Kávovar v hodnote takmer 80 eur je v redakcii MY Turčianske noviny pripravený pre každého nového predplatiteľa MY Turčianske noviny. Ku kávičke si odteraz budete môcť dať aj dávku čerstvých a zaujímavých správ.

Divákov potešia televízne hviezdy

Už vyše dvadsať rokov prichádza na javisko martinského Strojára hudobno-zábavný program, na ktorom si svoje spevácke ostrohy brúsilo už niekoľko desiatok neprofesionálnych spevákov populárnej piesne. V októbri bude už jeho 81. kolo.