Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Slabšia efektivita pripravila Fomat o domáce víťazstvo

Fomat v zápase proti Prešovu B zbytočne stratil dva body. V prvom polčase z viacerých šancí využili len jednu a v druhom dejstve ho za to súper potrestal vyrovnávajúcim gólom.

Fomat Martin Prešov B 1:1 (1:0)

ŽABOKREKY. Po opatrnom úvode, keď obidvaja protivníci predovšetkým pozorne bránili, sa prvá ucelená ofenzívna akcia zrodila až v 12. min. Jej výsledkom bol faul defenzívy domáci tesne pred vlastnou šestnástkou. Priamy kop z ideálnej pozície však Biatt poslal ponad Pronajovu bránu. Následne zaútočil aj Fomat, ale solídna súhra Letrika, Škutu a Thomku gólom neskončila. V 24. min zabojoval v strede ihriska Škuta, pekne vysunul Mareka Facunu, no ten výbornú príležitosť zahodil. O štyri minúty mohlo zahrmieť na druhej strane. Peter Koleno však chladnokrvne odobral loptu príliš dlho váhajúcemu Kamenčíkovi. Potom po prihrávke od Garaja nepremenil ďalšiu vyloženú šancu Marek Facuna. V 31. min pekne unikol po ľavej strane ľahkonohý Ďungel, center posadil na hlavu Škutu a bolo 1:0. Vzápätí mohli hostia vyrovnať, Lukáš však zoči-voči Pronajovi neuspel. V závere prvého polčasu ešte mali gólovú poistku na svojich kopačkách Garaj a Marek Facuna, ale ani jeden z nich upokojujúci presný zásah nepridal.

V 52. min sa Prešovčania kolmou prihrávkou dostali za chrbát martinskej defenzívy a Kamenčík vyrovnal. O desať minút neskôr Fomat zbytočne stratil loptu na súperovej polovici. Hostia prešli do rýchlej kontry a na jej konci zmaril výborným vybehnutím Micherdovi stopercentnú šancu Pronaj. V 74. min pekne vbehol po pravej strane do šestnástky Marek Facuna, natlačil sa do dobrej streleckej pozície, ale opečiatkoval len tyč. V poslednej štvrťhodine duelu domáci zatlačili protivníka pred jeho šestnástku. Dobre organizovanú defenzívnu pavučinu východniarov sa im však prekonať nepodarilo.

Góly: 31. Škuta, resp. 52. Kamenčík. Rozhodcovia: Cifrík – Žákech, Barenčík. ŽK: 2:1. Diváci: 300. FOMAT MARTIN: Pronaj – Sapieta, Romančík, Peter Koleno, Letrik – Thomka (72. Matej Facuna), Jadroň – Marek Facuna, Garaj (86. Burger), Ďungel – Škuta. Tréner: Peter Kurek. PREŠOV B: Vinclér – Kačala, Ličák, Leško, Bujňák – Micherda, Popovec, Jacko (79. Jakubčin), Baran (70. Durila) – Biatt – Kamenčík (86. Kozák). Tréner: Stanislav Varga.

Ostatné výsledky 3. kola: Poprad – Lokomotíva – Košice 2:2, Ružiná – Bardejovská Nová Ves 3:0, Vranov – Moldava 0:0, Trebišov – Lipany 2:1, Kremnička – Humenné 3:0, Dolný Kubín – Košice B 3:2, Námestovo – Žilina B 3:2.

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Keď v Martine chýbajú žlté čiary, chodník končí v parkovisku

​​​​​​​Parkovisko v martinskej Priekope už dávnejšie opravili, no zabudli tam znova vyšrafovať žlté čiary, zakazujúce autám státie. Ak chcú teraz ľudia zísť z chodníka, musia ísť naokolo.

Pekný úkaz nad Martinom

​​​​​​​Naša čitateľka Marcela Hofrejová nám zaslala do redakcie peknú fotografiu. Podarilo sa jej zachytiť dnešnú rannú dúhu, ktorá sa črtala nad martinskými Stráňami.

Martinské múzeum s novým vedením

Slovenské národné múzeum v Martine má nového riaditeľa.

Prihláste svoju knihu do súťaže

​​​​​​​Ešte do budúceho štvrtka (28. februára) môžu autori, vydavatelia alebo čitateľská verejnosť nominovať knihu do 11. ročníka súťaže Kniha Turca 2018.